Архів парафії
Збудуємо храм разом!
Вклади свою цеглину в новий храм Божий !
Наш банер
Рекомендуємо
Наш телеграм канал.
Ікони з дерева
Преподобний Єфрем Сирин про покаяння
"Впав я, підійми і дай хоч трохи потрудитися, щоб на Суді не бути посоромленим. Очисти мене благодаттю твоєю, Милосердний Отець; обмий скверну мою всеочищуючим іссопом Твоїм, і зціли язви мої, щоб подякував я за благодать Твою!"
Я впав: підійми і укріпи мене Господи, бо Ти підіймаєш всіх, хто впав. Простягни до мене Свою руку і знову оживотвори мене Твоїми щедротами! Супротивник збрехав мені, зняв з мене та вкрав все моє вбрання, зробив так, що залишаюсь я безплідним і повинен йти на Суд оголеним від усього.
«Помилуй мене, Боже, помилуй мене» - у Свято-Введенському храмі читається Великий Покаянний канон святого преподобного Андрія Критського.
18 березня настоятель храму протоієрей Сергій Петленко з кліриками та парафіянами звершив Велике повечір’я з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського.
Перлиною Православного Богослужіння є Великий Покаянний канон святого преподобного Андрія Критського. Самим читанням цього розчуленого зову душі преподобного Андрія Матір-Церква відкриває нам ворота Святої Чотиридесятниці.
«Цей же рід виганяється тільки молитвою і постом» (Мф. 17, 20).
Великий піст - це найважливіший і найдревніший з багатоденних постів, цей час є підготовкою до головного православного свята - Світлого Христового Воскресіння.
Більшість людей сьогодні не мають сумніву в благотворному впливі посту на душу і тіло людини. Піст (правда, як дієту) рекомендують навіть світські лікарі, відмічаючи благотворну дію на організм тимчасовою відмовою від тваринних білків і жирів. Проте, сенс посту зовсім не у тому, щоб схуднути або тілесно підлікуватися. Святитель Феофан Затворник називає піст «періодом спасительного лікування душ, засобом для очищення від усього старого, таємного і брудного».
16 березня 2013 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив освячення приділу Всіх святих храму ікони Божої Матері “Живоносне Джерело” м. Києва.
На запрошення настоятеля храму протоієрея Валерія Семанцо, участь у святковій Літургії взяв настоятель Свято-Введенського храму – протоієрей Сергій Петленко.
При вході до храму Патріарха зустрів настоятель протоієрей Валерій Семанцо та діти – вихованці Недільної школи, які теплими словами, віршами та святковим короваєм привітали свого Предстоятеля та запросили його очолити богослужіння.
Великий піст є особливим періодом для глибокої молитви і покаяння, коли кожен з нас повинен випросити у Господа прощення своїх гріхів (через сповідь) і достойно причаститися святих Таїн Христових, згідно з заповідю Христовою (Ін. 6, 53-56). Великий піст є найважливішим і найдавнішим з усіх багатоденних постів. Він нагадує нам про сорокаденний піст Спасителя у пустелі; він же вводить нас у Страсну седмицю, а потім до радощів свята над святами – Світлого Христового Воскресіння.
Будівництво основної споруди церковного комплексу, що зводиться у Святошинському районі м. Києва (б-р Р. Роллана, 10а), розпочалося у травні 2007 року. Ось уже сьомий рік, попри постійну проблему з недостатнім фінансуванням, будівельний майданчик не законсервований, а будівельні роботи продовжуються навіть протягом зимового періоду. Це стало можливим, зокрема, завдяки участі сотень наших парафіян у благодійній постійно триваючій акції “Іменна цеглина”.
16 лютого громада Свято-Введенської парафії, що знаходиться у Святошинському районі м. Києва (б-р Р. Роллана, 10а) отримала у дар велику святиню – частинку мощей святителя Луки Кримського (Войно-Ясинецького).
На передодні неділі про митаря і фарисея, під час Всенічного бдіння, настоятель храму – протоієрей Сергій Петленко, виніс з вівтаря ікону святителя Луки Кримського з частинкою мощей для загального поклоніння. Парафіяни, які прийшли цього дня до храму, зустріли святиню у стані високого духовного піднесення.
15 лютого Православна Церква святкує Стрітення Господнє.
Урочисту Божественну Літургію у Свято-Введенському храмі очолив отець настоятель – протоієрей Сергій Петленко, якому співслужили клірики храму протоієрей Григорій Фоя і священик Василь Білик.
Після євангельського читання отець Cергій виголосив проповідь, в якій пояснив значення свята Стрітення Господнього. Зокрема отець настоятель наголосив, що найближче ми зустрічаємось із Господом у найголовнішому таїнстві Церкви Христової – Святому Причасті. У ньому ми приймаємо під виглядом хліба і вина Самого Господа і Спаса нашого Ісуса Христа у своє єство. А це і є найвеличніша зустріч людини з Богом.
12 лютого Свята Православна Церква святкує пам’ять трьох великих і визначних ієрархів, учителів, проповідників і Отців Східної Церкви: св. Василія Великого, св. Григорія Богослова і св. Іоана Золотоустого. У нашому народі цей празник знаний, як свято трьох святителів.
Згідно з Святим Переданням, поштовхом до встановлення цього празника була велика суперечка у другій половині XI ст., в час правління Візантійського імператора Олексія I Комніна про те, хто з цих трьох святителів є більш цінний для Церкви.
6 лютого 2013 року у військовій частині, що знаходиться у Святошинському районі м. Києва і якою духовно опікується громада парафії «Введення в храм Пресвятої Богородиці» (б-р Р. Роллана, 10а), розпочалися планові військові навчання. На запрошення командира до військової частини прибув настоятель храму протоієрей Сергій Петленко у супроводі протоієрея Григорія Фої.
Розклад богослужінь:
Вечірнє богослужіння
– 17:00;
вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;
четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);
Божественна Літургія – 9:00.
Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00
Зібрано громадою для Української Армії:
762980 грн.
Церковний календар
23 грудня. Понеділок
Мчч. на Критi: Феодула, Саторнина, Євпора, Геласiя, Євникiана, Зотика, Помпiя, Агафопуса, Василiда та Євареста (ІІІ). Свт. Феоктиста, архиєп. Новгородського (1310). Прп. Нифонта, єп. Кіпрського (ІV). Прп. Павла, єп. Неокесарiйського (ІV).
24 грудня. Вівторок
Навечір’я Різдва Христового (Різдвяний свят-вечір). Прмц. Євгенiї i з нею мчч. Прота, Якинфа та Клавдiї (бл. 262). Прп. Миколая, ченця (ІХ).
Парафіяльна школа
Публікації
Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження
Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.
Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...
Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей
Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...
Наше видання
Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя