Архів парафії
Збудуємо храм разом!
Вклади свою цеглину в новий храм Божий !
Наш банер
Рекомендуємо
Наш телеграм канал.
Ікони з дерева
Останній тиждень перед Пасхою називається Страсним (страсть з ц.-сл.— страждання). Цей тиждень має таку назву тому, що він присвячений останнім дням земного життя Христа Спасителя: Його стражданням, хресній смерті й погребінню. Усі дні цього Страсного тижня називаються "Великими" – Великий Понеділок, Великий Вівторок і т.д. Через особливе значення і велич духовних спогадів та богослужінь Страсний тиждень не включений у богослужбове коло Великого посту, а стоїть окремо, як перехід від Святої Чотиридесятниці до Світлого Христового Воскресіння. А ще Страсний тиждень особливий тим, що він є найсуворішим.
Громада парафії «Введення в храм Пресвятої Богородиці» вітає клірика храму священика Василія Білика з церковною нагородою, яку він отримав з рук Святійшого Патріарха Філарета!
У Великий понеділок, 6 квітня 2015 року, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відслужив Літургію Ранішосвячених Дарів у Свято-Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Святійшому Владиці співслужило духовенство кафедрального собору та міста Києва.
В останню неділю Великого посту Церква святкує урочистий вхід Ісуса Христа в Єрусалим.
Напередодні у Свято-Введенському храмі було відправлено Всенічне Бдіння. За вечірнім богослужінням була звершена Літія, під час якої відбулося благословення хлібів.
Богослужіння звершив настоятель храму протоієрей Сергій Петленко у співслужінні протоієрея Григорія Фої та священика Василія Білика.
Після читання Євангелія отець настоятель благословив і освятив вербу, яку віруючі принесли до храму.
2 квітня 2015 р. відбулась довгоочікувана подія в житті нашої парафії – освячення хрестів на новозбудований храм.
Чин освячення хрестів, у співслужінні духовенства, звершив єпископ Вишгородський Агапіт, керуючий справами Київської патріархії УПЦ Київського Патріархату.
У чині освячення також прийняли участь: благочинний Святошинського району прот. Валерій Семанцо, настоятель храму прот. Сергій Петленко, прот. Богдан Тимошенко, прот. Василій Лило, прот. Валентин Мазур, прот. Олександр Тимошенко, прот. Петро Кубінський, прот. Григорій Фоя та свящ. Василій Білик.
Дорогі браття і сестри!
2 квітня 2015 року об 11:00 відбудеться чин освячення та встановлення хрестів на новозбудованому храмі «Введення в храм Пресвятої Богородиці».
Чин освячення звершить Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні духовенства.
Запрошуємо усіх приєднатися до знаменної події у житті нашої громади.
«Причастя, або Євхаристія, є таїнством, у якому хліб і вино, під час Літургії, силою та дією Святого Духа перетворюються, або переосутнюються, на істинне тіло й істинну кров Господа Ісуса Христа на спомин страждань Його і смерті, і для причастя православних християн, на відпущення гріхів і на життя вічне» (Догматичне богослів’я).
Підготовка до Причастя здавна називається говінням. Готуючись з'єднатися з Христом у таїнстві Євхаристії, православний християнин повинен підготувати свої душу і тіло до гідної зустрічі з Господом.
Під час Великого посту Церква закликає усіх своїх вірних примиритися з Богом і з'єднатися з Ним через святі таїнства Сповіді та Причастя.
Стало вже традицією, що під час Великого посту в нашому храмі проходить таїнство Соборування (Єлеєосвячення). У цьому році таїнство відбудеться 1 квітня о 14:00 (середа).
Запрошуємо на таїнство Єлеєосвячення усіх християн (від 7 років), хто хоче зцілитися від духовних і тілесних хвороб.
Це таїнство дійшло до нас від апостолів, які багатьох хворих мазали маслом, і хворі зцілялися (Мк. 6, 13). Зміст цього таїнства детальніше розкривається у посланні святого апостола Якова: «Хто з вас занедужає, нехай покличе пресвiтерiв Церкви i нехай помоляться над ним, помазавши його оливою в iм’я Господнє. I молитва вiри зцiлить недужого i пiдведе його Господь; i, якщо вiн грiхи вчинив, простяться йому» (Як. 5, 14-15).
Преподобний Єфрем Сирин про покаяння
"Впав я, підійми і дай хоч трохи потрудитися, щоб на Суді не бути посоромленим. Очисти мене благодаттю твоєю, Милосердний Отець; обмий скверну мою всеочищуючим іссопом Твоїм, і зціли язви мої, щоб подякував я за благодать Твою!"
Я впав: підійми і укріпи мене Господи, бо Ти підіймаєш всіх, хто впав. Простягни до мене Свою руку і знову оживотвори мене Твоїми щедротами! Супротивник збрехав мені, зняв з мене та вкрав все моє вбрання, зробив так, що залишаюсь я безплідним і повинен йти на Суд оголеним від усього.
1 березня 2015 року, на Софійській площі у Києві відбувся міжконфесійний молебень «За Україну, за Мир, за Надію» за участі представників усіх релігійних конфесій України.
Спільну молитву у співслужінні з іншими владиками і представниками церков провів владика Агапіт, Єпископ Вишгородський, вікарій Київської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату.
У молебні взяли участь представники Української Православної Церкви Київського патріархату, УАПЦ, римо-католицької й греко-католицької церков, мусульманської та іудейської громад, євагелісти–п’ятдесятники, християни-баптисти та ін.
«Цей же рід виганяється тільки молитвою і постом» (Мф. 17, 20).
Великий піст - це найважливіший і найдревніший з багатоденних постів, цей час є підготовкою до головного православного свята - Світлого Христового Воскресіння.
Більшість людей сьогодні не мають сумніву в благотворному впливі посту на душу і тіло людини. Піст (правда, як дієту) рекомендують навіть світські лікарі, відмічаючи благотворну дію на організм тимчасовою відмовою від тваринних білків і жирів. Проте, сенс посту зовсім не у тому, щоб схуднути або тілесно підлікуватися. Святитель Феофан Затворник називає піст «періодом спасительного лікування душ, засобом для очищення від усього старого, таємного і брудного».
Розклад богослужінь:
Вечірнє богослужіння
– 17:00;
вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;
четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);
Божественна Літургія – 9:00.
Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00
Зібрано громадою для Української Армії:
762980 грн.
Пасхалія
20 квітня. Неділя
Світле Христове Воскресіння, Пасха
Церковний календар
19 квітня. Субота
Прп. Іоана Ветхопечерника (VІІІ). Мчч. Феони, Христофора i Антонiна (303). Сщмч. Пафнутiя, єп. Єрусалимського. Свт. Георгiя, спов., єп. Антиохiї Писидійської (813–820). Свт. Трифона, патр. Константинопольського (933). Прп. Никифора, iгумена.
20 квітня. Неділя
Прп. Феодора Трихини. Прп. Олександра Ошевенського (1479). Мч. немовляти Гавриїла Бєлостоцького (1690). Свтт. Григорiя (593) i Анастасiя Синаїта (599), патрiархiв Антиохiйських. Прп. Анастасiя, iгум. Синайської гори (695).
Парафіяльна школа
Публікації
Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження
Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.
Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...
Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей
Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...
Наше видання
Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя