Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна

                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77

Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Головна - Публікації - Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Ваше Високопреподобіє, отче Сергію!


У цей Богом даний день – день Святої П’ятидесятниці, коли була заснована Церква, коли Дух Святий у вигляді вогненних язиків зійшов у світ і спочив на апостолах, очолюваних Богоматір’ю, і які представляли собою сукупність усього роду людського, ми найперше складаємо подяку Господу нашому Ісусу Христу за те, що Він благословив нам звершити цю Божественну Літургію.


А для нас сьогоднішній день знаменний ще однією подією, яка стосується безпосередньо нашої парафії – коли ми громадою вітаємо настоятеля нашого храму – отця Сергія з Днем народження, зі славним 60-річним ювілеєм!


Ми у повсякденному житті одне одного часто вітаємо із нагоди найрізноманітніших свят, але достойнішим і великим з-поміж інших видається сьогодні вітання митрофорному протоієрею із 60-ою річницею від Дня народження, що красномовніше за будь-які слова показує який не малий відрізок часу Ви, отче, живете у Церкві, живете з Церквою, живете для Церкви. За ці дні від 14 червня на Вашу адресу надійшла велика кількість привітань, що засвідчує велику любов і шану до Вас з боку багатьох людей. Тож і ми, Ваші співбрати та співслужителі, хочемо долучити і свій вітальний голос до загальних привітань, вітаючи Вас із 60-річчям.


Коли Господь Бог заснував Святу Церкву, то передав їй для досягнення цієї мети Своє Божественне вчення і в особі Своїх апостолів, а потім їх приємників, поклав початок церковній ієрархії, тобто боговстановленній спільноті людей, яких Він і уповноважив керувати спасительними засобами, виголосивши наступні слова: «Не ви Мене обрали, а Я вас обрав» (Ін.17,6). Так само і Вас, дорогий отче, Христос обрав і покликав, як і інших Своїх учнів, на це велике, ні з чим земним, незрівнянне служіння.


Про висоту і достоїнство пастирського служіння говорили багато святих Отців і вчителів Церкви, церковних мужів і богословів. Це насправді великий подвиг – бути для одних пастирем, для інших наставником, а ще для інших – взірцем. Цього дня не можу не згадати слова одного з видатних святителів і вчителів Церкви – святителя Григорія Богослова, який сказав про достоїнство і висоту священичого звання, наступне: «священик, служачи, з ангелами стоїть, з архангелами славословить, до горнього жертовника жертви підносить, із Христом священнодіє… образ відновлює, для горнього світу створюючи і, що ще більше, обожнюючись обожнює».


Насмілюсь припустити, що коли Ви підносите молитви і руки перед престолом у храмі, думаєте про те, яку силу благодаті має священнослужитель Церкви Христової, і Яку ласку він має у Бога, закликаючи Духа Святого на Таїнства Церкви і особливо під час Євхаристії. 


Ви розпочали трудову діяльність на іншій життєвій дорозі, але Господь скерував Вас і благословив на далеку і непросту пастирську дорогу, щоб Ви трудилися у винограднику Христовому та сіяли зерна людської правди у душах людських. 


Сьогодні, щойно ми соборно звершили Божественну літургію, Євхаристію, Велике Таїнство і дякували Господу за Вас, що Він Своїм Промислом поставив Вас нашим настоятелем та провідником. Ваша проповідь Євангелія на цьому місці розпочалась із встановлення хреста, біля якого і розпочались перші служби Божі. Ось тому, завдяки Вашим невтомним старанням, ми маємо змогу усі разом збиратись на спільну молитву у цьому храмі-каплиці, прославляючи Господа та продовжувати розбудову храмового комплексу. Таке масштабне будівництво потребує постійних великих фінансових витрат, ось саме цьому і присвячена уся Ваша позаслужбова діяльність щодня, щоб забезпечити коштами майстрів при зведенні великого храму. І ось маємо гарний результат, він майже йде до завершення – прокладення основної електролінії до нашого комплексу. Хоча зарано ще говорити про перемогу, але більш як трьохлітня робота, яка включає узгодження проекту, збирання коштів на кабель і монтажні роботи – йде до логічного кінця.


Ви є здібним організатором та ефективним менеджером, бо зуміли зібрати навколо себе команду однодумців, які допомагають Вам на високому рівні підтримувати життєдіяльність храмового комплексу. Бо заснувавши парафію, Ви організували в ній, окрім богослужінь, які є центром і основою релігійного життя громади, багато важливих напрямків діяльності: це і Недільна школа, де діти та дорослі мають можливість вивчати Закон Божий, просвітницька, видавнича справа та інформаційні портали, які доносять до вірян у різний спосіб Слово Боже.


Уже понад п'ятнадцять років, парафія опікується соціальним служінням: організацією інвалідів та ветеранів війни ЗСУ , надаючи систематичну допомогу її членам, посильна допомога усім соціально-незахищеним парафіянам. А з початком російсько-української війни наша громада активно долучилася в допомогу воїнам-захисникам, які мужньо боронять нашу Батьківщину. 


У пастирському служінні Ви дієте з великою відповідальністю, опікуючись щодня про свою паству, ввірену Вам Господом. Ваші рішення є розсудливими і повчальними, що свідчить про Ваш життєвий досвід та практику. Своїм особистим прикладом як священик, своїми проповідями та настановами, допомагаєте вірянам вдосконалюватись на шляху спасіння. Але скільки ми б не говорили красиво про Вас, красномовнішими за них є Ваші справи, завдяки яким Ви здобули повагу й авторитет у керівництва нашої Церкви, а любов і шану – у своєї пастви. Ви, всечесний отче, скажу словами Святого Писання, знаєте своїх, і вони знають Вас і йдуть на Ваш голос (Ін. 10, 27).


Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади. Я впевнений, що скільки б ми не говорили прекрасних слів і побажань – наші можливості перед Всевишнім всеодно будуть малими і обмеженими. Ви насамперед Його служитель і обранець, тому і дякуємо Йому Єдиному сьогодні за те, що Він обдаровує Вас своїми щедротами і милостями.


У цей святковий і радісний для Вас день єдиними устами і єдиним серцем підносимо молитви до Всеблагого Бога, щоби Милостивий Творець у всьому Вам допомагав, щедрою правицею зливав на Вас Своє благословення. Ми просимо у Божої Матері, на честь Якої і заснований Вами цей церковний комплекс, Її неусипного Покрову над Вами, щоб він оберігав Вас на шляху священичого служіння!


Всечесний отче Сергію, прийміть сердечні привітання від усієї громади з нагоди Вашого 60-річчя! Я глибоко переконаний в тому, що Господь Вас тримає і буде ще довго тримати на землі, поки Ви не втілите і не реалізуєте усі задуми Його Святої волі. Нехай у Ваших задумах завжди буде мудрість, серед парафіян – підтримка, вдома – увага та взаєморозуміння, у серці – світло від людської вдячності. У цей День Пресвятої Трійці, вітаючи Вас, як слугу Божого, закликаємо Його благодать на Вас, щоб Господь ще дарував Вам багато-багато років стояти біля Престолу Божого, бути Його ревним трудівником у Винограднику, засівати поле духовної ниви добрим зерням Його спасительного Слова. 


Бажаємо Вам духовної кріпості, ревності у пастирському служінні на ниві Христовій, нових досягнень та успіхів, міцного здоров’я та любові від Всемилостивого Владики на многії та благії літа! 


Слово виголошене прот. Григорієм Фоя в день Святої Трійці на адресу настоятеля Свято-Введенського храму.                                                              


20 червня 2021 року Божого


м. Київ


 


Автор: Прот. Григорій Фоя, клірик Свято-Введенського храму м. Києва.

Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00Зібрано громадою для Української Армії:


100230 грн.


Церковний календар

12 квітня. П'ятниця


Муромської (ХІІ) iкони Божої Матерi

Прп. Ісаака Сиріна

Прп. Василiя, спов., єп. Парiйського (пiсля 754). Сщмч. Зинона, єп. Вероний­ського (бл. 260). Прп. Ісаака Сиріна, у Сполетi Італiйському (550). Прмчч. Ми­ни, Давида та Іоана (пiсля 636). Прп. Анфуси, дiви (801). Прп. Афанасiї, iгуменi (860).

Муромської (ХІІ) i Белинiцької (ХІІІ) iкон Божої Матерi.

детальніше...

13 квітня. Субота


Мч. Крискента з Мир Лiкiйських

Мц. Фомаїди Єгипетської

Сщмч. Артемона, пресвiтера Лаодикiйського (303). Мч. Крискента з Мир Лiкiйських. Мц. Фомаїди Єгипетської (476).

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя