Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна

                                                    Наш банер 


                                                  Рекомендуємо


УПЦ Київський Патріархат: Офіційний веб-сайт — www.cerkva.info


Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Мчч. i сповв. Гурiя, Самона (299–306) i Авива (322).

28 листопада Православна Церква вшановує пам’ять святих мучеників Гурія, Самона та Авіва, котрі здавна вважаються покровителями християнського шлюбу.

Ці святі віддали своє життя за віру в Єдиного істинного Бога на межі III-IV століть християнської ери в місті Едесса, що у Македонії.

У ті часи християни по всьому світі за проповідь серед язичників платили своїм життям Так сталося і зі святими Гурієм та Самоном. За часів імператора-язичника Діоклетіана, який люто переслідував християн, їх було посічено мечем після тривалих катувань. Третій святий – диякон Авів, постраждав в Едессі у 322 році вже за правління імператора Лікінія, який так само знищував усіх, хто сповідував християнство. Мужньо проповідував диякон Авів вчення Христове, сміливо віддав себе в руки воїнів, що шукали його, і, так само, як Гурій і Самон, мужньо витримав страшні катування, не зрадивши свого сповідання. Врешті його живцем було кинуто в полум’я, але тіло Авіва дивним чином збереглося неушкодженим.

Усі троє святих прийняли мученицьку смерть заради Христа в різні роки, але в один і той самий день, і з однаковою відданістю Богові, не пошкодувавши заради любові до Нього власним життям.

Покладені поруч, їхні мощі стали джерелом дивовижної допомоги для тих, хто з вірою звертався до святих мучеників по неї.

Так, одна побожна дівчина, виходячи заміж за воїна-іноплемінника, за походженням – гота, взяла з нього обітницю подружньої вірності і любові біля мощей святих.

Але той віроломно порушив клятву – коли він відвіз молоду до своєї країни, з’ясувалося, що в нього вдома вже була дружина, рабою якої і стала нещасна. Жінка воїна настільки зненавиділа дівчину, що спочатку отруїла народжену нею дитину, а зрештою вирішила вбити і її саму.

Тоді ошукана дівчина зі сльозами звернулася до небесних покровителів-свідків клятви чоловіка, і Милістю Божою, за допомогою святих Гурія, Самона та Авіва, дивним чином опинилася вдома, врятувавшись від смерті.

Невдовзі в Едессу у справах служби приїхав і клятвопорушник, що не підозрював про викриття свого злочину.

Його було схоплено і покарано, а святі мученики Гурій, Самон та Авів відтоді вважаються небесними захисниками непорушності подружніх обітниць.


Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Зібрано громадою для Української Армії:


100230 грн.


Церковний календар

26 листопада. Субота

свт. Іоан Золотоустий

мч. Никифор Кесарійський

Свт. Іоана Золотоустого, архиєп. Константинопольського (407). Мчч. Антонiна, Никифора і Германа (308). Мц. Манефи (308).

27 листопада. Неділя

ап. Филип

свт. Григорій Палама

Апостола Филипа (І). Прп. Филипа Ірапського (1527). Правовiрного царя Юстинiана (565) i царицi Феодори (548). Свт. Григорiя Палами, архиєп. Фессалонiкійського (бл. 1360).

Заговини на Різдвяний (Пилипів) піст.

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя