Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна

                                                    Наш банер 


                                                  Рекомендуємо


логоІкони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Розділ 1. Катехизис

Розділ 1. Катехизис 

 

Що таке релігія?

Катехизис — це наука релігії.

Під назвою релігія ми розуміємо ставлення наше до Бога і служіння Йому.

Дізнавшись про Бога, що Він Творець усього видимого і невидимого, в тому числі і нас, а також і про Його милі й безмежно високі якості, ми не можемо лишатися байдужими до Нього. Пізнавши Його безмежну ласку та любов до нас, ми не можемо не благоговіти перед Ним, не любити і не прославляти Його.

Ми знаємо, що Бог наш Творець і Отець. Знаємо, що він не байдужий до нас, бо дає нам життя і все потрібне для нього (Діли. 17, 25). І не тільки те, бо:

«Так Бог полюбив світ, що й Сина Свого Єдино-родного віддав, щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав би життя вічне» (Iв. З, 16).

А коли так, то ми не можемо не дякувати Йому, не прославляти Його і не просити у Нього всього необхідного нам.

Отже, устремління наше до Бога, наша пошана до Нього, наша віра в Нього і виявлення її назовні відповідними ділами, служіння Богові духом та істиною, цебто душею і тілом — це наша релігія. А комплекс священнодій, скеро-

ваних на прославлення Бога, як молитви, богослужби, складають наше служіння Богові.

Чому на світі існувало і ще й досі існує не одна, а багато релігій?

На початку людського життя на землі була лише одна релігія. Люди не мали сумніву, що Бог є, що він — їхній творець, що вони прогнівили Його і за те позбавлені райського блаженства. Вони старалися умилосердити Його праведним життям, молитвами та приношенням жертв, як навчилися вони від праотця Адама. Таке служіння було угодне Богові, і Він багато разів являвся тим праведним людям, як от Єнохові, Авраамові та іншим патріархам.

Одначе ті, що відходили далеко від патріарших осель, поступово втрачали правдиве розуміння Бога. Ідею про Бога вони скрізь понесли з собою, але поступово замість Бога почали шанувати ті творіння, які так або інакше вражали їх, наприклад сонце, місяць, зорі, море, ліси, грім, блискавку, звірів і т. п. Почали їм служити і приносити жертви.

Св. апостол Павло каже про поган:

«Вони знали Бога, але не прославляли Його, як Бога, а осуєтилися в мудруваннях своїх... і славу нетлінного Бога змінили на образ тлінної людини, птахів, чотириногих та гадів» (Рим. 1, 21, 23).

Крім того, різні народи по-різному розуміли Бога. По іншому стали служити тому, кого вважали за бога. Навіть у християнстві багато різноманітностей у служінні Богові, тому що кожний народ вніс дещо своє в розуміння тих чи інших істин, а дехто й просто вносив свої людські міркування, хоч Євангеліє для всіх одне.

Яке ж. християнське віровизнання найправди-віше?

Очевидно, таке, яке в непорушній чистоті оберігає передані святими апостолами Боговідкриті Істини, без додатку будь-яких людських земних міркувань, і не відхилилося від апостольського вчення.


 

Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Зібрано громадою для Української Армії:


100230 грн.


Церковний календар

02 квітня. Неділя


мц. Кіріакія Римська
мц. Євфрасія Амісійська
прп. Єфросин Синозерський
Прпп. Іоана, Сергія, Патрикія та інших, в обителі св. Сави вбитих (796). Прп. Єфросина Сіноєзерського, Новгородського (1612). Мц. Фотини (Світлани), самарянки, її синів мчч. Віктора, нареченого Фотином, та Іосії; мцц. Анатолії, Фото, Фотиди, Параскеви, Киріакії, Домніни і мч. Севастіана (бл. 66). Мцц. Олександри, Клавдії, Євфрасії, Матрони, Юліанії, Євфимії і Феодосії (310). Свт. Микити, спов., архиєп. Аполлоніадського (бл. 813–820).

03 квітня. Понеділок


Прп. Якова, єп., спов. (VІІІ). Свт. Кирила, єп. Катанського (І–ІІ). Свт. Фоми, патр. Константинопольського (610).

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя