Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77


Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Різдво Пресвятої Богородиці

Різдво Пресвятої Богородиці

У суботу 21 вересня Православна Церква відзначає велике двунадесяте свято – Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці й Приснодіви Марії.

Напередодні свята у Свято-Введенському храмі м. Києва (Микільська Борщагівка) було відправлено Всенічне бдіння з чином благословення хлібів. Богослужіння звершив настоятель храму протоієрей Сергій Петленко у співслужінні протоієрея Григорія Фої й священика Василя Білика.

В самий день свята у храмі традиційно була звершена Божественна літургія, яку очолив протоієрей Сергій Петленко у супроводі священика Василія Білика. Після євангельського читання отець Сергій звернувся до присутніх у храмі парафіян з словом про Різдво Божої Матері.

Після завершення Літургії священнослужителі відслужили святковий молебень до Пресвятої Владичиці нашої Богородиці.

Про свято

Пресвята Діва Марія народилася в той час, коли люди дійшли до таких меж морального занепаду, при яких їхнє повстання здавалося вже неможливим. Кращі уми тієї епохи усвідомлювали і часто відкрито говорили, що Бог повинен зійти у світ, щоб виправити віру і не допустити погибелі роду людського. Син Божий захотів для спасіння людей прийняти людське єство, і Пречисту Діву Марію, єдину гідну вмістити в Собі і втілити Джерело чистоти і святості, Він обирає Собі Матір'ю.

Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії святкується Церквою, як день всесвітньої радості. У цей світлий день, на рубежі Старого і Нового Завітів, народилася Преблагословенна Діва Марія, вибрана від віку Божественним Промислом послужити таємниці втілення Бога Слова - стати Матір'ю Спасителя світу, Господа нашого Ісуса Христа. 

Пресвята Діва Марія народилася в невеликому Галілейському місті Назареті. Батьками Її були праведні Іоаким з роду пророка і царя Давида і Анна з роду первосвященика Аарона. Подружжя було бездітним. Досягнувши похилого віку, Іоаким і Анна не втрачали надії на милість Божу, твердо вірячи, що Богові все можливо, і Він може "вилікувати" безпліддя Анни навіть у її старості, як колись "вилікував" безпліддя Сари, дружини патріарха Авраама. Святі Іоаким і Анна дали обітницю присвятити Богові для служіння в храмі дитя, яке їм пошле Господь. Бездітність вважалася в єврейському народі покаранням Божим за гріхи, тому святі і праведні Іоаким і Анна терпіли несправедливі нарікання від своїх співвітчизників. В одне зі свят старець Іоаким приніс в Ієрусалимський храм свою жертву в дар Богові, але первосвященик не прийняв її, назвавши Іоакима недостойним, через його бездітність. Святий Іоаким у глибокому горі пішов у пустелю і там зі сльозами молився Господу про дарування дитяти. Свята Анна, довідавшись, що відбулося в Ієрусалимському храмі, гірко плакала, однак не нарікала на Господа, а молилася, закликаючи на свою родину милосердя Боже. Господь виконав їхнє прохання, коли святе подружжя досягли похилого віку і приготували себе доброчесним життям до високого звання - бути батьками Пресвятої Діви Марії, майбутньої Матері Господа Ісуса Христа. Архангел Гавриїл приніс Іоакиму та Анні радісну звістку: молитви їхні почуті Богом, і в них народиться Преблагословенна дочка Марія, через Яку буде дароване спасіння усьому світу. Пресвята Діва Марія Своєю чистотою і добротою перевершила не тільки всіх людей, але й Ангелів, явилася живим храмом Божим, і, як оспівує Церква у святкових піснеспівах, "Небесной Дверью, вводящей Христа во Вселенную во спасение душ наших".

Різдво Божої Матері ознаменувало настання часу, коли почали виконуватися великі та втішні обітниці Божі про спасіння роду людського від рабства диявола. Ця подія наблизила на землі благодатне Царство Боже, царство істини, благочестя, чесноти і безсмертного життя. Матір Первонародженого всієї тварі є і всім нам по благодаті Матір'ю і милосердною Заступницею, до Якої ми постійно звертаємося з синівською відвагою.

Тропар, гл. 4: Народження Твоє, Богородице Діво, / радість провістило всьому світові, / бо з Тебе засяяло Сонце Правди — / Христос, Бог наш, / що, знищивши прокляття, дав благословення / і, уневажнивши смерть, / дарував нам життя вічне.

Кондак, гл. 4: Іоаким, Анна від докору неплідности, / Адам же і Єва від тління смертного визволилися, / Пречистая, у святім народженні Твоїм. / Це святкують люди Твої, від вини гріховної визволившись, / і взивають до Тебе: / неплідна народжує Богородицю / і Матір життя нашого.

Задостойник: Величай, душе моя, / преславне народження / Божої Матері. Не властиве матерям дівоцтво, / а дівам неможливі родини — / на Тобі, Богородице, / обоє сталися; / тим-то всі роди земні / безперестанно Тебе величають.

Величання: Величаємо Тебе, пресвятая Діво, і шануємо святих Твоїх родителів, і всехвальне славимо народження Твоє.


Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


762980 грн.


Церковний календар

22 грудня. Неділя


вмч. Анастасія Узорешителька

Вмц. Анастасiї Узорiшительницi (бл. 304). Мчч. Хрисогона, Феодотiї, Євода, Євтихiана та iнших (бл. 304).

детальніше...

23 грудня. Понеділок


мчч. на Криті

Мчч. на Критi: Феодула, Саторнина, Євпора, Геласiя, Євникiана, Зотика, Помпiя, Агафопуса, Василiда та Євареста (ІІІ). Свт. Феоктиста, архиєп. Нов­­город­ського (1310). Прп. Нифонта, єп. Кіпрського (ІV). Прп. Павла, єп. Не­окесарiйського (ІV).

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя