Архів парафії
Збудуємо храм разом!
Ось уже рік минув з часу тих страшних подій, коли пролилася кров невинних людей в самому серці України — у Києві. Уже рік минув з тих пір, відколи вперше зазвучала назва «Небесна сотня». Наш священний обов’язок пам’ятати подвиг людей, які пожертвували життям заради вільного і щасливого майбутнього українського народу.
21 лютого 2015 року, у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі відбулися поминальні Богослужіння за спокій душ розстріляних мирних учасників Революції Гідності.
Саме Михайлівська Золотоверха обитель стала прихистком для побитих мирних протестувальників 30 листопада 2013 року і у скрутні дні лютого 2014 року. У храмах монастиря було організовано місце перепочинку, склади та навіть операційні для потреб майданівців.
Братія монастиря відслужила Божественну літургію після якої було звершено заупокійну панахиду, яку очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
Його Святості співслужили: патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, вікарій Київської єпархії єпископ Васильківський Лаврентій, намісник монастиря єпископ Вишгородський Агапіт, братія монастиря та духовенство міста Києва.
За богослужінням молився голова Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Гаряга Олег Олександрович.
Після панахиди Святійший Патріарх разом з єпископами запалили поминальні лампади біля пам’ятного стенду із зображеннями бійців “Небесної сотні”, розміщеного у Варваринському приділі Михайлівського собору.
За матеріалами сайту - http://www.archangel.kiev.ua/
Розклад богослужінь:
Вечірнє богослужіння
– 17:00;
четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);
Божественна Літургія – 9:00.
Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Зібрано громадою для Української Армії:
100230 грн.
Церковний календар
19 травня. Четвер
Прп. Іова Почаївського (1651). Прав. Іова Багатостраждального (бл. 2000–1500 до Р. Х.). Прп. Михея Радонезького (1385). Мчч. Варвара, воїна, Вакха, Калимаха та Дионисiя (бл. 362). Мч. Парфенія. Мч. Варвара, колишнього розбiйника.
20 травня. П'ятниця
Згадування появи на небi Хреста Господнього в Єрусалимi (351). Мч. Акакiя, сотника (303). Прп. Нила Сорського (1508). Прпп. Іоана Зедазнiйського та учнiв його: Авива, єп. Некреського, Антонiя Марткобського, Давида Гареджийського, Зинона Ілкатського, Фадея Степанцмидського, Ісе (Ієсея), єп. Цилканського, Йосифа, єп. Алавердського, Ісидора Самтавiйського, Михаїла Улумбiйського, Пирра Бретського, Стефана Хирського i Шио Мгвимського (VІ, Груз.).
Любецької (ХІ) та Жировицької (1470) iкон Божої Матерi.
Парафіяльна школа
Публікації
Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження
Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.
Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...
Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей
Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...
Наше видання
Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя