Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77


Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Про Біблію як джерело Істини

Про Біблію як джерело Істини




В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!


 


Дорогі браття і сестри!


Ви вже знаєте, що Біблія – книга вічна, тому що 
         вона – книга Божа. У Біблії міститься Істина. Істина – єдина, як і єдиний Бог. Істин не може бути безліч. Істина – цілісна, і охоплює вона все, що необ­хідно знати людині для спасіння, для вічного життя.


Що говорить Біблія про світ, про людину, про походження зла? Зі Священного Писання люди дізналися, що світ був створений Богом. Мудрі греки і римляни не знали цього. Наймудріші філософи давнини думали, що матерія існує вічно. І лише Біб­лія проголосила, що “на початку сотворив Бог небо й землю” (Бут.1,1). Ці слова виокремлюють Біблію з усієї людської мудрості і з усіх творів людства.


Тільки Біблія виділяє людину з ряду всіх сотворінь. Вона свідчить, що людина “створена за образом і за подобою Божою”. У цьому виявилася велич премудрості Божої (і не лише премудрість Божа, але і Його любов до людини), бо людина дійсно є найдовершенішим творінням з усіх земних створінь.


Тільки Біблія відкриває таємницю появи зла у світі і в житті людини. При цьому, говорячи про па­діння людини, Біблія не принижує її. Розкриваючи перед нами злигодні життя як наслідок гріхопадіння, вона не ввергає нас у темряву відчаю, а вселяє в нас надію на повернення блаженства.


Вчені багато розмірковують про первісних людей і нічого не говорять про те, якою ж буде людина майбутнього і що очікує людство попереду. Біблія відкриває нам, яким буде нове людство. Вона говорить, що Христос воскрес і що усі мертві воскреснуть, що з Ним являться у славі усі ті, які є Христові. І звершиться це не через якийсь розвиток людства, а через оновлення Духа Святого і через воскрешення людства Сином Божим, Який переміг смерть Своїм воскресінням з мертвих. Лише Біблія відкриває нам цю таємницю майбутнього і тим вселяє в нас надію і радість.


Лише Біблія свідчить, що добро і зло не завжди будуть існувати разом. Настане час, а це буде під час другого пришестя Сина Божого, коли зло в особі нерозкаяних грішників, а також диявола і злих духів, буде відокремлене від добра. А добро – це праведні люди, люди, які покаялись у своїх гріхах. Разом з ангельським світом вони складають Царство Боже, де не буде ні хвороб, ні смутку, ні зітхань.


Біблія відкриває нам милість Божу. Світ не знає цієї милості. Милість Божа – це не жалісливість і не поблажливість, не полегшення провини і не довготерпіння. Милість Божа – це така ж властивість Божа, як і Його всемогутність та премудрість. Вона відкривається як любов Божа через втілення Сина Божого, Його страждання, смерть і воскресіння. “Бо так полюбив Бог світ, що віддав і Сина Свого Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне” (Ін. 3, 16).


Велика різниця між Біблією і священними книгами усіх інших релігій світу полягає у тому, що за їх вченнями людина сама себе удосконалює і робить себе гідною Божества. А Біблія говорить нам, що Царство Боже, тобто вічне блаженне життя, дається нам через віру милістю Божою спасительним подвигом Господа нашого Ісуса Христа. Там людина сама повинна досягти Божества. Бог не тільки не спасає людину, а й не допомагає їй. Тут же, за Біблією, – Бог посилає Свого Єдинородного Сина для спасіння людини. І не тільки це – Бог дарує людині благодать Святого Духа, тобто силу Божу, яка допомагає людині спастись. Від людини вимагається віра і покаяння у гріхах. Біблія не заперечує участі людини у спасінні, але саме спасіння – справа благодаті Божої.


Дорогі браття і сестри! Маючи таку милість Божу до нас, будемо дякувати нашому Спасителеві і прославляти Його в усі дні нашого життя.


Амінь!


 



Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


762980 грн.


Церковний календар

23 листопада. Субота


свт. Амфілохій Іконійський

свт. Григорій Акрагантійський

свт. Митрофан Воронезький

Свт. Амфилохiя, єп. Іконiйського (після 394). Свт. Григорiя, єп. Ак­рагантiйського (VІ–VІІ). Блгв. кн. Олександра Невського, в схимi Олексiя (1263).Свт. Митрофана, в схимi Макарiя, єп. Воронезького (1703). Мчч. Сисинiя, єп. Кизицького (ІІІ), i Феодора Антиохiйського (ІV).

детальніше...

24 листопада. Неділя


вмц. Катерина

прп. Меркурій Печерський

Вмч. Меркурiя (ІІІ). Вмц. Єкатерини (305–313). Мч. Меркурiя Смоленського (1238). Прп. Меркурiя, посника Печерського, в Дальнiх печерах (ХІV).Мц. Августи, мчч. Порфирiя Стратилата i 200 воїнiв (305–313). Прп. Мастридiї. Мц. Филофеї (1060, Румун.). Прп. Симеона Сойгинського (1562).

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя