Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77

Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Хронологія Савана

30 р. після Різдва Христа — ввечері 7 квітня тіло Христа покладене в гріб «у білому простирадлі». У недільний ранок полотно знайдене порожнім.

XI ст.— в Едессу (нинішня Урфа в Туреччині) прибуває незвичайний портрет Ісуса на полотні.

525 р. — Під час ремонтних робіт у храмі Мудрості Божої в Едессі знову знайдено портрет Ісуса, названий Мандиліоном (хустиною). Це незвичайний портрет, створений не людською рукою, нерукотворний. Його можна порівняти із Саваном, способом складання, що дозволяє побачити тільки обличчя.

944 р. — візантійські війська під час військового походу проти арабського султана Едесси заволодівають Мандиліоном і 16 серпня урочисто доставляють його до Константинополя. Отут з`ясовується, що це насправді складений Саван.

1147 р.— Людвіг VII, французький король, вшановує Саван під час свого візиту в Константинополь.

1171 р.— Мануїл І Комнін показує Амальрику, латинському царю Єрусалима, реліквії Страстей і катувань, серед них — Саван.

1204 р. — Роберт де Кларі, літописець IV хрестового походу, пише, що Саван зник з Константинополя. Можливо, є таке припущення, була оголошена анафема, тобто покарання у вигляді відлучення від церкви злодіїв, це стало причиною приховання Савана, тобто Саван був, мабуть, захований.

1314 р. — Тамплієри горять на вогнищах як єретики, їх звинувачують у таємному культі «Лику», що, як здавалося, був скопійований з Савана. Один зі спалених тамплієрів був Жоффрей Чорний.

1356 р. — Хрестоносець Жоффрей Чорний, однофамілець вище згаданого, передає Саван канонікам у Ліреї, біля Троуерс, у Франції. Дорогоцінне полотно знаходилося в їхньому володінні близько трьох років.

1389 р. — Петро д`Аркіс, єпископ Троуерс, забороняє виставляння Савана для загального огляду.

1390 р. — Климент VII, антипапа, що перебуває в Авіньйоні, висловлюється з питання Савана у двох Буллах.

1453 р. — Маргарита Чорна, родичка Жоффрея, заповідає полотно Анні ді Люсіжоно, дружині князя Люд-віка ді Савойя, що зберігає Саван у Шамбері.

1506 р. — Папа Юлій II затверджує формуляр Богослужіння і літургію вшановування Савана, одночасно дозволяє виставляння Савана для загального огляду.

1532 р. — Пожежа в ніч з 3 на 4 грудня: срібний реліквіяр (рака), в якому зберігається Саван, загоряється з одного боку, вогонь обпалює полотно вздовж складання, краплі розплавленого металу проникають крізь кілька шарів тканини. Через два роки черниці клярис-тки обшивають пошкоджені місця латками, помітними і сьогодні.

1535 р. — У зв`язку з воєнними діями полотно переноситься в Турин, а потім у Медіолан, Ніццу і знову у Верцелі, залишається тут до 1561 р. і в цьому ж році переправляється знову в Шамбері.

1578 р. — Емануїл Філіберт переносить Саван до Ту-рина з метою скорочення шляху прощі Святому Каролю Барамеушу, що виконував свою обітницю вшанувати Святий Саван. У зв`язку з винятковими торжествами дому Савойя си у зв`язку з роковинами Саван виставляється для загального огляду приблизно кожні 30 років.

1694 р. — 1 червня Саван остаточно переноситься і розміщується у каплиці, побудованій архітектором Джуа-ріно Джуаріні, при катедральному соборі в Турині. У цьому ж році благословенний Себастян Вальфре поправляє латки з метою зміцнення полотна.

1898 р. — Перше фотографування Савана, виконане Секондо Пії між 25 і 28 травня. Захоплююче відкриття фотонегатива, який з неймовірною точністю, детально виявляє постать Чоловіка з Савана. Починаються дослідження і пошуки, насамперед в галузі судової медицини.

1931 р. — У зв`язку з одруженням Умберто ді Савойя, Саван знову фотографується фахівцем — фотографом Джузеппе Енріко.

1933 р. — Саван виставляється для загального огляду, щоб ушанувати тисячадев`ятисотий Ювілей Спасіння.

1939— 1946 р. — під час II світової війни Саван переховують в абатстві Монтеверіні (Аввеліно).

1969 р.— 3 16 по 18 червня проводяться офіційні дослідження реліквії комісією, скликаною кардиналом Мішелем Пелегріно. Перше кольорове фотографування Джованні Баттиста Юдіка Кордіглі.

1973 р. — Перше виставляння Савана перед телекамерами (23 листопада).

1978 р. — Відзначається чотирьохсотліття перенесення Савана з Шамбері в Турин, у зв`язку з цим Саван виставляється для загального огляду з 26 серпня по 8 жовтня. Засідання Міжнародного Дослідницького Конгресу. Численні італійські і закордонні вчені, здебільшого з США, 120 годин робили виміри й аналізи реліквії з метою проведення інтердисциплінарних досліджень.

1980 p. — 13 квітня особисто для Святого Отця Івана Павла II було організоване виставляння Савана.

1983 р. — 18 березня помирає Умберто II ді Савойя. У своєму заповіті він передає Саван Апостольській Столиці. Але на підставі папського рішення реліквія залишається в Турині і передається під опіку й охорону кар-динала-архієпископа Анастасіо Баллестреро.

1988 р.— Взята проба із Савана з метою проведення досліджень методом радіовуглецевого аналізу. Якщо прийняти за достовірні результати досліджень, слід вважати, що Саван був створений у 1260— 1390 роках після Різдва Христового. Але способи і метод ведення досліджень, їхня достовірність, застосовані до забруднених проб, таким як проби Савана, більшістю вчених не приймаються, вважаються необґрунтованими і недостовірними. У 1995 р. російський вчений Дмитро Куз-нєцов науково довів те, про що колись оголосив під час конгресу в Римі у 1993 p., тобто що пожежа 1532 р. змінила кількісний склад радіоактивного вуглецю, який знаходиться на Савані, й у результаті отримано перекручений результат, у той час як Саван можна датувати І століттям після Різдва Христового.

1992 р. — 7 вересня проводяться офіційні, на державному рівні, огляди експертами, яким було запропоновано висловити свою думку і рекомендації про найкращий спосіб консервації і збереження Савана.

1993 р. — 24 лютого Саван тимчасово перенесено на вівтар катедрального собору в Турині в зв`язку з реставраційними роботами в каплиці Джуаріні.

1995 р. — кардинал Туринський Джованні Сальдаріні, хоронитель Савана, повідомив про майбутні виставляння Савана для загального огляду: у 1998 р. — у зв`язку зі сторіччям виконання перших фотознімків Савана й у 2000 р. — в ознаменування двохтисячного ювілею Спасіння.

1997 р. — Пожежа, що лютувала в ніч з 11 на 12 квітня, завдала значних пошкоджень каплиці Савана і поширилася на катедральний собор. Бажаючи врятувати Саван, пожежники змушені були розбити броньоване куленепробивне скло. 14 квітня комісія з кваліфікованих і досвідчених фахівців, скликана кардиналом Джованні Сальдаріні, досліджувала стан Савана й встановила, що він не постраждав і не зазнав пошкоджень. Кардинал повідомив, що передбачені виставляння Савана у 1998 і 2000 роках будуть проведені в Турині, як і було заплановано.






Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


100230 грн.


Пасхалія

28 квітня. Неділя

Вхід Господній у Єрусалим

05 травня. Неділя

Світле Христове Воскресіння, Пасха

Церковний календар

24 квітня. Середа


Мч. Сави Стратилата

Мч. Валентина

Мч. Сави Стратилата i з ним 70 воїнiв (272). Прп. Сави Печерського, в Ближнiх печерах (ХІІІ). Прп. Олексiя, затворника Печерського, в Ближнiх печерах (ХІІІ). Мчч. Пасикрата i Валентина (228). Мчч. Євсевiя, Неона, Леонтiя, Лонгина та iнших (303). Прп. Фоми, юродивого (546–560). Прп. Єлисавети, чудотворицi (VІ–VІІІ).

Молченської ікони Божої Матері (1405).

детальніше...

25 квітня. Четвер


Царгородської iкони Божої Матерi

Апостола i євангелiста Марка

 Прп. Сильвестра Обнорського

Апостола i євангелiста Марка (63). Прп. Сильвестра Обнорського (1379).

Царгородської iкони Божої Матерi (1071).

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя