Архів парафії
Збудуємо храм разом!
Вклади свою цеглину в новий храм Божий !
Наш банер
Рекомендуємо
Наш телеграм канал.
Ікони з дерева
Таїнство Вінчання (Шлюб)
Сім’я, як відомо, становить основну клітину суспільного організму і є фундаментом суспільства. Так само і в Церкві Христовій вона є основною одиницею церковного тіла.
У Таїнстві Вінчання Церква закликає допомогу Божу на тих, що вступають у шлюб, для усвідомлення, виконання і досягнення завдань, які стоять перед ними: збудувати «домашню церкву»; встановити всередині сім’ї істинно християнські стосунки; виховати дітей у вірі; жити за євангельськими заповідями; бути прикладом благочестивого життя для довколишніх; переносити в терпінні і смиренні неминучі тягарі й скорботи, а іноді й страждання, які трапляються в сімейному житті.
Любов між чоловіком і жінкою є однією із найважливіших тем біблійного благовістя. Проте, що шлюб має над собою Боже благословення, Святе Писання говорить неодноразово. «І сотворив Бог людину за образом Своїм, за образом Божим сотворив її; чоловіка і жінку створив. І благословив їх Бог, і сказав їм Бог: плодіться і розмножуйтесь, і наповнюйте землю…» (Бут. 1, 27–28). І далі говорить Господь у книзі Буття: «залишить чоловік батька свого і матір свою і пристане до жінки своєї; і стануть двоє однією плоттю» (Бут. 2, 24). Сам Спаситель, заповідаючи зберігати вірність шлюбу і забороняючи розлучення, нагадує ці останні слова книги Буття і наставляє: «… отже, кого Бог з’єднав, того людина нехай не розлучає» (Мф. 19, 6); ці слова Господа чітко свідчать про високе моральне достоїнство шлюбу. Господь Ісус Христос освятив шлюб Своєю присутністю на шлюбі в Кані Галилейській і тут сотворив перше Своє чудо. Під час вінчання читається євангельська розповідь про шлюб у Кані Галилейській. Цим читанням підкреслюється невидима присутність Ісуса Христа на кожному християнському шлюбі й благословення самим Богом шлюбного союзу.
Як і до кожного церковного таїнства, найкращою підготовкою до таїнства Вінчання є піст і молитва. За традицією молоді заздалегідь перед Вінчанням відвідують храм, щоб висповідатися й причаститися Святих Христових Тайн.
Отже, перед Вінчанням нареченим необхідно прийняти таїнства Сповіді і Причастя.
Молоді й свідки повинні мати на собі хрестики.
Необхідно прийти завчасно до початку Вінчання (на 15 хвилин).
Дозволяється відео-фотозйомка.
Таїнство Вінчання здійснюється у понеділок, середу, п'ятницю і неділю за попереднім записом.
Кожне Вінчання в нашому храмі відбувається індивідуально у зручний для віруючих час (між 12:00 та 16:00).
Для Таїнства Вінчання необхідно мати:
Ікони вінчальні – (Спаситель і Богородиця).
Рушники для ікон – 2 шт.
Рушник під ноги – 1 шт.
Рушник для пов'язування рук – 1 шт.
Хусточки малі (розміром як носові) – 4 шт.
Обручки.
Свідоцтво про реєстрацію шлюбу з РАГСу.
Вінчальні свічки (можна придбати у храмі).
Вино «Кагор» – 1 пл.
Мед.
Коровай (торт).
Розклад богослужінь:
Вечірнє богослужіння
– 17:00;
вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;
четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);
Божественна Літургія – 9:00.
Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00
Зібрано громадою для Української Армії:
762980 грн.
Церковний календар
22 січня. Середа
Ап. Тимофія (бл. 96). Прмч. Анастасія Персидського (628). Прмч. Анастасія, дияк. Печерського, в Ближніх печерах (ХІІ). Мчч. Мануїла, Георгія, Петра, Леонтія, єпископів, Сионія, Гавриїла, Іоана, Леонта, Парода, пресвітерів, та інших 377 (бл. 817).
23 січня. Четвер
Сщмч. Климента, єп. Анкирського, і мч. Агафангела (312). Прп. Мавсими Сирійця (ІV). Прп. Самана, мовчальника (бл. 400). Свт. Павліна Милостивого, єп. Ноланського (431). Пам'ять VІ Вселенського Собору (680–681).
Парафіяльна школа
Публікації
Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження
Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.
Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...
Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей
Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...
Наше видання
Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя