Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна

                                                    Наш банер 


                                                  Рекомендуємо


логоІкони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Про жінок мироносиць.

Про жінок мироносиць.

Третю неділю після Пасхи Свята Православна Церква присвячує жінкам -мироносицям: Марії Магдалині, Марії Клеоповій, Саломії, Іоані, Марфі та Марії, Сусанні та іншим. Також згадуються святі праведні Йосиф Аримафейський та Никодим. Цього ж дня Церква вшановує усе віруюче і віддане Богові жіноцтво.


Варто зауважити невелику деталь, що зазвичай лишається не поміченою. Жінки прийшли до гробу з ароматними маслами. Зараз замість таких масел люди використовують квіти. Саме від тих часів до нас прийшов цей звичай.


Квіти під час похорону слугували на для того, щоби вшанувати померлого чи прикрасити будинок під час обряду. Вони приглушували запах смерті. Людська природа противиться смерті. Ми одягаємо померлого в найкращі одежі та заспокоюємо один одного: “Виглядає гарно… як живий…. спочив з миром… ” Ми заспокоюємо себе і оточуючих проголошуючи, що померлий: “У кращому світі… завжди буде жити у нашій пам’яті… продовжить життя у своїх дітях і онуках.”


Сумна правда в тому, що смерть неможливо зупинити. Жодна кількість квітів або коштовностей не зробить її привабливою. Вона неминуча, бо кожен з тих, хто народився, помре, і тієї ж миті, коли останній подих вийде з тіла, починається процес тління.

Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Зібрано громадою для Української Армії:


100230 грн.


Церковний календар

29 травня. Понеділок


сщмч. Олександра Єрусалим.

Мчч. Вiта

Прп. Феодора Освяченого (368). Прпп. отців у Лаврі свт. Савви побитих (614). Перенесення мощей прп. Єфрема Перекомського, Новгородського чудотворця (1545). Прпп. Касіяна (1537) i Лаврентiя (1548) Комельських. Свт. Олександра, єп. Єрусалимського (213–250). Мчч. Вiта, Модеста i Крискентiї (бл. 303). Блж. отроковицi Музи (V). Свт. Георгiя ІІ, єп. Мi­тиленського (ІХ).

30 травня. Вівторок


ап. Андроніка

Прп. Єфросинiї

Ап. Андроника i св. Юнiї (І). Мчч. Солохона, Памфамира i Памфалона, воїнiв (284–305). Свт. Стефана, патр. Константинопольського (893). Прп. Єфросинiї, в миру Євдокiї, вел. кн. Московської (1407).

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя