Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77


Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Хрещення Господнє. Богоявлення.

Хрещення Господнє. Богоявлення.

6 січня Свята Православна Церква урочисто святкує одне з найбільших свят –Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, або Богоявлення. Богоявлення (грец. Θεοφάνια), або Явлення (грец. Επιφάνια — Епіфанія) — одне з найдавніших християнських свят.


Хрещення Господнє від святого Іоана Предтечі описує святий євангеліст Матфей словами: «Хрестившись, Ісус вийшов зразу ж з води, – і ось, розкрились Йому небеса, і побачив Іоан Духа Божого, Котрий сходив, як голуб, і спускався на Нього» (Мф. 3:16). У цей час почувся голос Божий з неба: «Цей є Син Мій Улюблений, у Котрому Моє благовоління» (Мф. 3:17). Таким чином Бог, єдиний по природі та троїчний в іпостасях, явив Себе світу, через що свято Хрещення має назву Богоявлення.


Напередодні святкового богослужіння у Свято – Введенському храмі було відслужено Всенічне бдіння з чином благословення хлібів, яке згідно церковного уставу розпочалося Великим повечір'ям. Богослужіння звершив настоятель храму протоієрей Сергій Петленко у співслужінні прот. Василія Білика та свящ. Андрія Мигаля.


У день Хрещення Господнього, 6 січня 2024 року,  святкову Божественну літургію звершив настоятель –  протоієрей Сергій Петленко у співслужінні духовенства храму. 


Наприкінці Літургії отець настоятель привітав парафіян з великим святом та наголосив на тому, що Спаситель увійшов у води Йордану заради нашого спасіння, оновивши людську природу.


У день Богоявлення, після Літургії, в пам’ять про хрещення Ісуса Христа у Йордані Церква проводить Велике освячення води на річках, озерах, джерелах та колодязях. А саме місце, куди йдуть віруючі від церкви на освячення води, називають Йорданом. Чин цей звершується двічі – у Навечір’я Богоявлення (5 січня) й у самий день Хрещення Господнього.


Після літургії відбулося велике освячення води, після чого православні віруючі мали можливість набрати в храмі  святої богоявленської води, та понести її в свої оселі, щоб окропити своє житло і місце роботи і вживати в міру потреби протягом року.


Після завершення освячення води священики окропили тисячі вірян, які прийшли у цей день до храму на святкове богослужіння.


Хрещенська вода у православних християн називається «агіасмою», що у перекладі з грецької означає «святиня». Віруючі люди ставляться до неї з особливим трепетом і зберігають її протягом року. Дари святої води перелічуються у молитві на освячення води: прощення гріхів, зцілення недугів, знищення демонів, просвітлення розуму...


Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


762980 грн.


Церковний календар

07 грудня. Субота


свт. Амвросій Медіоланський

прп. Антоній Сийський

прп. Ніл Столобенський

Свт. Амвросiя, єп. Медiоланського (397). Прп. Нила Столобенського (1554). Прп. Антонiя Сийського (1556). Прп. Іоана, посника Печерського, в Ближнiх печерах (ХІІ). Мч. Афинодора (бл. 304). Прп. Павла Послушного.

Селiгерської (Володимирської) iкони Божої Матерi.

детальніше...

08 грудня. Неділя


прп. Потапій Фівський

мц. Анфіса Римська

Прп. Патапiя (VІІ). Прп. Кирила Челмогорського (1367). Апп. вiд 70-ти: Сосфена, Аполлоса, Кифи, Тихика, Єпафродита, Кесарiя та Онисифора (І). Мчч. 62 iєреїв та 300 мирян, в Африцi вiд арiан потерпiлих (477). Мц. Анфiси в Римi (V).

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя