Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна

                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77

Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Головна - Публікації - Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Ваше Високопреподобіє, отче Сергію!


У цей Богом даний день – день Святої П’ятидесятниці, коли була заснована Церква, коли Дух Святий у вигляді вогненних язиків зійшов у світ і спочив на апостолах, очолюваних Богоматір’ю, і які представляли собою сукупність усього роду людського, ми найперше складаємо подяку Господу нашому Ісусу Христу за те, що Він благословив нам звершити цю Божественну Літургію.


А для нас сьогоднішній день знаменний ще однією подією, яка стосується безпосередньо нашої парафії – коли ми громадою вітаємо настоятеля нашого храму – отця Сергія з Днем народження, зі славним 60-річним ювілеєм!


Ми у повсякденному житті одне одного часто вітаємо із нагоди найрізноманітніших свят, але достойнішим і великим з-поміж інших видається сьогодні вітання митрофорному протоієрею із 60-ою річницею від Дня народження, що красномовніше за будь-які слова показує який не малий відрізок часу Ви, отче, живете у Церкві, живете з Церквою, живете для Церкви. За ці дні від 14 червня на Вашу адресу надійшла велика кількість привітань, що засвідчує велику любов і шану до Вас з боку багатьох людей. Тож і ми, Ваші співбрати та співслужителі, хочемо долучити і свій вітальний голос до загальних привітань, вітаючи Вас із 60-річчям.


Коли Господь Бог заснував Святу Церкву, то передав їй для досягнення цієї мети Своє Божественне вчення і в особі Своїх апостолів, а потім їх приємників, поклав початок церковній ієрархії, тобто боговстановленній спільноті людей, яких Він і уповноважив керувати спасительними засобами, виголосивши наступні слова: «Не ви Мене обрали, а Я вас обрав» (Ін.17,6). Так само і Вас, дорогий отче, Христос обрав і покликав, як і інших Своїх учнів, на це велике, ні з чим земним, незрівнянне служіння.


Про висоту і достоїнство пастирського служіння говорили багато святих Отців і вчителів Церкви, церковних мужів і богословів. Це насправді великий подвиг – бути для одних пастирем, для інших наставником, а ще для інших – взірцем. Цього дня не можу не згадати слова одного з видатних святителів і вчителів Церкви – святителя Григорія Богослова, який сказав про достоїнство і висоту священичого звання, наступне: «священик, служачи, з ангелами стоїть, з архангелами славословить, до горнього жертовника жертви підносить, із Христом священнодіє… образ відновлює, для горнього світу створюючи і, що ще більше, обожнюючись обожнює».


Насмілюсь припустити, що коли Ви підносите молитви і руки перед престолом у храмі, думаєте про те, яку силу благодаті має священнослужитель Церкви Христової, і Яку ласку він має у Бога, закликаючи Духа Святого на Таїнства Церкви і особливо під час Євхаристії. 


Ви розпочали трудову діяльність на іншій життєвій дорозі, але Господь скерував Вас і благословив на далеку і непросту пастирську дорогу, щоб Ви трудилися у винограднику Христовому та сіяли зерна людської правди у душах людських. 


Сьогодні, щойно ми соборно звершили Божественну літургію, Євхаристію, Велике Таїнство і дякували Господу за Вас, що Він Своїм Промислом поставив Вас нашим настоятелем та провідником. Ваша проповідь Євангелія на цьому місці розпочалась із встановлення хреста, біля якого і розпочались перші служби Божі. Ось тому, завдяки Вашим невтомним старанням, ми маємо змогу усі разом збиратись на спільну молитву у цьому храмі-каплиці, прославляючи Господа та продовжувати розбудову храмового комплексу. Таке масштабне будівництво потребує постійних великих фінансових витрат, ось саме цьому і присвячена уся Ваша позаслужбова діяльність щодня, щоб забезпечити коштами майстрів при зведенні великого храму. І ось маємо гарний результат, він майже йде до завершення – прокладення основної електролінії до нашого комплексу. Хоча зарано ще говорити про перемогу, але більш як трьохлітня робота, яка включає узгодження проекту, збирання коштів на кабель і монтажні роботи – йде до логічного кінця.


Ви є здібним організатором та ефективним менеджером, бо зуміли зібрати навколо себе команду однодумців, які допомагають Вам на високому рівні підтримувати життєдіяльність храмового комплексу. Бо заснувавши парафію, Ви організували в ній, окрім богослужінь, які є центром і основою релігійного життя громади, багато важливих напрямків діяльності: це і Недільна школа, де діти та дорослі мають можливість вивчати Закон Божий, просвітницька, видавнича справа та інформаційні портали, які доносять до вірян у різний спосіб Слово Боже.


Уже понад п'ятнадцять років, парафія опікується соціальним служінням: організацією інвалідів та ветеранів війни ЗСУ , надаючи систематичну допомогу її членам, посильна допомога усім соціально-незахищеним парафіянам. А з початком російсько-української війни наша громада активно долучилася в допомогу воїнам-захисникам, які мужньо боронять нашу Батьківщину. 


У пастирському служінні Ви дієте з великою відповідальністю, опікуючись щодня про свою паству, ввірену Вам Господом. Ваші рішення є розсудливими і повчальними, що свідчить про Ваш життєвий досвід та практику. Своїм особистим прикладом як священик, своїми проповідями та настановами, допомагаєте вірянам вдосконалюватись на шляху спасіння. Але скільки ми б не говорили красиво про Вас, красномовнішими за них є Ваші справи, завдяки яким Ви здобули повагу й авторитет у керівництва нашої Церкви, а любов і шану – у своєї пастви. Ви, всечесний отче, скажу словами Святого Писання, знаєте своїх, і вони знають Вас і йдуть на Ваш голос (Ін. 10, 27).


Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади. Я впевнений, що скільки б ми не говорили прекрасних слів і побажань – наші можливості перед Всевишнім всеодно будуть малими і обмеженими. Ви насамперед Його служитель і обранець, тому і дякуємо Йому Єдиному сьогодні за те, що Він обдаровує Вас своїми щедротами і милостями.


У цей святковий і радісний для Вас день єдиними устами і єдиним серцем підносимо молитви до Всеблагого Бога, щоби Милостивий Творець у всьому Вам допомагав, щедрою правицею зливав на Вас Своє благословення. Ми просимо у Божої Матері, на честь Якої і заснований Вами цей церковний комплекс, Її неусипного Покрову над Вами, щоб він оберігав Вас на шляху священичого служіння!


Всечесний отче Сергію, прийміть сердечні привітання від усієї громади з нагоди Вашого 60-річчя! Я глибоко переконаний в тому, що Господь Вас тримає і буде ще довго тримати на землі, поки Ви не втілите і не реалізуєте усі задуми Його Святої волі. Нехай у Ваших задумах завжди буде мудрість, серед парафіян – підтримка, вдома – увага та взаєморозуміння, у серці – світло від людської вдячності. У цей День Пресвятої Трійці, вітаючи Вас, як слугу Божого, закликаємо Його благодать на Вас, щоб Господь ще дарував Вам багато-багато років стояти біля Престолу Божого, бути Його ревним трудівником у Винограднику, засівати поле духовної ниви добрим зерням Його спасительного Слова. 


Бажаємо Вам духовної кріпості, ревності у пастирському служінні на ниві Христовій, нових досягнень та успіхів, міцного здоров’я та любові від Всемилостивого Владики на многії та благії літа! 


Слово виголошене прот. Григорієм Фоя в день Святої Трійці на адресу настоятеля Свято-Введенського храму.                                                              


20 червня 2021 року Божого


м. Київ


 


Автор: Прот. Григорій Фоя, клірик Свято-Введенського храму м. Києва.

Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00Зібрано громадою для Української Армії:


100230 грн.


Церковний календар

21 липня. Неділя


пророк Ієзекеїль

св. кн. Ганна Кашинська

Прор. Ієзекиїля (VІ ст. до Р. Х.). Прпп. Симеона, Христа ради юродивого, та Іоана, спiвпосника його (бл. 590). Прпп. Онуфрiя Мовчазного i Онисима, затворника, Печерських, у Ближнiх печерах (ХІІ–ХІІІ).

детальніше...

22 липня. Понеділок


сщмч. Фока

св. рівноап. Марія Магдалина

Мироносицi рiвноап. Марiї Магдалини (І). Перенесення мощей сщмч. Фоки (403–404). Прп. Корнилiя Переяславського (1693). Собор Смоленських святих.

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя