Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна

                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77

Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

День Святого Духа

День Святого Духа

Наступний день після свята Трійці називається Днем Святого Духа і присвячений прославленню Святого Духа. 


Зішестя Святого Духа на апостолів відзначається Православною Церквою, як одне з найбільших свят, на п`ятдесятий день після Великодня (тому що Дух Святий зійшов на п`ятдесятий день після Воскресіння Ісуса Христа) і тому називається П`ятдесятницею, чи днем Трійці, бо з цього дня відкрилася світові дія усієї Пресвятої Трійці, і люди навчилися поклонятись і прославляти три лиця єдиного Божества: Отця, і Сина, і Святого Духа.


Від дня зішестя Святого Духа віра християнська стала швидко поширюватися, з допомогою Божою: щодня збільшувалася кількість віруючих у Господа Ісуса Христа. Навчені Святим Духом, апостоли сміливо проповідували усім про Ісуса Христа, Сина Божого, про Його страждання за нас і Його Воскресіння з мертвих. Господь допомагав їм великими численними чудесами, які чинили апостоли ім`ям Господа Ісуса Христа.


Спочатку апостоли проповідували в Єрусалимі, а потім розійшлися по різних країнах для проповіді усім народам. Для здійснення таїнств і проповідування вчення християнського апостоли рукопокладали єпископів, пресвітерів (священиків або ієреїв) і дияконів.


Та благодать Святого Духа, яка була явно подана апостолам у вигляді вогненних язиків, тепер подається у нашій святій Православній Церкві невидимо – в її святих таїнствах, через наступників апостолів – пастирів Церкви – єпископів і священиків (Діян. 2; 1–47; 23). 


Цього дня святкову Божественну літургію відслужив клірик Свято-Введенського храму протоієрей Григорій Фоя.


Наприкінці літургії протоієрей Григорій Фоя воголосив проповідь на тему свята. У пастирському слові отець Григорій розкрив вчення Церкви про Святого Духа. Зокрема він пояснив, що у Символі віри ми сповідуємо нашу віру «Віруємо… в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, Який говорив через пророків». Святий Дух – є Третя Особа Святої Трійці та є істинний Бог, як Бог Отець і Бог Син. Дух Святий превічно сходить від Отця і цим відрізняється від інших Осіб Пресвятої Трійці. Сам Господь наш це засвідчив словами: «Я ублагаю Отця, і дасть вам іншого Утішителя... Духа Істини... Утішитель же — Дух Святий, Якого пошле Отець в ім`я Моє, навчить вас всього, що Я говорив вам» (Ін. 14, 16, 17, 26). І ось Сам Господь наш Ісус Христос перед Своїм вознесінням на небо, дав обітницю апостолам, що на них зійде Святий Дух і дав їм настанову:  «…йдіть, навчайте всі народи, хрестячи їх в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа» (Мф.28,19). Господь сповіщав волю Свою людям через пророків, а також через них говорив Дух Святий (1 Петр. 1, 11). Той же Дух Святий зійшов на апостолів у виді вогненних язиків у 50-й день після Воскресіння Христового: «І з`явились язики поділені, немов би вогненні і на кожному з них по одному осів. Всі ж вони сповнились Духа Святого й почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав» (Діян. 2, 2-4). Після цього сходження Святий Дух керував апостолами у поширенні євангельських істин по усій землі.


Дари Святого Духа були послані усій Церкві, перш за усе апостолам, а через них і усім віруючим. Дух Святий один, але дари Його різні. Дари Духа Святого численні, а головніші з них такі: дар мудрості, дар учительства, дар пророцтва, дар пізнання, дар служіння, дар пастирства і дар любові.


Проте цим коротким переліком не обмежуються дари Святого Духа, бо Дух один, а дари різні (1Кор. 12,4). Вони досить різноманітні, як різноманітні й плоди Духа. «Плоди Духа, – говорить святий апостол Павло, – є у всякiй добротi, праведностi та iстинi (Єф. 5,9). Плодами діяльності в людині Святого Духа є, за словами того ж апостола, «любов, радiсть, мир, довготерпiння, доброта, милосердя, вiра, лагiд­нiсть, стриманiсть» (Гал. 5,22-23).


Цього року саме на день Святого Духа припала річниця рукоположення (з гр. хіротонія) у сан священика клірика Свято-Введенського храму протоієрея Григорія Фої. 12 років тому у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі м. Києва, ректором КДА і С єпископом Переяслав-Хмельницьким Димитрієм (Рудюком) – (нині митрополит Львівський і Сокальський), отець Григорій був висвячений на священика. Саме цього дня на отця Григорія зійшла благодать Духа Святого, а також були дані особливі дари Святого Духа, для звершення пастирського служіння.


Після богослужіння, від імені усієї громади, настоятель Свято-Введенського храму протоієрей Сергій Петленко привітав отця Григорія з днем священицької хіротонії. Вітаючи отця Григорія у цей святковий день, отець настоятель сказав наступне: «Господь поставив вас на це високе пастирське служіння і доручив у столичному храмі виконувати свої обов’язки на ниві Христовій. Для священичого служіння термін у 12 років невеликий, але навіть за цей невеликий період свого служіння Богу і людям ви встигли заслужити любов і повагу серед наших парафіян, старанно виконуючи свої послухи. Ви допомагаєте окормляти паству нашої парафії, укріплюючи віруючих у благочестивому житті за заповідями Божими. Бажаю вам міцного здоров’я, тілесних і духовних сил, терпіння і допомоги Божої на благо Святої Церкви».


Після привітання отець Сергій на знак пошани й любові подарував отцю Григорію квіти та просфору, яка є символом молитовної подяки.


У відповідь, отець Григорій подякував отцю настоятелю за його теплі привітання та батьківські турботи й молитви, а також висловив побажання, щоб і надалі разом спільними зусиллями працювати у винограднику Божому та розбудовувати парафіяльний церковний комплекс.


Парафіяльний церковний хор теж привітав отця Григорія з святом, заспівавши йому многоліття. 


На многії та благії літа!


Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00Зібрано громадою для Української Армії:


100230 грн.


Церковний календар

02 березня. Субота


Ікони Божої Матері, званої “Державна”

Свт. Іова (Борецького), митр. Київського і всієї Руси

Свт. Арсенiя, єп. Тверського

Сщмч. Феодота, єп. Киринейського (бл. 326). Свт. Іова (Борецького), митр. Київського і всієї Руси ( 1603). Свт. Арсенiя, єп. Тверського (1409). Мц. Євфалiї (257). Мч. Троадiя (ІІІ). Прп. Агафона Єгипетського (V). Мчч. 440 італійських (579). 
Ікони Божої Матері, званої “Державна” (1917).

детальніше...

03 березня. Неділя


Волоколамської iкони Божої Матерi

Мч. Євтропiя

Мч. Клеоника

Мчч. Євтропiя, Клеоника i Василiска (бл. 308). Прп. Пiами, дiви (337). Свв. Зинона i Зоїла. 
Волоколамської iкони Божої Матерi (1572).
Всіх преподобних отців, що в подвигу просяяли (перехідне святкування в суботу сирної седмиці).

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя