Архів парафії
Збудуємо храм разом!
Вклади свою цеглину в новий храм Божий !
Наш банер
Рекомендуємо
Наш телеграм канал.
Ікони з дерева
Вони познайомились у квітні 2008-го на парламентських слуханнях із питань Чорнобильської трагедії. Ідея відкрити капличку в ДЗ «Український спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення МОЗ України» була покликана часом. Проте сказати, що все йшло легко і просто, зовсім не можна. Однак спільними стараннями голови правління громадської організації «Коломийське об’єднання ветеранів, інвалідів, волонтерів «Союз Чорнобиль України» Віктора Позніка, головного лікаря диспансеру Вадима Боженка та заступника головного лікаря з медичної частини Гудзь Надії Миколаївни, а також допомогою багатьох людей із різних куточків України уже в червні капличка була готова. Спорядили її в невеликому, проте дуже затишному й зручному приміщенні зразу біля входу в один із корпусів диспансеру: тут завжди людно.
Того ж року восени, на Покрову, капличку «Чорнобильський Спас» урочисто відкрили й освятили. Це була найперша лікарняна капличка в Києві – і другий український «Чорнобильський Спас», бо перший чорнобильці Коломиї трохи раніше відкрили в своєму місті.
Рік до року збігав час – і засвідчив: дуже добру справу започатковано. Адже, лікуючи тіло, не слід забувати про душу. І звідтоді церковні каплички з*явилися майже в кожній більшій чи меншій лікарні – як важлива поміч людині для фізичного та духовного зцілення.
«Чорнобильський Спас» у диспансері весь час відчинений. У свята відбуваються в нім урочисті відправи, а в будень заходять сюди за бажання й душевної потреби працівники закладу, матері, що перебувають тут на лікуванні разом із малими дітьми , та й самі діти. І в кожного є що сказати Богові, веселе чи не дуже, – а також спитати в Нього поради та попросити підтримки.
Так непомітно сплинуло 10 років. І ось 12 липня, у день пам`яті святих Першоверховних апостолів Петра і Павла, у «Чорнобильському Спасі» диспансеру отець Василь Білик відправив короткий молебень – ювілейний. Усі спільно возносили молитву Всемилостивому Богу за тих, хто лікує та лікується тут, а також за ініціаторів створення цієї світлої і потрібної каплички.
Отець Василь виголосив проникливу проповідь, зокрема дуже дохідливо розповівши про історію духовного подвигу апостолів. Це було важливо почути всім, але особливо - дітям.
Із благословення Патріарха Київського і Всієї Руси-України Філарета було відзначено головного лікаря Боженка Вадима Борисовича та Позніка Віктора Івановича Благословенною Грамотою, а людей, які невтомно допомагають диспансеру, – медаллю «За жертовність і любов до України»". Серед них - Познік Марія Богданівна, Макаревич Надія Петрівна, Нестеренко Анатолій Васильович, Процик Світлана Олексіївна, Сушко Віктор Олександрович, Кошкін Андрій Євгенович, Королевська Анна Віталіївна, Непийвода Людмила Іванівна.
Також відбулось нагородження дітей - переможців у конкурсі малюнка. А «Коломийське об’єднання ветеранів, інвалідів, волонтерів «Союз Чорнобиль України» відзначило грамотами тих, хто всі ці роки був незрадливо поруч із ними та допомагав у спільній справі.
Щиро вітали всі доктора медичних наук, професора Віталія Наумовича Корзуна – цьогорічного ювіляра та великого друга закладу, невтомного борця за здоров’я української нації – і не тільки її.
«Чорнобильський Спас» стоїть на сторожі людських душ та тіл – і гуртує людей.
Наталка Поклад
Розклад богослужінь:
Вечірнє богослужіння
– 17:00;
вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;
четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);
Божественна Літургія – 9:00.
Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00
Зібрано громадою для Української Армії:
762980 грн.
Церковний календар
22 січня. Середа
Ап. Тимофія (бл. 96). Прмч. Анастасія Персидського (628). Прмч. Анастасія, дияк. Печерського, в Ближніх печерах (ХІІ). Мчч. Мануїла, Георгія, Петра, Леонтія, єпископів, Сионія, Гавриїла, Іоана, Леонта, Парода, пресвітерів, та інших 377 (бл. 817).
23 січня. Четвер
Сщмч. Климента, єп. Анкирського, і мч. Агафангела (312). Прп. Мавсими Сирійця (ІV). Прп. Самана, мовчальника (бл. 400). Свт. Павліна Милостивого, єп. Ноланського (431). Пам'ять VІ Вселенського Собору (680–681).
Парафіяльна школа
Публікації
Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження
Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.
Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...
Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей
Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...
Наше видання
Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя