Архів парафії
Збудуємо храм разом!
Вклади свою цеглину в новий храм Божий !
Наш банер
Рекомендуємо
Наш телеграм канал.
Ікони з дерева
19 січня православний світ святкує Хрещення Господнє. Це одне з великих дванадесятих свят, яке святкується не менш велично, ніж Різдво Христове. Два цих свята - Різдво і Хрещення - об’єднані між собою святками і складають єдине торжество – свято Богоявлення. Саме в єдності цих свят нам являються всі три особи Пресвятої Тройці. У вифлиємському вертепі прийняв природу людську Син Божий, але тільки на Хрещення Він явив Свою божественну сутність – із небес «Дух Святий зійшов на Нього у тілесному вигляді, як голуб», і було чутно голос Бога Отця, «Який говорив: Ти Син Мій улюблений; у Тобі Моє благовоління !» (Лк.3,22).
Хрещення Іоана Предтечі мало на меті покаянний зміст і, проповідуючи, він говорив: «Я хрещу вас водою в покаяння, але Той, Котрий йде за мною, сильніший за мене; я недостойний понести взуття Його; Він хреститиме вас Духом Святим…(Мф.3,11). Тому коли безгрішний Син Божий на початку Свого служіння прийшов хреститися, Іоан не допускав Його і говорив: «Мені треба хреститися від Тебе…». На що Ісус відповів: «Так належить нам виконати всяку правду» (Мф. 3,14-15) – і прийняв хрещення. Преподобний Іоан Дамаскин говорить, що Господь хрестився не тому, що Сам мав потребу в очищенні, але щоб «через води взяти на Себе гріхи світу», виконати закон, відкрити таємницю Святої Тройці, освятити «водну стихію» і, таким чином, подати нам приклад Хрещення.
Свято Хрещення Господнього – одне із самих давніх свят християнської Церкви. Воно було встановлене ще за часів апостолів і мало назву «Епіфанія» – явлення, або «Феофанія» – Богоявлення.
Святкову Божественну Літургію звершив настоятель парафії протоієрей Сергій Петленко у співслужінні прот. Григорія Фої і свящ. Василя Білика. Наприкінці Літургії отець настоятель привітав парафіян з великим святом і наголосив, що Спаситель увійшов у води Йордану, щоб оновити змертвіле єство людське. Кожному віруючому, продовжив отець Сергій, який охрещується в ім’я Господнє, відкриваються небеса, і він вступає у таємниче благодатне єднання з Отцем, Сином і Святим Духом.
У пам’ять про те, що Спаситель своїм Хрещенням освятив воду, на це свято відбувається Велике освячення води. Чин цей звершується двічі - на Хрещенський сочельник (18 січня) й у самий день Хрещення Господнього.
Хрещенська вода у православних християн називається «агіасмою», що у перекладі з грецької означає «святиня». Віруючі люди ставляться до неї з особливим трепетом і зберігають її протягом року. Дари святої води перелічуються у молитві на освячення води: прощення гріхів, зцілення недугів, знищення демонів, просвітлення розуму…
Після завершення освячення води священики окропили тисячі вірян, які прийшли у цей день до храму на святкове богослужіння.
Розклад богослужінь:
Вечірнє богослужіння
– 17:00;
вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;
четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);
Божественна Літургія – 9:00.
Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00
Зібрано громадою для Української Армії:
762980 грн.
Церковний календар
24 грудня. Вівторок
Навечір’я Різдва Христового (Різдвяний свят-вечір). Прмц. Євгенiї i з нею мчч. Прота, Якинфа та Клавдiї (бл. 262). Прп. Миколая, ченця (ІХ).
Парафіяльна школа
Публікації
Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження
Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.
Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...
Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей
Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...
Наше видання
Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя