Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна

                                                    Наш банер 


                                                  Рекомендуємо


логоІкони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Неділя про митаря і фарисея.

Неділя про митаря і фарисея.

Сьогодні Свята Православна Церква починає молитовний і богослужбовий шлях до свята Світлого Христового Воскресіння. Неділя про митаря і фарисея, на самому початку цього шляху, нагадує нам, що посилена молитва, милостиня, піст і відвідання храму є лише засобами освячення людини та наближення до Бога.


Головним персонажем цієї притчі є не лицемірний фарисей і навіть не смиренний митар. Головний персонаж цієї притчі – Бог. Молитви фарисея і митаря показують, що вони по різному бачать і сприймають Бога. Для фарисея, Бог є істотою, що встановлює для людей певні правила, за виконання яких нагороджує, а за не виконання карає. Фарисей, завжди був успішним, до найменших дрібниць, тримався правил і тому вважав, що заслуговує на винагороду.


Для митаря Бог також є істотою, що встановлює певні правила, але він, митар, їх не додержався і тому вважає себе гідним покарання, але просить про милосердя…


Сучасні фарисеї гуртуються не лише в храмах. Більшість з них є поза Церквою. Ці люди говорять: “Можливо я і не святий, але значно кращий тих лицемірів, що збираються у церквах”.


Смирення не означає самоприниження. Покаяння в гріхах не має нічого спільного з вибаченнями за сам факт буття. Гріх є не лише порушенням Волі Божої, але і перекрученням самої природи людини. Покликання кожного християнина – уподібнюватися Богові.


Притча про митаря і фарисея є своєрідною пасткою яку не можливо оминути. Тої ж миті, як читач починає розуміти притчу і засуджувати гордливого фарисея, сам впадає у фарисейство.


Боже – будь милостивим до нас грішних. Амінь.


Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Зібрано громадою для Української Армії:


100230 грн.


Церковний календар

02 квітня. Неділя


мц. Кіріакія Римська
мц. Євфрасія Амісійська
прп. Єфросин Синозерський
Прпп. Іоана, Сергія, Патрикія та інших, в обителі св. Сави вбитих (796). Прп. Єфросина Сіноєзерського, Новгородського (1612). Мц. Фотини (Світлани), самарянки, її синів мчч. Віктора, нареченого Фотином, та Іосії; мцц. Анатолії, Фото, Фотиди, Параскеви, Киріакії, Домніни і мч. Севастіана (бл. 66). Мцц. Олександри, Клавдії, Євфрасії, Матрони, Юліанії, Євфимії і Феодосії (310). Свт. Микити, спов., архиєп. Аполлоніадського (бл. 813–820).

03 квітня. Понеділок


Прп. Якова, єп., спов. (VІІІ). Свт. Кирила, єп. Катанського (І–ІІ). Свт. Фоми, патр. Константинопольського (610).

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя