Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77


Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Преподобний Павло Фівейський народився в Єгипті, в місті Фіваїді. Залишившись сиротою, він багато перетерпів від  свого користолюбного родича через батьківський спадок. Під час гоніннь Декія на християн, святий Павло, дізнавшись про підступний задум видати його в руки гонителів, покинув місто і пішов у пустелю.

Поселившись в печері біля підніжжя гори, преподобний Павло, нікому не відомий, прожив в ній 91 рік, невпинно молячись Богу вдень і вночі. Харчувався він фініками і хлібом, який приносив йому ворон, одягом з пальмового листя ховався від холоду і спеки. Незадовго до кончини преподобного Павла, Бог відкрив про нього преподобному Антонію Великому, який також подвизався Фиваїдській пустелі.

Одного разу святому Антонію спало на думку, що навряд чи є інший такий пустельник, як він, і тоді він почув голос: "Антоній, є раб Божий який досконаліше тебе і перед тобою оселився тут в пустелі. Іди в глибину її і знайдеш його". Антоній пішов і знайшов печеру святого Павла. Давши Антонію урок смирення, преподобний Павло вийшов йому назустріч. Старці назвали один одного по імені, обнялися і довго розмовляли. Під час бесіди прилетів ворон і приніс їм обом хліб. Преподобний Павло відкрив преподобному Антонію наближення своєї кончини і заповідав поховати його.

Помер святий Павло під час молитви стоячи на колінах. Преподобний Антоній бачив, як його душа в оточенні ангелів, пророків і апостолів, сходила до Бога. Два леви прибігли з пустелі і кігтями вирили могилу. Преподобний Антоній поховав святого старця і, взівши його одяг з пальмового листя, пішов в свою обитель. Цей одяг преподобний Антоній зберігав, як найбільшу святиню, і одягав тільки два рази на рік - на Великдень і П'ятидесятницю.

Помер преподобний Павло Фівейський в 341 році, коли йому було 113 років. Він не заснував жодної обителі, але незабаром після його смерті стало багато наслідувачів його життя. Преподобний Павло вважається батьком православного чернецтва.

У ХІІ столітті тіло святого Павла, з волі імператора Мануїла (1143-1180), було перенесено до Царгорода і покладено в Перівлептській обителі Пресвятої Богородиці. Згодом воно було перенесено до Венеції і, нарешті, в Угорщину в Офеї; Частина глави його знаходиться в Римі. 

Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


762980 грн.


Пасхалія

03 березня. Понеділок

Початок Великого посту

Церковний календар

22 лютого. Субота

Субота м'ясопусна. Пам'ять усіх від віку спочилих православних християн - отців, братів і сестер наших.

Поминання померлих.

Знайдення мощей мучеників, що в Євгенії

Прп. Варадата, пустельника сирійського

Знайдення мощей мучеників, що в Євгенії (395–423). Мчч. Маврикія і 70 во­їнів: Фотина, Феодора, Филипа та інших (бл. 305). Прпп. Фаласія, Лимнія і Варадата, пустельників сирійських (V). Прп. Афанасія, Спов. (821).

детальніше...

23 лютого. Неділя

Неділя м'ясопусна, про Страшний Суд.

Заговини на м'ясо.

Сщмч. Полікарпа, єп. Смирнського

Сщмч. Полікарпа, єп. Смирнського (167). Прпп. Іоана, Антіоха, Антоніна, Мойсея, Зевина, Поліхронія, іншого Мойсея і Даміана, пустельників сирійських (V). Прп. Олександра, засновника обителі "Невсипущих" (бл. 430).

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя