Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна

                                                    Наш банер 


                                                  Рекомендуємо


логоІкони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

Світле Христове Воскресіння.

Протягом Свого життя Спаситель не написав жодної книги, мало того, Він не написав жодного рядка. Але Йому присвячено більше книг ніж будь-якій іншій людині. Христос не написав жодної пісні, але йому присвячено більше музики, ніж будь-кому іншому в історії. Христос ніколи не відходив більше, ніж на сто миль від місця свого народження, але немає найвіддаленішого куточка світу, де би не було Його послідовників. Причина поширення Християнства є в тому, що це дійсно Добра Новина, що змінила історію світу звісткою про перемогу життя над смертю…  

Оповідаючи про Воскресіння Спасителя, апостол і євангелист Іоан  Богослов говорить, що Марія Магдалина сповістила учнів Христових про зникнення тіла улюбленого вчителя. Апостоли Петро та Іоан побігли до гробу. Іоан прибіг першим, але не наважився зайти всередину. Коли прибіг Петро, то “ввійшов у гріб і побачив одні лиш пелени, що лежали; а хустина, яка була на голові Його, лежала згорнена не з пеленами, а осторонь, на іншому місці” (Ін. 20:6-7).

Цікаво, що дрібна деталь про згорнуту хустину взагалі потрапила до уваги учнів Христових. І не просто потрапила, їй присвячений окремий вірш у досить стислому і скупому на деталі описі євангелиста. Для того, щоби зрозуміти причину і важливість цього вірша, треба заглибитися у традиції тогочасного життя. Складена або пом’ята хустина була елементом комунікації між господарем і слугою, й кожен єврейський юнак знав цю традицію. Коли слуга подавав обід господарю, то накривав стіл, а сам виходив допоки господар не завершить вечерю.

Після трапези господар вставав, витирав пальці, губи та бороду і, зім’явши хустину,  кидав її на стіл. Це було знаком, що вечеря завершена і можна прибирати зі столу. Але, якщо господар відходив від столу і залишав хустку складеною поряд із своєю тарілкою, слуга не мав права торкнутися до їжі, бо вечеря була не завершена. Таким чином, складена хустина говорила: “Я повернуся назад, чекайте”.
Тому апостол Іван присвячує вірш опису складеної хустини, бо ця хустина говорила їм, що Христос планує повернутися і що Він ще не завершив Своє перебування на землі.

Пасха не просто дата в календарі. Сприйняття Пасхи різниться з року в рік. Іноді воно залежить від того, як пройшов минулий рік. Особливо тоді, коли складається враження, що цілий рік був однією страстною п’ятницею. Можливо цього року ми, як ніколи, потребуємо переможної вістки про те, що Христос, подолавши смерть і сили пекельні, Воскрес із мертвих.

Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Зібрано громадою для Української Армії:


100230 грн.


Церковний календар

29 травня. Понеділок


сщмч. Олександра Єрусалим.

Мчч. Вiта

Прп. Феодора Освяченого (368). Прпп. отців у Лаврі свт. Савви побитих (614). Перенесення мощей прп. Єфрема Перекомського, Новгородського чудотворця (1545). Прпп. Касіяна (1537) i Лаврентiя (1548) Комельських. Свт. Олександра, єп. Єрусалимського (213–250). Мчч. Вiта, Модеста i Крискентiї (бл. 303). Блж. отроковицi Музи (V). Свт. Георгiя ІІ, єп. Мi­тиленського (ІХ).

30 травня. Вівторок


ап. Андроніка

Прп. Єфросинiї

Ап. Андроника i св. Юнiї (І). Мчч. Солохона, Памфамира i Памфалона, воїнiв (284–305). Свт. Стефана, патр. Константинопольського (893). Прп. Єфросинiї, в миру Євдокiї, вел. кн. Московської (1407).

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя