Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77


Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Головна - Бібліотека - Святоотцівські твори - Святитель Григорій Богослов - Слова - Слово 13 Сказане при рукопокладенні Евлалія в сан єпископа Доарського

Слово 13 Сказане при рукопокладенні Евлалія в сан єпископа Доарського

Святитель Григорій Богослов Архієпископ Константинопольський

1. Прийміть, брати, слово моє, хоча воно дуже коротке і далеке від досконалості. Але Владика Бог знає, як праведним судом зважувати милість, бо приймає і Павлове насадження, як Павлове, і Аполлосове напоєння (див.: 1 Кор. 3, 6), і дві лепти вдови (див.: Лк. 21, 3), і смиренність митаря (див.: Лк. 18, 13) і сповідання Манассії (див.: 2 Пар. 33, 13).Прийміть і ви новоскладене слово про новопоставленого пастиря. Прийміть голос подяки за видимі нами дива. Хоча ми малі й останні серед синів Ізраїлевих, але багато дякувати ніщо не перешкоджає й малим. Звісно, досконаліші принесуть Богові і хвалу досконалішу, а ми принесемо Йому нині, яку можемо.


Отже, «заспівайте Господу пісню нову, бо дивне сотворив Господь» (Пс. 97, 1)! Ми збурювалися хвилями, нас поборювали, виганяли; одні біди вже гнобили нас, а інші погрожували нам. Хто ж перемінив бурю на тихий вітер? Хто розтрощив зброю, меч і війну? Хто прийняв нас вигнаних і знедолених? Чи не ти, Боже, створив це? «Хто є цей Цар слави? Господь кріпкий і сильний, Господь могутній в бою» (Пс. 23, 8). 2. Він розсік море, Він годував у пустелі народ, який бідував, пославши йому дивний дощ1, Він виточив воду з каменю, Він переміг Амаліка нез’ясованим і таємничим підняттям рук (бо руки священика, які піднімаються вгору і приймають молитовне положення, зробили те, чого не могли зробити багато тисяч); Він зруйнував стіни без стінопробивної зброї і битви; скажу, нарешті, Він скинув Голіафа, гордого і зарозумілого нащадка велетнів, який насмілився вийти проти великого Давида. Тому скажемо одностайно: «Благословен Господь, Який не дав нас на здобич у зуби їхні. Душа наша, як пташка, вирвалася з сітки тих, що ловили. Сітка розірвалась, і ми спаслися» (Пс. 123, 4, 6-7); додамо й інше, що віщає душа, обрадувана великим даром Божим.


Я йшов, щоб принести не меч, а мир. Я йшов не для посоромлення великого пастиря2, який головує в славному місті3. Знаю, що він достоповажний, визнаю його главою, іменую святим, хоча і зазнав образи; нехай він тільки буде чадолюбивий і турбується про свою Церкву. Я намагався збільшити, а не зменшити кількість ієреїв; скинути єретиків, а не зменшити кількість православних.


3. Що кажеш ти, сину Дафана і Авірона4, не напоумлений вождь, який насмілився повстати проти Мойсея і підняти на нас руки, як ті відкривали вуста на великого раба Божого? І ти не злякався? Ти не посоромився? Не розсипалася плоть твоя по землі, коли злоумишляв це? І після цього будеш підносити ті ж руки до Бога? Будеш приносити Йому дари, молитися за народ? Боюся, щоб меч Божий і до того не залишився в бездіяльності й спокої. Ти своєму пастиреві не зробив нічого важливого, а собі заподіяв дуже багато шкоди, відчуживши себе від благодаті Божої.


4. Тепер приступи, кращий і найдосконаліший з пастирів5, і разом з нами або ще раніше за нас прийми народ свій, який доручив тобі Дух Святий, Якого приводять до тебе Ангели, Який придбав тобі твоє життя і добру вдачу! Не дивуйся ж, що успадковуєш престол у час різних спокус і перешкод. Ніщо велике не буває без спокуси і випробувань, бо за природнім порядком незначне супроводжується зручністю, а високе — труднощами. Ти чув того, хто сказав, «що багатьма скорботами належить нам увійти в Царство Боже»(Діян.14, 22), скажи й сам: «пройшов через вогонь і воду, але Він вивів нас на волю» (Пс. 65, 12).


О чудо! «Звечора плач, а на ранок — радість» (Пс. 29, 6). Нехай кричать вороги й розкривають вуста, як пси, які гавкають марно, а ми не будемо вести війни. Учи поклонятися Богові Отцю, Богові Синові, Богові Духу Святому у трьох іпостасях, у єдиній же славі й світлості. «Загублене розшукай і вкрадене поверни, і поранене перев’яжи, і хворе зміцни» (Єз. 34, 16). Ми очікуємо від тебе такого ж мистецтва в ділах духовних, яке ти, як відомо нам, маєш у мирських. Отже, прийми від вищих вождів найдосконаліше озброєння, за допомогою якого зможеш «погасити всі розпечені стріли лукавого» (Еф. 6, 16) і представити Господу «людей обраних» (Тит. 2, 14), «народ обраний, царствене священство» (1 Пет. 2, 9), У Христі Ісусі Господі, Якому слава навіки. Амінь.




  1. Манну. [↩]

  2. Василія Великого. [↩]

  3. У Кесарії. [↩]

  4. Ці і наступні слова стосуються Анфима, єпископа Тіанського, який ворогував з Василієм Великим. [↩]

  5. Мова звернена до Евлалія. [↩]


Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


762980 грн.


Церковний календар

28 грудня. Субота


ап. Никанор

прп. Ігнатій Ломський

Мчч. 20 000, у Нiкомидiї спалених: Гликерiя, пресвiт., Зинона, Феофила, дияк., Дорофея, Мардонiя, Мигдонiя, дияк., Індиса, Горгонiя, Петра, Євфимiя, мцц. Агафiї, Домни, Феофили та iнших (302). Прп. Ігнатiя Ломського, Ярославського (1591). Ап. вiд 70 Никанора (34).

детальніше...

29 грудня. Неділя


Мчч. 14000 младенців

прп. Марк гробокопатель

прп. Іов Манявський

Прп. Іова Манявського (1621).

Мчч. 14 000 немовлят, Іродом у Вифлеємi вбитих (І). Прп. Маркела, iгумена обителi “Невсипущих” (485). Прпп. Марка, гробокопателя, Феофила та Іоана Печерських, в Ближнiх печерах (ХІІ). Прп. Феофила Омуцького (ХV). Прп. Фадея, спов. (818).

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя