Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77


Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Патріарх Філарет звернувся до українського народу у день 200-ліття народження Т. Г. Шевченка

Патріарх Філарет звернувся до українського народу у день 200-ліття народження Т. Г. Шевченка

9 березня Україна та українці всього світу відзначають 200-літній ювілей від дня народження українського генія Тараса Григоровича Шевченка. Цьогоріч головне Шевченківське свято країни відбувається на київському Майдані Незалежності. До свята долучилися відомі хорові колективи України, політики, громадські та релігійні діячі, дипломатичний корпус.


Участь у святі прийняв Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Святковою ходою з Михайлівського Золотоверхого монастиря у супроводі Патріаршого намісника митрополита Епіфанія, архієпископа Богуславського Олександра, намісника Михайлівського монастиря єпископа Агапіта Святійший Владика вирушив у бік майдану. Хода розтягнулася на велику відстань. До ходи долучилися братії столичних монастирів, духовенство Києва та області, студенти духовної школи та віряни.


На майдані Незалежності зі сцени Патріарх звернувся до українського народу.


«Сьогодні весь український народ не тільки в Україні, а в усьому світі відзначає 200-ліття з дня народження великого генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Ми схиляємо свої голови перед його генієм і перед силою його духу. Ми святкуємо цей ювілей у більш ніж складний час для України. Бо на Україну звершена агресія з боку Росії. І це визнає весь світ.


Але до цієї агресії причетна також і Російська Православна Церква на чолі з патріархом Кирилом. (народ - ганьба) Тому Російська Церква, її керівництво не повинно підтримувати владу, яка ходить кривими дорогами.


У чому полягають ці криві дороги? У тому, що вони йдуть дорогою неправди. Неправда полягає в тому, що російські війська окупували Крим. Це агресія. А будь-яка агресія є злом і неправдою.


Друге. Україна, як миролюбна держава, віддала свою ядерну зброю. Одним з гарантів територіальної цілісності була Росія. І цей гарант напав на Крим – нашу українську територію. Можна сказати, що це правда, що це дорога правди? (народ - ні)


Третє. Російська пропаганда звинувачує український народ в тому, що він притіняє  російськомовне населення. Правда це? (народ - ні)


Тут на пригадується Гітлер, який теж перед Другою Світовою війною захищав німців в Судетах, Австрії, а потім розв’язав Другу Світову війну. Не дай Бог, щоб цей, так-званий, захист російськомовного населення був початком нової війни. Ми молимося, щоб Господь не допустив цього.


Але Бог Всемогутній і ви Його всемогутність відчули на самих собі. Коли отут на цьому майдані кожного дня лунала молитва, а наша Церква 20 лютого припинила молитву за злочинну владу, то на другий день Янукович втік. Бачите Божу допомогу? (народ - так) Тому наша надія насамперед на Бога. Бог може створити такі умови, що ворог буде тікати.


Дорогі браття і сестри. Що є основою нашої перемоги? Це непереможний дух народу. Той дух, який подолав страх смерті. І ви свідки того, як тут снайпери убивали українців, а вони не боялися смерті. То ви думаєте, що наш народ не зможе захистити свою Батьківщину? Зможе. (аплодисменти)


Дорогі браття і сестри. У нас є ще правдиві гаранти. Це Сполучені Штати Америки і Великобританія, які не відмовляються бути гарантами  недоторканості нашої української території. (аплодисменти) Ми звертаємося до них як до гарантів, виконати свій обов’язок не тільки перед українським народом, а перед світом. Бо якщо ви не захистите територіальну недоторканість України, то хто буде вам вірити у майбутньому, хто буде довіряти міжнародним договорам? Тому честь США і Великобританії вимагає захистити нашу територіальну цілісність.


Але ми, дорогі браття і сестри, насамперед повинні покладати надію на самих себе. Ми повинні робити все. Щоб наша держава була демократичною, недоторканою, свобідною. Для чого зібрався цей майдан? Для того, щоб Україна йшла не шляхом диктатури, а демократії  і свободи. (аплодисменти) Тому ми наполягаємо й просимо Євросоюз прийняти Україну спочатку асоційованим членом, а потім і повноправним членом. Тоді українська територія і весь народ буде забезпечений і ніякі вороги не посміють нападати на наш народ».


(Розшифрував Володимир Яцульчак)


На останок Святійший Патріарх закликав усіх присутніх звернутися до Бога молитвою. Над майданом залунала молитва «Отче наш».


Також до присутніх звернулися інші представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Свято продовжилося читанням віршів Тараса Шевченка та співом його творів.


За матеріалами - Церква.info

Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


762980 грн.


Церковний календар

21 листопада. Четвер


Введення в храм Пресв. Богород.

ВВЕДЕННЯ В ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ.

детальніше...

22 листопада. П'ятниця


свв. апп.від 70-ти

св. кн. Ярополк

мц. Кікілія

Пiслясвято Введення. Апп. вiд 70-ти: Филимона й Архипа i мц. рiвно­апостольної Апфiї (І). Блгв. кн. Михаїла Тверського (1318). Блвг. Ярополка, у св. хрещеннi Петра, кн. Володимир-Волинського (1086). Мчч. Кикилiї (Цецилiї), Валерiана, Тивуртiя i Максима (бл. 230). Мч. Прокопiя, читця (303). Мч. Менигна (250). Прп. Агави Ісмаїльтянина (V). Прав. Михаїла, воїна, болгарина (866).

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя