Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77

Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Головна - Історія парафії -

ІСТОРІЯ СВЯТО-ВВЕДЕНСЬКОЇ ПАРАФІЇ

   Будівництво храмів на землі було осяяне благословенням Божим, що засвідчує нам Святе Писання. Господь Сам звелів будувати храми і обіцяв перебувати у них: «І влаштують вони Мені святилище, і буду перебувати серед них … (Вих. 25,8)».

   Є багато місць на землі, де прославляються Господь Вседержитель, Пресвята Богородиця і святі угодники Божі. Серед них осяяна світлом промислу Божого і Свято-Введенська парафія Святошинського району м. Києва.

   Історія нашої парафії не є давньою, проте кожен крок у її становленні незабутній.

  Бажання збудувати православний храм на Микільській Борщагівці, житловому масиві на околиці Києва, виникало у багатьох людей. Однак для втілення у життя такого благого наміру, як будівництво дому Божого, одного бажання замало.

  І от, на Великдень, 30 квітня 2000 року міське управління у справах сім’ї та молоді проводило святкову акцію «Великодні дзвони». Керівник управління, депутат Київради Олександр Кулик, звернувся до мешканців району з пропозицією – побудувати на цьому місці (бульв. Р. Роллана) храм Божий. Із закликом про створення парафії зі сцени звернувся і священик Сергій Петленко. Протягом двох годин - доки тривав святковий концерт - на підтримку цієї святої справи було зібрано більше 800 підписів.

  Депутат Київради Олександр Кулик з отцем Сергієм вибрали місце для майбутнього церковного комплексу на бульварі Ромена Роллана. Так  непросте питання щодо розміщення Свято-Введенського храму було вирішене. О.Кулик та отець Сергій подали до Київради та райради звернення про виділення земельної ділянки та запрошення на встановлення й освячення хреста. Відмови від державних організацій не надійшло, а тому було прийнято рішення про дату встановлення та освячення хреста на місці майбутнього будівництва церкви та каплиці на бульварі Ромена Роллана, 10-а.

  Провівши попередні консультації з благочинним району протоієреєм Валерієм Семанцом та ієреєм Сергієм Петленком,  Олександр Кулик ініціював скликання установчих зборів громадян, на яких і було засновано релігійну громаду парафії “Введення в храм Пресвятої Богородиці” Української Православної Церкви Київського Патріархату. Новостворена громада отримала благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на реєстрацію. Настоятелем парафії був призначений священик Сергій Петленко. Головою парафіяльної ради було обрано  Олександра Кулика.

  22 липня 2000 року на місці новобудови на кошти, виділені першими жертводавцями - ЗБК Півд. – Західна залізниця (директор - Андрій Лаврович Коваленко),  був встановлений хрест, який освятив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Наступна реєстрація релігійної громади поклала початок повноцінній діяльності Введенської парафії.

  Будівництво великої церкви вимагає багато часу і значних фінансових затрат. Першим кроком до здійснення величного будівництва стало зведення каплиці. Будівельні роботи велися завдяки благодійним коштам доброчинців протягом року – з осені 2000 до осені 2001 року.  Будівництво каплиці підтримали народний депутат України Володимир Бондаренко, депутат Київради Олександр Кулик, голова Святошинської райради Володимир Мазепа, підприємства м.Києва – ЗАТ ППСФ «Атлант» (директор В. В. Каган), ТОВ ТК «Борщагівський» (ген. директор В. В. Колодій і директор Б. В. Колодій), ТОВ «СТС» (директор В. П. Костенко), ЗБК Півд. – Західна залізниця (директор А. Л. Коваленко), ЗАТ «Фомальгаут» (директор С. П. Єршов), ТОВ «Альянс» (директор С.Савченко).  Одночасно свої посильні пожертви у розбудову нашої каплиці вносили й багато інших парафіян.

  Попри невеликі розміри, храм вийшов ошатним і затишним. 30 листопада 2001 року каплицю освятив Святійший Патріарх Філарет. Та головне – у новому храмі розпочалися регулярні богослужіння, а водночас постійне зростання кількості вірян і підтримка парафії жертводавцями. Та це й не дивно, адже парафіяльне господарство постійно потребує великих витрат, і тому необхідність у спонсорській допомозі завжди залишається актуальною.

   З часом громада відчутно збільшилась, і у храмі-каплиці вже не могли вміститися всі парафіяни, які приходили на службу Божу. Постало питання будівництва нового, вже значно більшого храму.

   У березні 2003 року настоятель парафії отець Сергій звернувся до архітекторів із замовленням проекту нового великого храму, який планувалося збудувати поряд із каплицею, на місці освяченого хреста.

  Проект храму  і всього церковного комплексу був розроблений архітекторами О. І. Кутовим і О. С. Слєпцовим ( ТОВ «Ліцензіарх»). Великий храм спроектований у стилі українського бароко. Хрест над величною пятибанною спорудою хрестоподібної форми довжиною 25 м, шириною 18 м піднесеться на висоту 35 м. Три роки пішло на виготовлення необхідної проектної документації та її погодження настоятелем о.Сергієм у численних державних інстанціях.

   Паралельно з підготовкою до великого храмового будівництва у травні 2004 року було закладено й освячено фундамент під спорудження парафіяльної недільної школи, де діти й дорослі матимуть можливість вивчати Закон Божий. А поки її не збудували, з осені 2004 року церкві для навчальних потреб на благодійних засадах було надане приміщення неподалік храму.

   У травні 2007 року розпочалися роботи з підготовки будівництва основної споруди церковного комплексу, а вже у червні будівельники взялися до фундаменту. Усі літні місяці велися роботи з монтування фундаментних блоків. Будівельні роботи проводила генпідрядна організація ТОВ «Добробуд-М» (директор С. М. Марчук).

  Після закінчення першого етапу робіт із фундаментом настав час освятити його. На запрошення настоятеля парафії 29 вересня 2007 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет здійснив чин закладення і освячення наріжного каменя  майбутнього храму.

   У липні 2008 року за фінансової підтримки жертводавців на територію будівництва було завезено першу партію будівельного матеріалу для стін майбутнього храму. А вже у серпні почалося зведення і самої наземної частини. Вже протягом першого року будівництва стіни виросли майже на триметрову висоту. За останній місяць літа і осінь у стіни новобудови було вкладено майже 60 тисяч цеглин - а всього  ж за робочим проектом на зведення храму тільки самої цегли необхідно майже 300 тисяч одиниць.  Послідовна реалізація масштабного будівельного проекту: розробка проектної документації, виготовлення робочих креслень, закупівля будматеріалів, проведення будівельних робіт тощо, - була б неможливою без постійної благодійної підтримки жертводавців - ТОВ «Фавор» (директор Р. В. Михайлова), ТОВ «Контакт-інвест» (директор Є. Є. Чернецький), ТОВ ТК «Борщагівський»  (Василь і Богдан Колодії), консалтингової компанії «САН» (Сергій і Андрій Шкурати), ЗАТ «Форум-ДС» (ген. директор Є. А. Долгов), а також щоденної молитовної та фінансової допомоги численних парафіян.    

   Паралельно із будівництвом великого храму на території церковного комплексу не припиняється  спорудження і впорядкування недільної школи.

   На жаль, несприятлива економічна ситуація у світі в цілому та в Україні зокрема позначилися на цьогорічних темпах будівництва.  Однак, незважаючи на складне фінансове становище як у державі, так і у нашій парафії, будівельний майданчик не був законсервований – поточні роботи з Божою допомогою тривають і нині. Це стало можливим, зокрема, завдяки участі сотень наших парафіян у благодійній постійно триваючій акції “Іменна цеглина”.

  На сьогодні наша парафія живе і дихає в єдиному організмі Тіла Христового. І віруючі, які приходять до  храму, відчувають душею присутність Господа, Божої Матері, святих ангелів і угодників Божих. Тут вони очищуються й оновлюються у церковних таїнствах, у яких на них завжди сходить спасительна благодать Святого Духа.

  Ми маємо надію, що наш церковний комплекс стане не тільки церковно-архітектурним центром району, але і освятить духовним світлом, любов’ю і теплом всіх тих, хто буде приходити до нього.  

Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


762980 грн.


Церковний календар

07 жовтня. Понеділок


мчч. Сергій і Вакх

мч. Палагея

Мчч. Сергiя i Вакха (290–303). Прп. Сергiя Послушного, Печерського, в Ближ­нiх печерах (бл. ХІІІ). Прп. Сергiя Муромського (Вологодського, 1412). Знай­дення мощей прп. Мартинiана Бiлоєзерського (1513). Мчч. Юлiана, пресвiтера, i Кесарiя,  диякона (І). Мц. Пелагеї Тарсiйської (290). Мч. По­лiхронiя, пресвiтера (ІV).

Псково-Печерської iкони Божої Матерi, званої “Розчулення” (1524).

детальніше...

08 жовтня. Вівторок


св. Палагея

прп. Трифон Вятський

Пам’ять святих отців VII Вселенського Собору (787).

Прп. Пелагеї (457). Прп. Досифея Верхнєостровського, Псковського (1482). Прп. Трифона, архим. Вятського (1612). Прп. Таїсiї (ІV). Св. Пелагеї, дiви (303).

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя