Архів парафії

Збудуємо храм разом!

Вклади свою цеглину в новий храм Божий !


цеглина іменна





                                                    Наш банер 


                                                  


Рекомендуємо


лого


Наш телеграм канал.

https://t.me/Hram77


Ікони з дерева

Підписка на новини

Введіть адресу Вашої поштової скриньки


Відписатися

П'ятидесятниця.

П'ятидесятниця.

Сьогодні святкуємо велике свято П’ятидесятниці, День Святої Тройці, а також день народження новозавітної Церкви. Християнська П’ятидесятниця має свій старозавітний прототип – однойменне юдейське свято Πεντηκοστή. Примітно, що в канонічних старозавітних книгах і традиційному юдаїзмі використовується інша назва – свято Седмиць (євр. «Шавуот»), пов'язане з тим, що це свято здійснювали через сім тижнів після Великодня. Тож П’ятидесятниця – це перший день після семи седмиць (семи тижнів).
Саме на 50-й день після Пасхи Старого Завіту, після звільнення народу Ізраїля від єгипетського рабства, Бог через пророка Мойсея на горі Синай дарував закон. І саме на 50-й день після свого воскресіння з мертвих Господь наш Ісус Христос, Який вознісся на небеса, за даною Ним обітницею від Бога Отця послав Своїм учням Святого Духа.
Чому саме на 50-й день, а не у якийсь інший сталися ці події? Достеменно це невідомо, це тайна Божого Промислу. Однак богослови пояснюють це так: обчислення плину часу тижнями походить, як ми знаємо, з одкровення Старого Завіту та пов’язане з довершенням протягом шести днів творення світу і спочинком Творця у день сьомий. Витлумачення самого цього числа, сім, можна побачити у єднанні чисел чотири й три. Число три – символ і образ Святої Трійці, Трьох Божественних Осіб, Які звершують творення світу. Число чотири символізує саме творіння, яке має чотири сторони, чотири пори року, чотири стихії – повітря, землю, вогонь і воду. Відтак число сім є символічним сполученням трьох і чотирьох, образом творчої та промислительної дії Бога у світі. І цей образ, накладаючись на творчу седмицю днів, сім разів по сім, є ніби знаком повноти взаємодії Бога і світу, Творця і Його творіння. Відтак день 50-й є ніби знаком перевершення плину буття, знаком піднесення до нового стану.
В свято П’ятидесятниці довершилося одкровення Бога світові як Тройці, коли Дух Святий, Третя Особа Святої Тройці, явився у світі видимо для очей (вогненні язики, які зійшли на апостолів) та відчутно для людської душі, з дарами благодаті. Відтак засновується новозавітня Церква – таємниче Тіло Христове, в якому Господь є Главою, а всі, хто увірував, є членами Тіла, які благодаттю Святого Духа поєднані в єдине ціле. Тож подія зішестя Святого Духа на апостолів має надзвичайно велике значення для всієї Церкви. День П’ятидесятниці називають Днем народження новозавітньої Церкви.
Тож сердечно вітаючи всіх зі святом П’ятидесятниці, з днем Святої Тройці, бажаємо, щоби благодать, яка подається всім, хто вірує в Господа Ісуса Христа, силою Духа Святого завжди перебувала з усіма вами!
#Церква_з_тобою

Розклад богослужінь:


Вечірнє богослужіння

– 17:00;

вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;

четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);

Божественна Літургія – 9:00.

Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00



Зібрано громадою для Української Армії:


762980 грн.


Церковний календар

21 листопада. Четвер


Введення в храм Пресв. Богород.

ВВЕДЕННЯ В ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ.

детальніше...

22 листопада. П'ятниця


свв. апп.від 70-ти

св. кн. Ярополк

мц. Кікілія

Пiслясвято Введення. Апп. вiд 70-ти: Филимона й Архипа i мц. рiвно­апостольної Апфiї (І). Блгв. кн. Михаїла Тверського (1318). Блвг. Ярополка, у св. хрещеннi Петра, кн. Володимир-Волинського (1086). Мчч. Кикилiї (Цецилiї), Валерiана, Тивуртiя i Максима (бл. 230). Мч. Прокопiя, читця (303). Мч. Менигна (250). Прп. Агави Ісмаїльтянина (V). Прав. Михаїла, воїна, болгарина (866).

детальніше...

Парафіяльна школа

Публікації

Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження

Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.

Коли біль не минає...

Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...

Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей

Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...

Наше видання


брошура


Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя