Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77

Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Про почуття сорому, що охороняє нас

Про почуття сорому, що охороняє нас




 


В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!


Дорогі браття і сестри!


“Наготи сестри твоєї… не відкривай”, – говорить 
           Господь (Лев. 18, 9). Закон Божий забороняє оголювати чуже людське тіло. Свята нагота першої людини Адама, в його блаженному стані в раю, не мала потреби в одязі. “Соромітні члени не були такими до гріха” (Блаж. Августин). Люди були нагими і не соромились. Але ця свята невинність була загублена Адамом через гріхопадіння. І, як наслідок цього падіння, в людині, позбавленій благодаті Божої, виникло почуття сорому…  “І зробив Господь Бог Адамові та його дружині одяг з шкіри і вдягнув їх” (Бут. 3, 21), бо сором охопив грішну природу людини.


Почуття сорому, яке виникло в людській природі, вкладене в неї Богом. Почуття сорому властиве кожній нормальній людині. Воно полягає в тому, що людина не може бачити наготу іншої людини, так само як і свою наготу не дозволяє бачити іншим. Почуття сорому зберігається у людини доти, доки людина не опустилася до стану тварини.


Сором – велике благо, дане Богом людині. Він стримує людей від моральних падінь. Ті, хто переступають цей закон, ображають Бога. Діти Ноя, Сим і Яфет, прикрили наготу батька свого і за це одержали нагороду, благословення, а Хам посміявся над наготою батька і був проклятий (Бут. 9, 20-27).


Втрата сорому веде людину до тяжких наслідків. Відкидаючи почуття сорому, людина відкидає саме поняття гріха. Вбивство та інші тяжкі злочини для людей, які втратили сором, перестають бути гріхом і злочином перед Богом.


 Люди, які перемогли в собі сором, – починаючи від манекенниць і фотомоделей до керівніків, рядових співробітників і розповсюджувачів відповідних видань, кінорежисерів і акторів, а також тих, хто дивиться їхню продукцію, – є в душі потенційними вбивцями.


Відкривання чужої наготи є злочином перед Богом ще й тому, що воно викликає в людині підсвідоме почуття потягу до особи іншої статі, тобто викликає в людині гріховне відчуття похоті. Бог установив для людей законне і чисте подружнє життя, в якому тілесний союз чоловіка і дружини освячується і одухотворяється несенням спільного життєвого хреста і вірністю один одному до смерті.


Господь звелів покладати край у собі беззаконним плотським почуттям. “…Всякий, хто погляне на жінку, жадаючи її, – каже Господь, – вже вчинив перелюб з нею в серці своєму” (Мф. 5, 28). Тому розпалювання цих почуттів, особливо у підлітків, – через друковану продукцію, покази кінофільмів по телебаченню, непристойні оголення тіла на показ людям, – призводять до гріха.


Підштовхування людей до гріха називається спокушанням. А Господь наш Ісус Христос сказав: “Хто спокусить одного з малих цих, що вірують у Мене, тому краще було б, якби повісили йому жорно млинове на шию і потопили його в морській глибині” (Мф. 18, 6).


Продукцію морального розтління дивляться підлітки, в результаті чого народжується гріх. Обіцяне Богом покарання неминуче спіткає всіх, хто в цьому бере участь. Коли діти і підлітки бачать, що оголення людського тіла є нормою життя і не викликає у батьків осуду, тоді в їхні душі входить звичка до гріха, яка потім приводить до різного роду злочинів.


Церква закликає усіх людей зберігати в собі почуття сорому. Він охороняє нас від гріха і морального розтління. Будемо ж утримуватись від усього того, що поступово вбиває в наших душах почуття сорому.


Амінь!


 




 

Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


100230 грн.


Пасхалія

28 квітня. Неділя

Вхід Господній у Єрусалим

05 травня. Неділя

Світле Христове Воскресіння, Пасха

Церковний календар

27 квітня. Субота


Ап. і сщмч. Симеона, сродника Господнього

Прп. Стефана, iгум. Печер­сь­кого

Ап. і сщмч. Симеона, сродника Господнього (107). Прп. Стефана, iгум. Печер­сь­кого, єп. Володимиро-Волинського (1094). Прав. Євлогiя, странно­приїмця (ІV).

детальніше...

28 квітня. Неділя


Свт. Кирила, єп. Ту­ровського

Апп. вiд 70-ти Ясона i Сосипатра, Керкири, дiви, та iнших, що з ними постраждали (І). Мчч. Дади, Максима i Квинтилiана (286). Свт. Кирила, єп. Ту­ровського (1183). Мчч. Саторнiя, Якисхола, Фавстиана, Януарiя, Марсалiя, Єфрасія, Маммiя, Мурина, Зинона, Євсевiя, Неона i Вiталiя (бл. 63).

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя