Архів парафії
Збудуємо храм разом!
Вклади свою цеглину в новий храм Божий !
Наш банер
Рекомендуємо
Наш телеграм канал.
Ікони з дерева
Стало вже традицією, що під час Великого посту в нашому храмі проходить таїнство Соборування (Єлеєосвячення). У цьому році таїнство відбудеться 1 квітня о 14:00 (середа).
Запрошуємо на таїнство Єлеєосвячення усіх християн (від 7 років), хто хоче зцілитися від духовних і тілесних хвороб.
Це таїнство дійшло до нас від апостолів, які багатьох хворих мазали маслом, і хворі зцілялися (Мк. 6, 13). Зміст цього таїнства детальніше розкривається у посланні святого апостола Якова: «Хто з вас занедужає, нехай покличе пресвiтерiв Церкви i нехай помоляться над ним, помазавши його оливою в iм’я Господнє. I молитва вiри зцiлить недужого i пiдведе його Господь; i, якщо вiн грiхи вчинив, простяться йому» (Як. 5, 14-15).
Преподобний Єфрем Сирин про покаяння
"Впав я, підійми і дай хоч трохи потрудитися, щоб на Суді не бути посоромленим. Очисти мене благодаттю твоєю, Милосердний Отець; обмий скверну мою всеочищуючим іссопом Твоїм, і зціли язви мої, щоб подякував я за благодать Твою!"
Я впав: підійми і укріпи мене Господи, бо Ти підіймаєш всіх, хто впав. Простягни до мене Свою руку і знову оживотвори мене Твоїми щедротами! Супротивник збрехав мені, зняв з мене та вкрав все моє вбрання, зробив так, що залишаюсь я безплідним і повинен йти на Суд оголеним від усього.
1 березня 2015 року, на Софійській площі у Києві відбувся міжконфесійний молебень «За Україну, за Мир, за Надію» за участі представників усіх релігійних конфесій України.
Спільну молитву у співслужінні з іншими владиками і представниками церков провів владика Агапіт, Єпископ Вишгородський, вікарій Київської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату.
У молебні взяли участь представники Української Православної Церкви Київського патріархату, УАПЦ, римо-католицької й греко-католицької церков, мусульманської та іудейської громад, євагелісти–п’ятдесятники, християни-баптисти та ін.
«Цей же рід виганяється тільки молитвою і постом» (Мф. 17, 20).
Великий піст - це найважливіший і найдревніший з багатоденних постів, цей час є підготовкою до головного православного свята - Світлого Христового Воскресіння.
Більшість людей сьогодні не мають сумніву в благотворному впливі посту на душу і тіло людини. Піст (правда, як дієту) рекомендують навіть світські лікарі, відмічаючи благотворну дію на організм тимчасовою відмовою від тваринних білків і жирів. Проте, сенс посту зовсім не у тому, щоб схуднути або тілесно підлікуватися. Святитель Феофан Затворник називає піст «періодом спасительного лікування душ, засобом для очищення від усього старого, таємного і брудного».
Ось уже рік минув з часу тих страшних подій, коли пролилася кров невинних людей в самому серці України — у Києві. Уже рік минув з тих пір, відколи вперше зазвучала назва «Небесна сотня». Наш священний обов’язок пам’ятати подвиг людей, які пожертвували життям заради вільного і щасливого майбутнього українського народу.
21 лютого 2015 року, у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі відбулися поминальні Богослужіння за спокій душ розстріляних мирних учасників Революції Гідності.
Саме Михайлівська Золотоверха обитель стала прихистком для побитих мирних протестувальників 30 листопада 2013 року і у скрутні дні лютого 2014 року. У храмах монастиря було організовано місце перепочинку, склади та навіть операційні для потреб майданівців.
15 лютого Православна Церква святкує Стрітення Господнє.
Урочисту Божественну Літургію у Свято-Введенському храмі очолив отець настоятель – протоієрей Сергій Петленко, якому співслужили клірики храму протоієрей Григорій Фоя і священик Василій Білик.
Після євангельського читання отець Cергій виголосив проповідь, в якій розкрив значення свята Стрітення Господнього.
30 січня 2015 р. відбулось засідання Міжконфесійної Духовної ради Церков і релігійних організацій при Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації. Представники релігійних організацій обговорили шляхи недопущення міжконфесійних протистоянь та непорозумінь на релігійному грунті.
У розширеному засіданні взяли участь не лише члени Духовної ради, а й настоятелі парафій, які розташовані на території нашого району.
Від Свято-Введенської парафії у засіданні Духовної ради взяв участь настоятель храму протоієрей Сергій Петленко та клірик храму – протоієрей Григорій Фоя.
23 січня 2015 р. Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету виповнилося 86 років від Дня народження. З цієї нагоди Предстоятель Київського Патріархату отримав численні вітання від єпископату, духовенства, віруючих, державних та громадських діячів.
Прибув також привітати Предстоятеля Української православної церкви – Київський патріархат, Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з 86-річчям й Президент Петро Порошенко. Глава держави побажав йому міцного здоров’я та довголіття.
19 січня Свята Православна Церква урочисто святкує одне з найбільших свят – Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, або Богоявлення.
Це свято має й інші назви. Святим Богоявленням воно називається через те, що цього дня відкрився людям Бог в усій повноті Пресвятої Тройці: втілений Син Божий хрестився в ріці Йордані, Дух Святий зійшов на Нього у вигляді голубинім, а з Неба було чути голос Бога Отця: "Це Син Мій улюблений, в Якому Моє благовоління" (Мф. III, 13-17, Мк. I, 9-11, Лк. III, 21-22).
Свято Хрещення Господнього – одне із самих древніх свят християнської Церкви. Його встановлення відноситься ще до апостольських часів. Древня назва свята - „ФЕОФАНІЯ”, що означає Богоявлення.
11 січня 2015 року, в неділю після Різдва Христового, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у храмі ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» м. Києва.
При вході до храму Патріарха зустрів настоятель протоієрей Валерій Семанцо та діти – вихованці недільної школи, які теплими словами, віршами та запашним короваєм привітали свого Предстоятеля та запросили його очолити святкове богослужіння.
Розклад богослужінь:
Вечірнє богослужіння
– 17:00;
вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;
четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);
Божественна Літургія – 9:00.
Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00
Зібрано громадою для Української Армії:
762980 грн.
Церковний календар
01 листопада. П'ятниця
Безсрр. i чудотворцiв Косми та Дамiана Асiйських i матерi їхньої прп. Феодотiї (ІІІ). Сщмчч. Іоана, єп., i Якова, пресвiтера, що в Персiї постраждали (бл. 345). Мцц. Кириєни та Юлiанiї (305–311). Мч. Єрминингельда, царевича Готфського (586). Мчч. Кесарiя, Дасiя i з ними п’яти (VІІ).
02 листопада. Субота
Мчч. Акиндина, Пигасiя, Афонiя, Єлпидифора, Анемподиста та iнших з ними (бл. 341–345). Прп. Маркiана Киринейського (388).
Шуйської-Смоленської iкони Божої Матерi (1654–1655).
Парафіяльна школа
Публікації
Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження
Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.
Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...
Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей
Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...
Наше видання
Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя