Архів парафії
Збудуємо храм разом!
Вклади свою цеглину в новий храм Божий !
Наш банер
Рекомендуємо
Наш телеграм канал.
Ікони з дерева
7 липня Свята Православна Церква відзначає одне з найбільших християнських свят – Різдво Іоана Предтечі, Хрестителя Господнього. Це є велике свято, хоча і не дванадесяте. Свято встановлене на згадку про події, пов’язані з народженням Іоана Хрестителя, які описані в Євангелії від Луки (Лк. 1:24-25, 57-68, 76, 80).
У день свята Різдва чесного славного пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана, настоятель Свято-Введенського храму протоієрей Сергій Петленко в співслужінні протоієрея Григорія Фої, відправив Божественну Літургію.
Допоможіть піднятися церковним куполам – нехай ці святі символи неба засяють нам усім на землі!
Дорогі браття і сестри!
У будівництві нашого нового храму продовжується етап виготовлення і зведення купольної частини. Вартість виготовлення та встановлення куполів складає 850 тисяч гривень (металеві конструкції, цегла, деревина, покрівельне залізо, оплата роботи будівельників). Зібрати необхідну суму неможливо без вашої активної фінансової допомоги!
Від кожного з вас залежить, як швидко будуть зведені церковні куполи і зазвучить молитва під їх склепіннями.
Не залишайтесь байдужими – адже зводиться храм для молитовного єднання з Богом кожного з вас, ваших дітей та внуків, а пожертва Богові обов’язково обернеться злагодою та добробутом для вашої родини.
Пожертви на будівництво Свято-Введенського храму можна зробити у храмі або через парафіяльний банківський рахунок.
Наступний день після свята Трійці називається Днем Святого Духа і присвячений прославленню Святого Духа.
Зішестя Святого Духа на апостолів відзначається Православною Церквою, як одне з найбільших свят, на п`ятдесятий день після Великодня (тому що Дух Святий зійшов на п`ятдесятий день після Воскресіння Ісуса Христа) і тому називається П`ятдесятницею, чи днем Трійці, бо з цього дня відкрилася світові дія усієї Пресвятої Трійці, і люди навчилися поклонятись і прославляти три лиця єдиного Божества: Отця, і Сина, і Святого Духа.
23 червня — П’ятдесятниця, чи день Святої Трійці. Через десять днів після Вознесіння, або на п'ятдесятий день від Пасхи християни відзначають день Святої Трійці, або “зелені свята”, чи П'ятдесятницю. Це свято, одне з найдавніших, власне, є днем народження Церкви.
Напередодні свята у Свято-Введенському храмі було відправлено Всенічне бдіння з чином благословення хлібів.
У день вшанування Святої Трійці, cвяткове богослужіння очолив настоятель храму протоієрей Сергій Петленко у співслужінні протоієрея Григорія Фої.
У пастирському слові наприкінці богослужіння протоієрей Сергій Петленко привітав віруючих з великим дванадесятим святом та розкрив зміст свята П’ятдесятниці.
16 червня 2013 року у 7-му неділю після Пасхи, в день пам'яті свв. отців І Вселенського Собору (325), церковна громада привітала настоятеля парафії протоієрея Сергія Петленка з днем народження.
Цього дня настоятель Свято-Введенського храму протоієрей Сергій Петленко у співслужінні протоієрея Григорія Фої відслужив Божественну літургію.
Після Євангельського читання отець Сергій звернувся до парафіян з повчальним словом.
Наприкінці Божественної літургії клірик Свято-Введенського храму протоієрей Григорій Фоя, від імені усієї громади, привітав отця Сергія з днем народження.
13 червня православні християни, на сороковий день по Воскресінні Ісуса Христа, відзначають велике свято – Вознесіння Господнє, яке завжди припадає на четвер шостого тижня.
Напередодні свята у Свято-Введенському храмі було відправлено Всенічне бдіння з чином благословення хлібів. Богослужіння звершив настоятель храму протоієрей Сергій Петленко у співслужінні протоієрея Григорія Фої та священика Василя Білика
У день свята Божественну літургію звершив настоятель – протоієрей Сергій Петленко у співслужінні духовенства храму. Після євангельського читання отець настоятель виголосив проповідь на тему свята.
За богослужінням своїм співом радував церковний хор.
9 червня 2013 року у 6-ту неділю після Пасхи, про сліпого, настоятель Свято-Введенського храму протоієрей Сергій Петленко та протоієрей Григорій Фоя відслужили Божественну літургію.
Після євангельського читання отець Григорій виголосив проповідь про зцілення Господом сліпого від народження, в якій зокрема було зазначено, що Господь є Світлом для світу і кожний, хто увірує в Бога і поклониться Йому, отримає духовне просвітлення для споглядання величі та слави Божої.
Після завершення Божественної літургії настоятель парафії протоієрей Сергій Петленко, від імені усієї громади, привітав клірика храму отця Григорія Фою з днем народження та побажав йому міцного здоров’я, душевних і тілесних сил у пастирському служінні та Божої допомоги у здійсненні усіх добрих справ.
У неділю, 26 травня 2013 року, до монастиря прибув священноархімандрит обителі Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, який очолив святкову Божественну літургію.
Щороку, в останню неділю травня, Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир у Києві відзначає свято відновлення Михайлівського Золотоверхого собору. Цьогорічне свято стало особливим, адже разом з ним монастир відзначив ще й великий ювілей – 900-ліття з часу першого освячення Михайлівського Золотоверхого собору (1113-2013).
22 травня у церковних календарях відзначається як день перенесення мощей Святого Миколая Чудотворця з Лікії до італійського міста Бар (до українського церковного календаря це свято введено Митрополитом Єфремом наприкінці ХІ століття).
У народі Миколай Чудотворець – один з найшанованіших святих. Свята в його честь відзначають двічі на рік: весною – 22 травня і зимою – 19 грудня.
В XI сторіччі грецька імперія зазнавала лихоліття. Турки спустошували її володіння в Малій Азії, розоряли міста і села, вбиваючи їх мешканців, та супроводжували свої жорстокості паплюженням святих храмів, мощів, ікон і книг. Мусульмани намірялися знищити мощі святителя Миколая, глибоко шанованого всім християнським світом.
14 травня Свята Православна Церква урочисто відзначає день пам’яті священномученика Макарія, митрополита Київського і всієї Руси. Священномученик Макарій, митрополит Київський і всієї Руси жив у XV столітті. Де народився майбутній святитель, маємо досить скупі відомості. Батьки його виховали у православній вірі. В юнацькі роки він прийняв чернечий постриг і проходив послух у київських монастирях, а потім переїхав до Вільно (Вільнюс).
Розклад богослужінь:
Вечірнє богослужіння
– 17:00;
вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;
четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);
Божественна Літургія – 9:00.
Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00
Зібрано громадою для Української Армії:
762980 грн.
Церковний календар
01 листопада. П'ятниця
Безсрр. i чудотворцiв Косми та Дамiана Асiйських i матерi їхньої прп. Феодотiї (ІІІ). Сщмчч. Іоана, єп., i Якова, пресвiтера, що в Персiї постраждали (бл. 345). Мцц. Кириєни та Юлiанiї (305–311). Мч. Єрминингельда, царевича Готфського (586). Мчч. Кесарiя, Дасiя i з ними п’яти (VІІ).
02 листопада. Субота
Мчч. Акиндина, Пигасiя, Афонiя, Єлпидифора, Анемподиста та iнших з ними (бл. 341–345). Прп. Маркiана Киринейського (388).
Шуйської-Смоленської iкони Божої Матерi (1654–1655).
Парафіяльна школа
Публікації
Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження
Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.
Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...
Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей
Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...
Наше видання
Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя