Архів парафії
Збудуємо храм разом!
Вклади свою цеглину в новий храм Божий !
Наш банер
Рекомендуємо
Наш телеграм канал.
Ікони з дерева
19 серпня Православна Церква відзначає одне з найбільших свят церковного календаря – Преображення Господа нашого Ісуса Христа.
Свято Преображення Господнього — одне з дванадцяти найбільших свят Церкви Христової, встановлене на честь об’явлення божественної природи Христа Спасителя своїм учням.
Святкову Божественну Літургію звершив настоятель парафії протоієрей Сергій Петленко у співслужінні протоієрея Григорія Фої та священика Василія Білика.
Після запричасного отець Василій виголосив проповідь, в якій пояснив значення свята та розкрив символіку Преображення Господнього перед Своїми учнями.
Після завершення Божественної Літургії отець Сергій привітав парафіян з Преображенням Господнім.
Насамкінець Богослужіння були прочитані молитви та звершене освячення винограду, меду та принесених віруючими плодів.
Святі отці називали це свято другим Богоявленням. Подію Преображення описують одразу три євангелисти — Матфей, Марк та Лука.
Преображення Господнє, згідно з Євангелієм, відбулось перед голгофськими стражданнями Ісуса Христа. Він взяв із собою трьох свої учнів – Петра, Якова та Іоана і вирушив з ними на гору Фавор.
Там Христос молився, утомлені ж учні заснули. Коли прокинулися, то побачили, що Ісус Христос преобразився: лице Його сяяло, мов сонце, а одяг Його став білим, як сніг, і блискучим, як світло. Поруч з’явились пророки Мойсей та Ілля й почали розмовляти з Ісусом. Згодом велика біла хмара накрила її, і пролунав голос Бога Отця: «Це Син мій улюблений, в Котрому Моє благовоління. Його слухайте» (Мф. 17: 5).
У момент преображення Господь дав можливість трьом апостолам побачити поєднання двох природ у Христі: божественної і людської.
Після Божественної Літургії цього дня звершується освячення плодів нового врожаю. Частину цього врожаю в перші століття християни жертвували в храм для звершення таїнства Євхаристії. Освячення плодів в день свята Преображення прийняло особливе символічне значення: в Преображенні Христа був показаний той новий, преображений і благодатний стан, який людина і світ отримують Воскресінням Христа і який настане у воскресінні всіх людей. І вся природа, яка прийшла в розлад з того моменту, коли в світ через людину ввійшов гріх, тепер разом з людиною чекає грядущого оновлення.
Святкування Преображення Господнього стало звичним з 4 століття, коли рівноапостольна Олена — мати візантійського імператора Костянтина Великого — побудувала на честь Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа на горі Фавор храм Преображення Господнього.
Розклад богослужінь:
Вечірнє богослужіння
– 17:00;
вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;
четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);
Божественна Літургія – 9:00.
Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00
Зібрано громадою для Української Армії:
762980 грн.
Церковний календар
30 грудня. Понеділок
Мц. Анисiї (285–305). Прп. Зотика, пресвiтера (ІV). Ап. вiд 70-ти Тимона (І). Мч. Филитера Нiкомидiйського (311). Прп. Феодори Кесарiйської (VІІІ). Прп. Феодори Царгородської (940). Свт. Макарiя, митр. Московського (1563).
Парафіяльна школа
Публікації
Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження
Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.
Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...
Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей
Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...
Наше видання
Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя