Архів парафії
Збудуємо храм разом!
Вклади свою цеглину в новий храм Божий !
Наш банер
Рекомендуємо
Наш телеграм канал.
Ікони з дерева
Останній тиждень перед Пасхою називається Страсним (страсть з ц.-сл.— страждання). Цей тиждень має таку назву тому, що він присвячений останнім дням земного життя Христа Спасителя: Його стражданням, хресній смерті й погребінню. Усі дні цього Страсного тижня називаються "Великими" – Великий Понеділок, Великий Вівторок і т.д. Через особливе значення і велич духовних спогадів та богослужінь Страсний тиждень не включений у богослужбове коло Великого посту, а стоїть окремо, як перехід від Святої Чотиридесятниці до Світлого Христового Воскресіння. А ще Страсний тиждень особливий тим, що він є найсуворішим.
Громада Свято-Введенського храму запрошує усіх розділити разом радість свята над святами – Світле Христове Воскресіння (Пасху, Великдень)!
Розклад Пасхального богослужіння:
Полунощниця (опівнічна відправа) – 4 травня о 23:30;
Пасхальна Утрення і Божественна літургія – 5 травня о 0:00;
Освячення пасок, яєць та інших святкових страв відбудеться після Богослужіння – з 3:30 до 12:00 – (освячення відбудеться біля храму-каплиці від кільця по вул. Якуба Коласа до вул. Тулузи).
Запрошуємо на спільну молитву!!!
Христос воскрес!!!
ХРИСТОС ВОСКРЕС!
У цих словах міститься сенс нашої віри, ними ми свідчимо про те, у що віримо. Вони є фундаментом, на якому будується життя християнина, Новозавітної Церкви і всього світу. Воскресіння Христове, Пасха Господня — це Свято свят і Торжество із торжеств. Свята Церква в духовній радості й торжестві вигукує: „Цей день, його ж створив Господь, радіймо і веселімось в нім!”.
Православні християни по всьому світу відзначають своє головне свято – Воскресіння Ісуса Христа.
З усіх великих празників нашого церковного року найбільш давній, урочистий і радісний — це Світлий Празник Христового Воскресіння. Він, як сказано в ірмосі 8-ої пісні пасхального канона утрені: "Цар і Господь, празників празник і торжество торжеств".
5 травня Пасхальне богослужіння очолив настоятель храму протоієрей Сергій Петленко у співслужінні прот. Григорія Фої і свящ. Василя Білика.
Служба розпочалась з полуношниці, яка була звершена над плащаницею, після якої плащаниця була занесена у вівтар і покладена на престолі, де перебуватиме до свята Вознесіння Христового.
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, з нагоди храмового свята, 10 травня 2013 року звершив Божественну літургію у столичному храмі на честь ікони Божої Матері "Живоносне Джерело".
На запрошення настоятеля храму протоієрея Валерія Семанцо, настоятель Свято-Введенського храму протоієрей Сергій Петленко та клірик парафії протоієрей Григорій Фоя взяли участь у святковій Божественній літургії з нагоди храмового свята.
14 травня Свята Православна Церква урочисто відзначає день пам’яті священномученика Макарія, митрополита Київського і всієї Руси. Священномученик Макарій, митрополит Київський і всієї Руси жив у XV столітті. Де народився майбутній святитель, маємо досить скупі відомості. Батьки його виховали у православній вірі. В юнацькі роки він прийняв чернечий постриг і проходив послух у київських монастирях, а потім переїхав до Вільно (Вільнюс).
22 травня у церковних календарях відзначається як день перенесення мощей Святого Миколая Чудотворця з Лікії до італійського міста Бар (до українського церковного календаря це свято введено Митрополитом Єфремом наприкінці ХІ століття).
У народі Миколай Чудотворець – один з найшанованіших святих. Свята в його честь відзначають двічі на рік: весною – 22 травня і зимою – 19 грудня.
В XI сторіччі грецька імперія зазнавала лихоліття. Турки спустошували її володіння в Малій Азії, розоряли міста і села, вбиваючи їх мешканців, та супроводжували свої жорстокості паплюженням святих храмів, мощів, ікон і книг. Мусульмани намірялися знищити мощі святителя Миколая, глибоко шанованого всім християнським світом.
У неділю, 26 травня 2013 року, до монастиря прибув священноархімандрит обителі Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, який очолив святкову Божественну літургію.
Щороку, в останню неділю травня, Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир у Києві відзначає свято відновлення Михайлівського Золотоверхого собору. Цьогорічне свято стало особливим, адже разом з ним монастир відзначив ще й великий ювілей – 900-ліття з часу першого освячення Михайлівського Золотоверхого собору (1113-2013).
9 червня 2013 року у 6-ту неділю після Пасхи, про сліпого, настоятель Свято-Введенського храму протоієрей Сергій Петленко та протоієрей Григорій Фоя відслужили Божественну літургію.
Після євангельського читання отець Григорій виголосив проповідь про зцілення Господом сліпого від народження, в якій зокрема було зазначено, що Господь є Світлом для світу і кожний, хто увірує в Бога і поклониться Йому, отримає духовне просвітлення для споглядання величі та слави Божої.
Після завершення Божественної літургії настоятель парафії протоієрей Сергій Петленко, від імені усієї громади, привітав клірика храму отця Григорія Фою з днем народження та побажав йому міцного здоров’я, душевних і тілесних сил у пастирському служінні та Божої допомоги у здійсненні усіх добрих справ.
13 червня православні християни, на сороковий день по Воскресінні Ісуса Христа, відзначають велике свято – Вознесіння Господнє, яке завжди припадає на четвер шостого тижня.
Напередодні свята у Свято-Введенському храмі було відправлено Всенічне бдіння з чином благословення хлібів. Богослужіння звершив настоятель храму протоієрей Сергій Петленко у співслужінні протоієрея Григорія Фої та священика Василя Білика
У день свята Божественну літургію звершив настоятель – протоієрей Сергій Петленко у співслужінні духовенства храму. Після євангельського читання отець настоятель виголосив проповідь на тему свята.
За богослужінням своїм співом радував церковний хор.
16 червня 2013 року у 7-му неділю після Пасхи, в день пам'яті свв. отців І Вселенського Собору (325), церковна громада привітала настоятеля парафії протоієрея Сергія Петленка з днем народження.
Цього дня настоятель Свято-Введенського храму протоієрей Сергій Петленко у співслужінні протоієрея Григорія Фої відслужив Божественну літургію.
Після Євангельського читання отець Сергій звернувся до парафіян з повчальним словом.
Наприкінці Божественної літургії клірик Свято-Введенського храму протоієрей Григорій Фоя, від імені усієї громади, привітав отця Сергія з днем народження.
Розклад богослужінь:
Вечірнє богослужіння
– 17:00;
вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;
четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);
Божественна Літургія – 9:00.
Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00
Зібрано громадою для Української Армії:
762980 грн.
Церковний календар
21 листопада. Четвер
ВВЕДЕННЯ В ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ.
22 листопада. П'ятниця
Пiслясвято Введення. Апп. вiд 70-ти: Филимона й Архипа i мц. рiвноапостольної Апфiї (І). Блгв. кн. Михаїла Тверського (1318). Блвг. Ярополка, у св. хрещеннi Петра, кн. Володимир-Волинського (1086). Мчч. Кикилiї (Цецилiї), Валерiана, Тивуртiя i Максима (бл. 230). Мч. Прокопiя, читця (303). Мч. Менигна (250). Прп. Агави Ісмаїльтянина (V). Прав. Михаїла, воїна, болгарина (866).
Парафіяльна школа
Публікації
Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження
Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.
Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...
Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей
Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...
Наше видання
Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя