Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77

Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Стрітення Господнє

Стрітення Господнє

15 лютого Православна Церква святкує Стрітення Господнє.


У свято Стрітення Господнього Церква згадує важливу подію земного життя Господа нашого Ісуса Христа. На 40-й день після народження Богомладенця принесли до Єрусалимського храму, який був центром релігійного життя боговибраного народу. За Моїсеєвим законом жінці, яка народила младенця чоловічої статі, напротязі 40 днів було заборонено входити до храму Божого. Після цього терміну мати приходила до храму з младенцем, щоб принести Господу подячну і очищувальну жертву. Пресвята Діва Марія не мала потреби в очищенні, бо без гріха народила Джерело чистоти і святості, але через глибоке смирення Вона підкорилася закону.


На той час у Єрусалимі жив праведний старець Симеон. Йому було одкровення, що він не помре, доки не побачить Христа Спасителя. Благочестивий старець, натхнений Духом, прийшов у храм в той час, коли Пресвята Богородиця і праведний Йосип принесли туди Немовля Ісуса, щоб виконати законний обряд. Богоприїмець Симеон узяв Богомладенця на руки, і благословивши Бога, прорік пророцтво про Спасителя світу : Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, світло на просвітлення язичників і славу народу Твого Ізраїлю (Лк. 2, 29-32). Пресвятій Діві праведний Симеон сказав: ось Цей лежить на падіння і на вставання багатьох в Ізраїлі і на знак сперечання, –  і Тобі Самій меч пройде душу, – щоб відкрилися помисли багатьох сердець (Лк. 2, 35).


У храмі була також 84-річна вдова Анна пророчиця, дочка Фануїлова, яка не відходила від храму, постом і молитвою служачи Богові день і ніч. І вона у той  час, підійшовши, славила Господа і говорила про Нього всім, хто чекав визволення в Єрусалимі (Лк. 2, 37-38).


До Різдва Христового усі праведні чоловіки і дружини жили вірою в Прийдешнього Месію Спасителя світу і чекали Його пришестя. Останні праведники Старого Завіту, який відходив, праведний Симеон і Анна пророчиця удостоїлися зустріти в храмі Того, Хто приніс  Новий Завіт, і в особі Якого вже зустрілися Божество і людство.


Урочисту Божественну Літургію у Свято-Введенському храмі очолив отець настоятель – протоієрей Сергій Петленко, якому співслужили клірики храму прот. Григорій Фоя і свящ. Василь Білик. 


Після євангельського читання отець Cергій виголосив проповідь в якій пояснив значення свята Стрітення Господнього. Зокрема отець настоятель наголосив, що Христос прийшов до храму Єрусалимського щоб здійснити зустріч двох завітів - Старого і Нового і щоб дати людям новий закон, який приведе їх до духовної досконалості. Також ця зустріч праведного Симеона з Богомладенцем є поєднанням всіх людей в єдине ціле, щоб Йому стати Пастирем всього роду людського. Тому, щоб і нам бути достойними такої зустрічі з Богом, нам потрібне тільки одне – любити Христа, виконуючи Його святіи заповіді і не закривати свої серця в які Він постійно стукає. І нехай допоможе нам Господь, з Яким ми вперше зустрілись у таїнстві Хрещення, ніколи не розлучатися з Ним ні у цьому житті, ні у майбутньому.    


Після Літургії було звершено мале освячення води з освяченням стрітенських свічок, які запалюють по домівках при хворобах, сімейному розбраті і для захисту від сили ворожої.


Історія встановлення свята: Свято Стрітення відоме на сході з IV століття, а на заході - з V століття при папі Геласії(494 р.).


У 528 році, за імператора Юстиніана(527-565), Антіохію спіткало лихо - землетрус, від якого загинуло багато народу. За цим нещастям послідувало інше. У 544 році з'явилася морова виразка, через яку щодня помирало по декілька тисяч чоловік. У ці дні всенародного лиха одному з благочестивих християн було відкрито, щоб святкування Стрітення Господнього звершувалося більш урочистіше.


Коли на Стрітення Господнє було здійснено Всенічне бдіння і хресний хід, лиха у Візантії припинилися. У вдячність Богу, Церква в 544 році встановила святкувати Стрітення Господнього урочистіше.


Це велике дванадесяте свято прикрасили своїми творами багато церковних піснетворців: в VII столітті - святитель Андрій, архиєпископ Критський, і в VIII столітті - святитель Косьма, єпископ Маюмський, преподобний Іоан Дамаскин, святитель Герман, Патріарх Константинопольський, в IX столітті - святитель Йосип Студит, архиєпископ Солунський.


З подією Стрітення Господнього пов'язана ікона Пресвятої Богородиці, що іменується Пом'якшення злих сердець, або Симеонове проречення, яку необхідно відрізняти від ікони Семистрільна, ікона Симеонове проречення символізує виконання пророцтва праведного старця Симеона : Тобі Самій меч пройде душу(Лк. 2, 35).

Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


100230 грн.


Пасхалія

28 квітня. Неділя

Вхід Господній у Єрусалим

05 травня. Неділя

Світле Христове Воскресіння, Пасха

Церковний календар

24 квітня. Середа


Мч. Сави Стратилата

Мч. Валентина

Мч. Сави Стратилата i з ним 70 воїнiв (272). Прп. Сави Печерського, в Ближнiх печерах (ХІІІ). Прп. Олексiя, затворника Печерського, в Ближнiх печерах (ХІІІ). Мчч. Пасикрата i Валентина (228). Мчч. Євсевiя, Неона, Леонтiя, Лонгина та iнших (303). Прп. Фоми, юродивого (546–560). Прп. Єлисавети, чудотворицi (VІ–VІІІ).

Молченської ікони Божої Матері (1405).

детальніше...

25 квітня. Четвер


Царгородської iкони Божої Матерi

Апостола i євангелiста Марка

 Прп. Сильвестра Обнорського

Апостола i євангелiста Марка (63). Прп. Сильвестра Обнорського (1379).

Царгородської iкони Божої Матерi (1071).

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя