Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77


Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Св. мученик Костянтин (Політанський)

Св. мученик Костянтин (Політанський)



 

Св. мученик Костянтин (Політанський)

До 1715 р. — 23 жовтня 1742 р.

 

Святий Костянтин народився, очевидно, у Козельці — сотенному місті Київського полку на початку XVIII ст. Здобув освіту у Чернігівському колегіумі. З 1727 р. навчався у класах філософії та богослов`я Києво-Могилянської Академії. Не закінчивши повного курсу богослов`я, близько 1730 р. висвятився й вступив на службу духівником російського посольства у Стамбулі (Константинополі). Під час своїх подорожей св. Костянтин вивчив грецьку мову й здійснив численні «подвиги благочестя». У 1735 р. він не захотів повертатися у Російську імперію з усім складом дипломатичного представництва (через війну з Туреччиною), а втік на Афон, очевидно, в монастир св. Пантелеймона, де традиційно проживали українські ченці. У 1740 р. він повернувся у Стамбул, де його прийняли, оскільки він мав добрі відгуки про своє благочестиве життя на Афоні. Працюючи у посольській церкві, відзначився благочестям, добрими проповідями та літературними працями. Тепло писав про нього знаменитий український мандрівник Василь Григорович-Барський, який проживав на той час у Стамбулі. До речі, брат В. Григоровича-Барського збудував Свято-Микільський храм у Києві на набережній.

У 1742 p., після 12-річної служби у Стамбулі, св. Костянтина відкликали до Росії, але 08.07.1742 він несподівано для всіх прилюдно зрікся православної віри й прийняв іслам. Та за кілька днів, (29.08.1742) він публічно прокляв Магомета й знову навернувся у Православ`я, щиро каючися за свій попередній гріх відступництва. 23 жовтня 1742 р. турки його стратили в Стамбулі, відрубавши голову. Грецька Константинопольська Церква причислила Костянтина до лику святих мучеників.

 

Зоя Хижняк


 

Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


762980 грн.


Церковний календар

23 листопада. Субота


свт. Амфілохій Іконійський

свт. Григорій Акрагантійський

свт. Митрофан Воронезький

Свт. Амфилохiя, єп. Іконiйського (після 394). Свт. Григорiя, єп. Ак­рагантiйського (VІ–VІІ). Блгв. кн. Олександра Невського, в схимi Олексiя (1263).Свт. Митрофана, в схимi Макарiя, єп. Воронезького (1703). Мчч. Сисинiя, єп. Кизицького (ІІІ), i Феодора Антиохiйського (ІV).

детальніше...

24 листопада. Неділя


вмц. Катерина

прп. Меркурій Печерський

Вмч. Меркурiя (ІІІ). Вмц. Єкатерини (305–313). Мч. Меркурiя Смоленського (1238). Прп. Меркурiя, посника Печерського, в Дальнiх печерах (ХІV).Мц. Августи, мчч. Порфирiя Стратилата i 200 воїнiв (305–313). Прп. Мастридiї. Мц. Филофеї (1060, Румун.). Прп. Симеона Сойгинського (1562).

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя