Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77


Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Про значення слова і язика

Про значення слова і язика




 


В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!


Дорогі браття і сестри!


Премудрий Соломон сказав: “Смерть та життя 
          – у владi язика” (Пр. 18, 21). Якщо язик так впливає на кiнцеву долю людини, то цим визначається значення кожного людського слова.


Слово завжди було засобом спiлкування людини з Богом. Ще на початках людської iсторiї люди за допомогою слова зверталися до Бога з проханнями про допомогу i з благодарiнням; i нинi ми з вами через слово пiдносимо молитви i хвалу Богу. Значення слова в життi людини дуже важливе. За допомогою язика люди спiлкуються одне з одним, висловлюють свої найкращi думки i почуття, дiляться своїми радощами i печалями. Як завжди, людина шукає зустрiчi з рiдними i близькими для того, щоб поспiлкуватися з ними i почути щось радiсне, приємне, добре. Людське слово радує, веселить, зближує людей, робить їх добрiшими.


Говорячи про значення слова, святий Григорiй Богослов підкреслює, що там, де не в змозi зробити щось сила фiзична, треба застосувати слово. Апостол Якiв про силу i значення слова образно говорить так: “Ось ми вкладаємо вуздечки в рот коням, щоб вони слухалися нас, i керуємо всім тілом їхнім. Ось i кораблi, хоч якi вони великі і як не носяться сильними вiтрами, та невеликим кермом  спрямовуються, куди хоче керманич; так само і язик – невеликий член, але багато чинить. Подивись, невеликий вогонь, а як багато речей спалює!” (Як. 3, 3-5).


Але наскiльки слово людське приносить користь, настiльки воно може й спричинити зло. Наше земне життя значною мiрою залежить вiд язика. Язик формує нашi стосунки – дiтей з батьками, чоловiка з дружиною, керiвника з пiдлеглим... Зa язик можуть любити i ненавидiти, i життя може бути мирним або сповненим неприємностями, щасливим або сумним. I наша кiнцева доля може залежати вiд язика. За словами євангелiста Матфея, “за всяке пусте слово, яке скажуть люди, вони дадуть вiдповiдь у день судний: бо за словами своїми будеш виправданий, i за словами своїми будеш осуджений” (Мф. 12, 36 – 37).


Знаючи цiну слова, людина може бути чутливою до слова i байдужою до нього. Наше слово повинно нести радiсть i щастя, поширювати знання та iстину; воно повинно слугувати розвитку, бути джерелом життя.


Язиком здiйснюються зрада, наклеп, осудження, богохульство, неправдивiсть тощо. Нi вiд чого не загинуло так багато людей, як вiд язика. Хто не грiшить словом, та людина є досконалою. Не випадково народилася народна приказка: слово – срiбло, а мовчання – золото.


Остерiгайтеся, браття й сестри, лихослiв’я i намагайтеся застосовувати дар Божий – слово – тiльки на добрi справи.


Амінь!


 



Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


762980 грн.


Церковний календар

22 січня. Середа


ап. Тимофій

прмч. Анастасій Персянин

прмч. Анастасій Печерський

Ап. Тимофія (бл. 96). Прмч. Анастасія Персидського (628). Прмч. Анастасія, дияк. Печерського, в Ближніх печерах (ХІІ). Мчч. Мануїла, Георгія, Петра, Леонтія, єпископів, Сионія, Гавриїла, Іоана, Леонта, Парода, пресвітерів, та інших 377 (бл. 817).

детальніше...

23 січня. Четвер


сщмч. Климент Анкірський

свт. Павліна Ноланського

Сщмч. Климента, єп. Анкирського, і мч. Агафангела (312). Прп. Мавсими Сирійця (ІV). Прп. Самана, мовчальника (бл. 400). Свт. Павліна Милостивого, єп. Ноланського (431). Пам'ять VІ Вселенського Собору (680–681).

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя