Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77


Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Вступ

З того часу, коли Російська Православна Церква відновила в 1917 році існування Московського патріархату, діяльність православних єпархій на Україні стали очолювати призначувані ним патріарші екзархи. Незважаючи на те, що відтоді й розпочалася доба більшовицького режиму, позначеного жорстокою і безпощадною боротьбою проти релігії, вилученням її з духовної сфери суспільства тоталітарної системи управління, Російська Православна Церква, хоч з великими втратами, але зуміла пережити чвертьвіковий період терору, репресій, дискредитування і дожити до часу, коли кремлівські вожді усвідомили суспільну значимість релігії та вирішили використати її у своїй зовнішній завойовницькій та внутрішній асиміляторській політиці як дійове знаряддя своєї імперської та русифікаторської стратегії. Ці питання у такій проекції досі українським релігієзнавством достатньо ще не висвітлено, не поставлено на суд громадськості, вони не були, предметом глибоких релігієзнавчих досліджень. Не втрачають ці питання актуальності й сьогодні, коли український народ відновляє будівництво власної держави. А з ним нерозривно пов`язані й питання формування його духовності, зміцнення його менталітету. До деякої міри ці питання піднімаються у цьому біографічному нарисі про сьогоднішнього митрополита Українського Православ`я Київського Патріархату Філарета (Денисенка). З 1966 року він архієпископ, а згодом митрополит Київський і Галицький, постійний член Священного Синоду Російської Православної Церкви, а в час національного відродження на українських землях — митрополит Київський і всієї України, заступник Патріарха об`єднаної Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Постать митрополита Філарета розкривається на фоні діяльності Церкви, яку він очолює, її важливих подій. Краще зрозуміти діяльність владики Церкви допоможе короткий вступний розділ про Православну Церкву на Україні від початку цього століття до часу, коли її очолив владика Філарет.

Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


762980 грн.


Церковний календар

15 листопада. П'ятниця


мчч. Гурій, Самон, Авів

прп. Паїсій Величковський

Мчч. i сповв. Гурiя, Самона (299–306) i Авива (322). Прп. Паїсiя Величковського (1794). Мчч. Єлпидiя, Маркела i Євстахiя (361–363). Мч. Димитрiя (бл. 307).

Куп’ятицької ікони Божої Матері.

Початок Різдвяного посту.

детальніше...

16 листопада. Субота


ап. Матфей

Апостола i євангелiста Матфея (60). Прав. Фулвіана, кн. Ефiопського, у св. хрещеннi Матфея (І).

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя