У листі Христини з околиці Гожова Великополь-ського читаємо: „Волію втратити руку або ногу, аніж віру в запевнення Єгови, об'явлене через „Вартову Башту", чи обіцяний рай. Якщо потраплю в рай, рука чи нога мені відросте. Якщо втрачу віру в „Вартову Башту", згину в Армаґедоні і не побачу раю". Ось така духовна пожива пливе брудним каналом з Брукліна, отруює душі багатьох шляхетних людей і закриває їм очі на джерело Правди.
„Вартова Башта" глибоко переконала кожного рядового Свідка, що він опанував „єдино правильне" розуміння Святого Письма. У розмовах з віруючими людьми, свої твердження Свідки нібито обґрунтовують Святим Письмом, намагаються довести, що живуть згідно зі Словом Божим і згідно з Ним навчають, хоч насправді - це звичайне маніпулювання текстами Святого Письма. В організації Свідків Єгови ніхто не може мати власної думки, сумнівів, ніхто не може говорити інакше, ніж вчить „Вартова Башта", бо йому відразу дорікають або виключають зі збору. Божена Нойрберґ і Едвард Шведка у,; відкритому листі до Свідків Єгови в 1988 році написали: „Кожна вільна думка, самотужки винесене з
Біблії переконання, кожен сумнів трактовані як зараза і як зараза «вогнем і мечем» знищені".
Нема, отже, нічого дивного, що з цими людьми не можна нормально говорити, оскільки вони дозволили відібрати у себе не тільки, як читаємо далі в листі, „духовну волю, але й звичайну людську гідність". Автори листа стверджують: „Ми є майже статистичними номерами, повинні спухати і докладно повторювати науку, працювати й мовчати /.../. Це формує з рядових членів організації здисципліновану, але залякану армію бруклінських невільників, які сліпо виконують усі розпорядження".
Свідки Єгови є завзятими фанатиками, сліпо прив'язаними до своєї організації. Вони керуються не розумом, а грішми, золотом, становищем, примусом, страхом, „ненавистю до всіх так званих людей зі світу /.../, і надією, що колись будуть «вищими»"(Р. Соляк „Пророки з Брукліна", с. 59). „Поза цим слідкують, щоб котрийсь із них не виборсався з цього виру" (там же, с. 43). Димова завіса фанатизму заслонила їм очі, обмежила розумові горизонти, охолодила їхні серця до потреб людей інших поглядів. Вони стали сліпим знаряддям Товариства „Вартова Башта" в боротьбі з Церквою в сучасному світі.
їх поведінка позначена нетолерантністю та наполегливістю в пошуках нових учнів, і випливає не з щирої любові до Бога, а з бажання запевнити собі прихильність керівників і ласку в день Армаґедону.
Фанатизм знищив їх правдиву віру і релігію разом із почуттям братньої любові до інших віросповідників, оскільки екуменізм, як вони вважають, є справою сатани.
У бесідах з людьми інших поглядів Свідки Єгови діють на засадах несподіваності, захоплення зненацька, щоб заімпонувати співрозмовникові і підкреслити свою перевагу в розумінні Святого Письма. Дискусій вони, як правило, не люблять, хоч ніби й провокують і заохочують до них. Прагнуть, щоб люди покірно вислуховували їх проповіді, сплановані заздалегідь.
Свідки Єгови багато пророкують, хоч їх пророцтва не збуваються. Адже Святе Письмо застерігає, що „А пророк, який насмілився б вістити в моєму імені щось, чого я йому не заповідав, або промовляти в ім'я інших богів, - такому пророкові смерть /.../ Коли пророк промовив у ім'я Господнє, а його слово не збулось і не справдилось - то це слово не від Господа; самовільно відважився пророк говорити: ти його не бійся" (Втор. 18, 20-22; Єр. 28, 9).
Йозеф Верескі з Любліна у відкритому листі застерігає людей від таких пророків, як Свідки Єгови, пишучи: „Протягом багатьох років я був діючим каламутником „Євангелія" з Брукліна й інших осередків злочинної організації, замаскованої Біблією, організації антихристової й антилюдської, фабрики наклепів і визначення термінів кінця світу. Застерігаю
і буду застерігати від тих, що обіцяють «рай на хмарках»".
Святе Письмо також застерігає від фальшивих учителів: „А коли хтось навчає інакше й не притримується здорових слів, слів Господа нашого Ісуса Христа та побожної науки, той засліплений гордістю, нічого не розуміє, хворий на пусті змагання та словесні суперечки" (1 Тм. 6, 3-4), і „якщо хтось до вас приходить і цього вчення не приносить, того до хати не приймайте і не вітайте. Бо, хто його вітає, той бере участь у його лихих вчинках" (2 Йо. 1, 10-11). Тому за пропозицію Свідків Єгови навчити вас Божого Слова треба впевнено, але з любов'ю, подякувати. Якщо й після цього не хочуть виходити з вашого дому, можна запросити їх до спільної молитви, тоді відразу вийдуть, боячись стати співучасниками ідолопоклонства у їх розумінні вашого наміру.
Свідки не мають Божого Духа, оскільки зреклися його і воюють з Ним. Тому Святий Дух не може пробитися крізь шкаралупу зневіри до їх розуму, щоб перетворити Свідків Єгови в дітей світла. Однак про спасіння Свідків треба дбати, бо вони - наші брати і сестри, які, на жаль, потрапили в сіті облуди й вибрали дорогу, що веде до загибелі.- Важливим засобом навернення Свідків Єгови є молитва. Ісус сказав, що деяких злих духів можна вигнати з людини тільки молитвою і постом (пор. Мр. 9, 29; Мт. 17, 21). За Свідків Єгови треба часто молитися, щоб їх серця відкрилися для Правди, якої вони не знають. Навернення Свідків Єгови дуже нелегке, але можливе.