Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77


Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Мчч. i сповв. Гурiя, Самона (299–306) i Авива (322).

28 листопада Православна Церква вшановує пам’ять святих мучеників Гурія, Самона та Авіва, котрі здавна вважаються покровителями християнського шлюбу.

Ці святі віддали своє життя за віру в Єдиного істинного Бога на межі III-IV століть християнської ери в місті Едесса, що у Македонії.

У ті часи християни по всьому світі за проповідь серед язичників платили своїм життям Так сталося і зі святими Гурієм та Самоном. За часів імператора-язичника Діоклетіана, який люто переслідував християн, їх було посічено мечем після тривалих катувань. Третій святий – диякон Авів, постраждав в Едессі у 322 році вже за правління імператора Лікінія, який так само знищував усіх, хто сповідував християнство. Мужньо проповідував диякон Авів вчення Христове, сміливо віддав себе в руки воїнів, що шукали його, і, так само, як Гурій і Самон, мужньо витримав страшні катування, не зрадивши свого сповідання. Врешті його живцем було кинуто в полум’я, але тіло Авіва дивним чином збереглося неушкодженим.

Усі троє святих прийняли мученицьку смерть заради Христа в різні роки, але в один і той самий день, і з однаковою відданістю Богові, не пошкодувавши заради любові до Нього власним життям.

Покладені поруч, їхні мощі стали джерелом дивовижної допомоги для тих, хто з вірою звертався до святих мучеників по неї.

Так, одна побожна дівчина, виходячи заміж за воїна-іноплемінника, за походженням – гота, взяла з нього обітницю подружньої вірності і любові біля мощей святих.

Але той віроломно порушив клятву – коли він відвіз молоду до своєї країни, з’ясувалося, що в нього вдома вже була дружина, рабою якої і стала нещасна. Жінка воїна настільки зненавиділа дівчину, що спочатку отруїла народжену нею дитину, а зрештою вирішила вбити і її саму.

Тоді ошукана дівчина зі сльозами звернулася до небесних покровителів-свідків клятви чоловіка, і Милістю Божою, за допомогою святих Гурія, Самона та Авіва, дивним чином опинилася вдома, врятувавшись від смерті.

Невдовзі в Едессу у справах служби приїхав і клятвопорушник, що не підозрював про викриття свого злочину.

Його було схоплено і покарано, а святі мученики Гурій, Самон та Авів відтоді вважаються небесними захисниками непорушності подружніх обітниць.


Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


762980 грн.


Церковний календар

22 січня. Середа


ап. Тимофій

прмч. Анастасій Персянин

прмч. Анастасій Печерський

Ап. Тимофія (бл. 96). Прмч. Анастасія Персидського (628). Прмч. Анастасія, дияк. Печерського, в Ближніх печерах (ХІІ). Мчч. Мануїла, Георгія, Петра, Леонтія, єпископів, Сионія, Гавриїла, Іоана, Леонта, Парода, пресвітерів, та інших 377 (бл. 817).

детальніше...

23 січня. Четвер


сщмч. Климент Анкірський

свт. Павліна Ноланського

Сщмч. Климента, єп. Анкирського, і мч. Агафангела (312). Прп. Мавсими Сирійця (ІV). Прп. Самана, мовчальника (бл. 400). Свт. Павліна Милостивого, єп. Ноланського (431). Пам'ять VІ Вселенського Собору (680–681).

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя