Архів парафії
Збудуємо храм разом!
Вклади свою цеглину в новий храм Божий !
Наш банер
Рекомендуємо
Наш телеграм канал.
Ікони з дерева
У другу Неділю Великого посту, свята Церква вшановує пам'ять святителя Григорія Палами, архієпископа Солунського.
У Свято-Введенському храмі відбулись уставні богослужіння, які очолив настоятель - протоієрей Сергій Петленко у співслужінні кліриків храму.
Святитель Григорій Палама, був афонським ченцем і провідником особливого подвижництва - ісихазму, що означає «тиша», «спокій». Він стверджував, що безперестанна Ісусова молитва допомагає очистити розум і серце, а також відкриває Божественне світло, саме те світло, яке бачили апостоли на Фаворі, будучи очевидцями Преображення Господнього.
Перша неділя Великого посту називається “Неділя Торжества Православ’я”.
Майже сто років панувала іконоборча єресь. І ось 843-го року, в першу неділю Великого посту, було відновлено шанування ікон.
17 березня 2019 року, у першу неділю Великого посту – неділю Торжества Православ’я – у Свято-Введенському храмі відбулись уставні богослужіння. Після літургії священнослужителями був відправлений молебень Торжества Православ’я.
Встановлення свята Торжества Православ’я пов’язано з подіями Константинопольського собору 843 року, скликаного імператрицею Феодорою для відновлення іконошанування у Візантійській імперії.
Великий піст готовить християн до гідної зустрічі свята Воскресіння Христового (Пасхи).
Чотиридесятниця встановлена на честь сорокаденного посту Спасителя, а Страсна седмиця – на згадку останніх днів земного життя, страждань, смерті і погребіння Христа. Піст – це час покаяння, роздумів і молитви.
Дорогі брати і сестри! Вашій увазі пропонуємо повчання святих отців і вчителів Церкви про Великий піст:
Святитель Іоанн Золотоустий: «Значення посту полягає не у стриманості від їжі, а в усуненні гріхів.
У неділю, 3 березня, відбувся творчий майстер-клас з глиною для дітей Недільної школи.
Висловлюємо щиру подяку нашому скульптору Людмилі Лобан за незабутні враження для дітей.
Сподіваємося, що такі заходи будуть в подальшому на постійній основі.
Чекаємо дітей на навчання і розвиток творчих здібностей до Недільної школи при Свято-Введенській парафії (бульвар Ромена Роллана, 10).
Запрошуємо дітей на майстер-клас із ліплення глиною (гіпсом).
Творче заняття для дітей (від 5 до 14 років) відбудеться 3 березня о 13:00 год в Недільній школі при Свято-Введенському храмі (бульвар Ромена Роллана, 10).
Маємо сподівання, що такі заходи будуть регулярними, щоб об’єднувати дітей спільним й цікавим майстер-класом та створювати дружню атмосферу для розвитку їхніх творчих здібностей.
2 березня, у поминальну суботу, в Свято-Введенському храмі буде звершена Літургія - о 9:00, а заупокійне богослужіння - о 10:30.
Батьківські суботи (а їх в церковному календарі кілька) – це дні особливого поминання покійних. У ці дні в православних храмах здійснюється особливе поминання померлих православних християн.
Молитва за померлих – це найбільше і найголовніше, що ми можемо зробити для тих, хто відійшов у світ інший.
Громада Свято-Введенського храму щиро вітає настоятеля храму з 20-ю річницею священичої хіротонії у день свята Стрітення Господнього!
15 лютого 1999 року, на свято Стрітення Господнього, єпископ Вінницький і Брацлавський Панкратій (Тарнавський) звершив священичу хіротонію над отцем Сергієм.
Протягом 20 років священичого служіння, отець Сергій своїми талантами й здібностями проявив себе як добрий пастир і вправний будівничий, завдяки якому постав церковний комплекс.
15 лютого Православна Церква святкує Стрітення Господнє.
Урочисту Божественну Літургію у Свято-Введенському храмі очолив отець настоятель – протоієрей Сергій Петленко, якому співслужили клірики храму протоієрей Григорій Фоя і священик Василь Білик.
Після євангельського читання отець Cергій виголосив проповідь, в якій розкрив значення свята Стрітення Господнього.
Після відпусту громада привітала настоятеля храму о. Сергія Петленка з 20-ю річницею священичої хіротонії, яка співпала з святом Стрітення Господнього, а також і з 11-ю річницею священичого служіння о. Василя, яка теж припадає на це двунадесяте свято. Тож громада привітала обох отців з святковою подією, яке співпало на це свято, подарувавши по святій просфорі, священичому облаченню та побажала духовних й тілесних сил для пастирської праці на ниві Христовій.
Празник трьох святителів є одним з найшанованіших свят Православної Церкви. Згідно із Святим Переданням, поштовхом до встановлення цього празника була велика суперечка у другій половині XI ст. про те, хто з трьох святих є більш цінним для Церкви. Одні вище ставили святого Василія Великого, другі – святого Григорія Богослова, а ще інші – святого Іоана Золотоустого. Через це між багатьма виник розбрат: одні називалися — василіанами, другі — григоріанами, а треті — іоанітами.
3 лютого 2019 р., Митрополит Київський і всієї України Епіфаній зійшов в день свого 40-ліття на кафедру Київських митрополитів у святій Софії, де і відбулась його інтронізація.
Багато століть український народ бажав мати свою автокефальну незалежну православну церкву і ця мрія здійснилася - створено єдину церкву, яка отримала Томос про автокефалію, а тепер вже відбулося офіційне входження її Предстоятеля на престол. Незважаючи на молодий вік Митрополита Епіфанія, як для очільника церкви, він на різних церковних посадах показав жертовне служіння Богові й Українській Церкві.
На плечі Предстоятеля впав великий тягар відповідальності, який належить йому пронести в цей нелегкий й буремний час для українського народу, працюючи для миру й об'єднання суспільства. Нелегке служіння та тяжкий хрест випав на його долю, але як ми знаємо, що неможливо людям – можливо Богові.
Розклад богослужінь:
Вечірнє богослужіння
– 17:00;
вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;
четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);
Божественна Літургія – 9:00.
Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00
Зібрано громадою для Української Армії:
762980 грн.
Пасхалія
03 березня. Понеділок
Початок Великого посту
Церковний календар
23 лютого. Неділя
Неділя м'ясопусна, про Страшний Суд.
Заговини на м'ясо.
Сщмч. Полікарпа, єп. Смирнського (167). Прпп. Іоана, Антіоха, Антоніна, Мойсея, Зевина, Поліхронія, іншого Мойсея і Даміана, пустельників сирійських (V). Прп. Олександра, засновника обителі "Невсипущих" (бл. 430).
24 лютого. Понеділок
Перше (ІV) і друге (452) знайдення глави Іоана Предтечі. Прп. Еразма Печерського, в Ближніх печерах (бл. 1160).
Парафіяльна школа
Публікації
Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження
Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.
Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...
Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей
Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...
Наше видання
Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя