Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна

                                                    Наш банер 


                                                  Рекомендуємо


логоІкони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Неділя сиропусна Згадування Адамового вигнання. Прощена неділя

Неділя сиропусна Згадування Адамового вигнання. Прощена неділя

У православному церковному календарі цей день називається “Неділя сиропусна Згадування Адамового вигнання. Прощена неділя”. Церква згадує вигнання Адама і Єви з раю за порушення посту. Євангельське читання дає кілька порад стосовно посту та наголошує на необхідності прощення провин і примирення  із ближніми.


Великий піст є часом загального примирення. Християни просять пробачення та прощають один одного. В Євангеліях слово “прощати” вжито 43 рази, включаючи слова Спасителя на хресті: “Отче, прости їм, бо не відають, що чинять”. Кожного разу промовляючи “Отче наш…” ми говоримо: “прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим”. Не лише сьогодні, а протягом цілого Великого посту, як і протягом усього життя, прощення є умовою спасіння; “коли не будете прощати людям провин їхніх, то і Отець ваш не простить вам провин ваших”…


Суть посту не в тому, щоби зробити його тягарем. Не в тому, щоби накласти заборону на все смачне і поживне. Не в тому, щоби обмежити людські задоволення і позбутися приємного, скоріше навпаки. Піст це час максимального наповнення життя Христом. Замість м’ясної і сирної тарілки Церква пропонує Тіло і Кров Спасителя. Замість телевізора – спілкування з живими людьми і живим Богом. Замість пересовувати меблі Церква закликає нас змінити свої серця, розум і весь стиль життя. Це час духовної війни і подвигу…  


Адам плаче, бо зрозумів, що він втратив можливість стати схожим на Бога. Для цього ми і входимо в Піст, щоби докласти якнайбільше сил для спасіння власної душі, щоби вирватися із гріхів та навчитися жити просто: жити в любові, а не в ненависті.


І нехай Всемилостивий Господь дасть нам сил, крокуючи днями Великого Посту, відкинути гріх та змінити своє життя, щоби в нагороду отримати втрачене Небесне Царство.


Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Зібрано громадою для Української Армії:


100230 грн.


Церковний календар

02 квітня. Неділя


мц. Кіріакія Римська
мц. Євфрасія Амісійська
прп. Єфросин Синозерський
Прпп. Іоана, Сергія, Патрикія та інших, в обителі св. Сави вбитих (796). Прп. Єфросина Сіноєзерського, Новгородського (1612). Мц. Фотини (Світлани), самарянки, її синів мчч. Віктора, нареченого Фотином, та Іосії; мцц. Анатолії, Фото, Фотиди, Параскеви, Киріакії, Домніни і мч. Севастіана (бл. 66). Мцц. Олександри, Клавдії, Євфрасії, Матрони, Юліанії, Євфимії і Феодосії (310). Свт. Микити, спов., архиєп. Аполлоніадського (бл. 813–820).

03 квітня. Понеділок


Прп. Якова, єп., спов. (VІІІ). Свт. Кирила, єп. Катанського (І–ІІ). Свт. Фоми, патр. Константинопольського (610).

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя