Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77


Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

РІЗДВО ХРИСТОВЕ

РІЗДВО ХРИСТОВЕ

7 січня Православна Церква святкує одне з найбільших християнських свят – Різдво Христове, духовно прославляючи Господа нашого Ісуса Христа. У цій назві розкривається догматичний зміст свята – втілення (народження в часі від Пречистої Діви Марії) Другої Іпостасі Пресвятої Тройці – Сина Божого, Споконвічного Отцевого Слова (Ін. 1: 1 – 2). Тому Церква в ірмосі 3-ої пісні першого канону на Різдво Христове стверджує: «Раніше віків від Отця народженому нетлінно Сину, і в останні дні від Діви безмужно втіленому, Христу Богу, взиваймо: Ти, що підніс ріг наш, свят єси, Господи». Знову в наших храмах лунають слова: «З нами Бог, розумійте народи і покоряйтеся, бо з нами Бог!»

Народження обітованого Месії було сповіщене ще нашим праотцям Адаму і Єві у раю після їхнього гріхопадіння. Виявляючи Свою безмежну любов до Свого творіння, Бог дає людям обітницю Спасителя, кажучи до змія-диявола: «І ворожнечу покладу між тобою і між жінкою, і між сіменем твоїм і між сіменем її; воно буде уражати тебе в голову, а ти будеш жалити його в п’яту» (Бут. 3: 15). Святі Отці під «сіменем жони» розуміють пророцтво про Спасителя і називають ці слова першоєвангелієм. Тому Церква, промовляє: «Через жінку переступ волі Божої стався в роді людському, через Діву визволення і нетління процвіло» (3-ій тропар 3-ої пісні 1-го канону на свято Введення у храм Пресвятої Богородиці).

«Коли ж настала повнота часу, – пише святий апостол Павло у Посланні до Галатів, – послав Бог Сина Свого (Єдинородного), Котрий народився від жони, був під законом, щоб викупити підзаконних, щоб нам прийняти всиновлення» (Гал.4:4,5). Преподобний Максим Сповідник говорить: «Бог Слово, Син Бога і Отця, для того і став Людиною і Сином Людським, щоб зробити людей богами і синами Божими» (25-та глава 2-ої «сотниці»). У цих словах міститься мета пришестя у світ Месії – спасіння людей, і мета нашого земного життя – обоження.

Цього святкового дня особлива духовна радість обіймає кожного з нас, бо цей день – незвичайний. Ми прославляємо одну з найвеличніших подій Священної історії щирим і сповненим радості привітанням: «Христос народився – славімо Його!».

Напередодні свята у Свято-Введенському храмі було відправлено Всенічне бдіння з чином благословення хлібів, яке згідно церковного уставу розпочалося Великим повечір'ям. Богослужіння звершив настоятель храму протоієрей Сергій Петленко у співслужінні прот. Григорія Фої та прот. Василія Білика, а богослужіння Всенічної закінчилися Різдвяними колядками.

У сам день Різдва Христового, 7 січня 2021 року,  святкову Божественну літургію звершив настоятель, –  протоієрей Сергій Петленко у співслужінні духовенства храму.

Після відпусту Літургії отець настоятель усіх присутніх парафіян привітав з величним празником і закликав вірних провести це свято у духовній радості, возвеличуючи новонародженого Богомладенця Христа.

Богослужіння закінчилося святковими колядками.

Христос народився! Славімо Його!


Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


762980 грн.


Церковний календар

22 січня. Середа


ап. Тимофій

прмч. Анастасій Персянин

прмч. Анастасій Печерський

Ап. Тимофія (бл. 96). Прмч. Анастасія Персидського (628). Прмч. Анастасія, дияк. Печерського, в Ближніх печерах (ХІІ). Мчч. Мануїла, Георгія, Петра, Леонтія, єпископів, Сионія, Гавриїла, Іоана, Леонта, Парода, пресвітерів, та інших 377 (бл. 817).

детальніше...

23 січня. Четвер


сщмч. Климент Анкірський

свт. Павліна Ноланського

Сщмч. Климента, єп. Анкирського, і мч. Агафангела (312). Прп. Мавсими Сирійця (ІV). Прп. Самана, мовчальника (бл. 400). Свт. Павліна Милостивого, єп. Ноланського (431). Пам'ять VІ Вселенського Собору (680–681).

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя