Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна

                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77

Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

П'ятидесятниця.

П'ятидесятниця.

Сьогодні святкуємо велике свято П’ятидесятниці, День Святої Тройці, а також день народження новозавітної Церкви. Християнська П’ятидесятниця має свій старозавітний прототип – однойменне юдейське свято Πεντηκοστή. Примітно, що в канонічних старозавітних книгах і традиційному юдаїзмі використовується інша назва – свято Седмиць (євр. «Шавуот»), пов'язане з тим, що це свято здійснювали через сім тижнів після Великодня. Тож П’ятидесятниця – це перший день після семи седмиць (семи тижнів).
Саме на 50-й день після Пасхи Старого Завіту, після звільнення народу Ізраїля від єгипетського рабства, Бог через пророка Мойсея на горі Синай дарував закон. І саме на 50-й день після свого воскресіння з мертвих Господь наш Ісус Христос, Який вознісся на небеса, за даною Ним обітницею від Бога Отця послав Своїм учням Святого Духа.
Чому саме на 50-й день, а не у якийсь інший сталися ці події? Достеменно це невідомо, це тайна Божого Промислу. Однак богослови пояснюють це так: обчислення плину часу тижнями походить, як ми знаємо, з одкровення Старого Завіту та пов’язане з довершенням протягом шести днів творення світу і спочинком Творця у день сьомий. Витлумачення самого цього числа, сім, можна побачити у єднанні чисел чотири й три. Число три – символ і образ Святої Трійці, Трьох Божественних Осіб, Які звершують творення світу. Число чотири символізує саме творіння, яке має чотири сторони, чотири пори року, чотири стихії – повітря, землю, вогонь і воду. Відтак число сім є символічним сполученням трьох і чотирьох, образом творчої та промислительної дії Бога у світі. І цей образ, накладаючись на творчу седмицю днів, сім разів по сім, є ніби знаком повноти взаємодії Бога і світу, Творця і Його творіння. Відтак день 50-й є ніби знаком перевершення плину буття, знаком піднесення до нового стану.
В свято П’ятидесятниці довершилося одкровення Бога світові як Тройці, коли Дух Святий, Третя Особа Святої Тройці, явився у світі видимо для очей (вогненні язики, які зійшли на апостолів) та відчутно для людської душі, з дарами благодаті. Відтак засновується новозавітня Церква – таємниче Тіло Христове, в якому Господь є Главою, а всі, хто увірував, є членами Тіла, які благодаттю Святого Духа поєднані в єдине ціле. Тож подія зішестя Святого Духа на апостолів має надзвичайно велике значення для всієї Церкви. День П’ятидесятниці називають Днем народження новозавітньої Церкви.
Тож сердечно вітаючи всіх зі святом П’ятидесятниці, з днем Святої Тройці, бажаємо, щоби благодать, яка подається всім, хто вірує в Господа Ісуса Христа, силою Духа Святого завжди перебувала з усіма вами!
#Церква_з_тобою

Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00Зібрано громадою для Української Армії:


100230 грн.


Церковний календар

21 липня. Неділя


пророк Ієзекеїль

св. кн. Ганна Кашинська

Прор. Ієзекиїля (VІ ст. до Р. Х.). Прпп. Симеона, Христа ради юродивого, та Іоана, спiвпосника його (бл. 590). Прпп. Онуфрiя Мовчазного i Онисима, затворника, Печерських, у Ближнiх печерах (ХІІ–ХІІІ).

детальніше...

22 липня. Понеділок


сщмч. Фока

св. рівноап. Марія Магдалина

Мироносицi рiвноап. Марiї Магдалини (І). Перенесення мощей сщмч. Фоки (403–404). Прп. Корнилiя Переяславського (1693). Собор Смоленських святих.

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя