Архів парафії
Збудуємо храм разом!
Вклади свою цеглину в новий храм Божий !
Наш банер
Рекомендуємо
Наш телеграм канал.
Ікони з дерева
Свято Винесення чесних древ Хреста Господнього – одне з найбільших свят, яке прийшло до нас з Візантії. Кожного року в серпні відбувалось перенесення частини хреста Господнього з імператорського палацу до храму святої Софії. Протягом двох тижнів цю святиню носили по Константинополю з метою «відвертання хвороб», для очищення міста від злих духів, які за давніми віруваннями приносили страшні хвороби. Брати Макавеї – вчителі істинної віри «14 серпня православна церква згадує святих Мучеників Макавеїв, матері їхньої Соломонії та вчителя Єлиазара. Ці святі жили ще задовго до Христа. Але в церкві вони шануються як вчителі істинної віри. Сім братів Макавеїв жили в часи, коли ізраїльський народ був у полоні. Майже все населення втратило віру в істинного Бога, адже примусово їх змушували поклонятися чужим богам. Але Макавеї зберегли віру, їх змушували з`їсти жертву, яка приносилася чужим богам. Для єврейського народу це вважалося страшним гріхом. Вони відмовилися. Єлиазару сказали, що замінять жертовне м’ясо на чисте, аби він вкусив і його залишили б жити Однак він все одно відмовився, сказавши: «Який приклад я подам іншим? Я – старець, прожив усе життя, буду знати, що їжа чиста, однак всі думатимуть інакше». Чернігівські послідовники подвигу Макавеїв «Коли землі руські були поневолені, князі повинні були їхати до Батия й отримати ярлик на право князювати на своїй землі. Зібралося багато князів, в тому числі і Олександр Невський, і Данило Галицький. Усі поклонилися Батию та принесли жертви ідолам, тільки чернігівський князь Михаїл і боярин Федір відмовилися це зробити. Їх просили, щоб вони на секунду побули язичниками і зберегли життя, однак вони відмовили і були страчені. Ми багато приділяємо уваги багатьом речам, але забуваємо, хто ми насправді є. Називаємо себе християнами, ходимо водичку святу набираємо, Паску святимо. Однак на цьому християнство наше закінчується. Однак у часи випробовувань ламаємося, піддаємось на спокуси, хоча повинні стояти твердо у вірі навіть до останнього подиху. Тому ми згадуємо пам`ять братів Макавеїв та інших святих, які показують приклад, як треба стояти за правду до кінця і любити Бога та свою землю».
Розклад богослужінь:
Вечірнє богослужіння
– 17:00;
вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;
четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);
Божественна Літургія – 9:00.
Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00
Зібрано громадою для Української Армії:
762980 грн.
Церковний календар
22 січня. Середа
Ап. Тимофія (бл. 96). Прмч. Анастасія Персидського (628). Прмч. Анастасія, дияк. Печерського, в Ближніх печерах (ХІІ). Мчч. Мануїла, Георгія, Петра, Леонтія, єпископів, Сионія, Гавриїла, Іоана, Леонта, Парода, пресвітерів, та інших 377 (бл. 817).
23 січня. Четвер
Сщмч. Климента, єп. Анкирського, і мч. Агафангела (312). Прп. Мавсими Сирійця (ІV). Прп. Самана, мовчальника (бл. 400). Свт. Павліна Милостивого, єп. Ноланського (431). Пам'ять VІ Вселенського Собору (680–681).
Парафіяльна школа
Публікації
Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження
Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.
Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...
Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей
Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...
Наше видання
Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя