Архів парафії
Збудуємо храм разом!
Вклади свою цеглину в новий храм Божий !
Наш банер
Рекомендуємо
Наш телеграм канал.
Ікони з дерева
Напередодні великого двунадесятого свята Пресвятої Трійці у Свято-Введенському храмі, що у Святошинському районі м. Києва, відбулася довгоочікувана подія – для поклоніння віруючим був винесений ковчег з частинками мощей святих угодників Божих.
Християни шанують мощі святих як невичерпне джерело благодаті Божої. Вони являють собою образ майбутнього життя, як символ вічності й пророцтва про той час, коли смерті більше не буде. А ще мощі святих являють собою джерело невидимого світла та духовних сил.
3 червня — П’ятдесятниця, чи день Святої Трійці. Через десять днів після Вознесіння, або на п'ятдесятий день від Пасхи християни відзначають день Святої Трійці, або “зелені свята”, чи П'ятдесятницю. Це свято, одне з найдавніших, власне, є днем народження Церкви.
У день вшанування Святої Трійці, cвяткове богослужіння очолив настоятель храму протоієрей Сергій Петленко у співслужінні прот. Григорія Фої й свящ. Василя Білика.
24 травня православні християни, в сороковий день по Воскресінні Ісуса Христа, відзначають велике свято – Вознесіння Господнє, яке завжди припадає на четвер шостого тижня.
Після Воскресіння Господь наш Ісус Христос сорок днів залишався на землі. Він мав зійти на небеса відразу, але Він залишився на землі, щоб переконати всіх в істинності Свого Воскресіння.
Він неодноразово являвся апостолам у Своему прославленому безсмертному Тілі, щоб навчати їх таїнам Царства Небесного (Діян. 1, 3), і разом з тим нагадував про необхідність отримання дарів Святого Духа по обітниці Бога Отця, без яких неможливо здійснити величну справу проповіді Євангелія всьому світові (Діян. 1, 8).
В актовому залі Центру культури «Святошин», що на проспекті Перемоги, 112, 4 квітня відбувся святковий концерт з нагоди 67-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.
Святошинську районну в місті Києві державну адміністрацію на урочистостях представляла заступник голови з гуманітарних питань Наталія Сергіївна Пазенко.
Привітати захисників Вітчизни прибули й представники духовенства Святошинського району: благочинний району – протоієрей Валерій Семанцо, протоієрей Сергій Петленко та протоієрей Григорій Фоя.
У п`ятницю Світлого тижня Православна Церква світло вшановує пам`ять ікони Божої Матері “Живоносне Джерело” (перехідне святкування у п`ятницю Світлого тижня ). Цього дня парафія "Казанської ікони Божої Матері" святкує храмове свято. З благословення Святійшого Патріарха Київського і вусієї Руси-України Філарета, єпископ Вишгородський Агапіт, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, очолив святкове богослужіння.
Православні християни по всьому світу відзначають своє головне свято – Воскресіння Ісуса Христа.
З усіх великих празників нашого церковного року найбільш давній, урочистий і радісний — це Світлий Празник Христового Воскресіння. Він, як сказано в ірмосі 8-ої пісні пасхального канона утрені: "Цар і Господь, празників празник і торжество торжеств".
15 квітня Пасхальне богослужіння очолив настоятель храму протоієрей Сергій Петленко у співслужінні прот. Григорія Фої і свящ. Василя Білика.
Служба розпочалась із полуношниці, яка була звершена над плащаницею, після якої плащаниця була занесена у вівтар і покладена на престолі, де перебуватиме до свята Вознесіння Христового.
Останній тиждень перед Пасхою називається Страсним (страсть з ц.-сл.— страждання). Цей тиждень має таку назву тому, що він присвячений останнім дням земного життя Христа Спасителя: Його стражданням, хресній смерті й погребінню. Усі дні цього Страсного тижня називаються "Великими" – Великий Понеділок, Великий Вівторок і т.д. Через особливе значення і велич духовних спогадів та богослужінь Страсний тиждень не включений у богослужбове коло Великого посту, а стоїть окремо, як перехід від Святої Чотиридесятниці до Світлого Христового Воскресіння. А ще Страсний тиждень особливий тим, що він є найсуворішим.
Усі чотири євангелісти описують вхід Господній в Єрусалим за декілька днів до Його хресних страждань. Невдовзі після чудесного воскрешення Лазаря, за шість днів до єврейської Пасхи, Ісус Христос звершив урочистий вхід в Єрусалим, щоб показати, що Він є істинний Христос і Цар, і йде на смерть добровільно.
Наблизившись до Єрусалима, прибувши до селища Віффагії, до гори Елеонської, Ісус Христос послав двох учеників Своїх, сказавши: «Підіть у село, що прямо перед вами, і відразу знайдете молодого осла, на якого ніхто з людей ніколи не сідав; відв’язавши його, приведіть до Мене. А коли хто вас спитає: навіщо відв’язуєте? Скажіть йому так: він потрібний Господу».
Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці - одне з найбільших двунадесятых свят Православної церкви. Воно щороку відзначається одного і того ж дня - 7 квітня. Торжество це нагадує про біблійну подію, викладену в Євангелії від Луки :
"Шостого ж місяця був посланий від Бога Ангел Гавриїл у місто галилейське, яке називається Назарет, до Діви, зарученої з чоловіком, на ім'я Йосиф, з дому Давидового; ім'я ж Діви: Марія. Ангел, увійшовши до Неї, сказав: радуйся, Благодатна! Господь з Тобою; Благословенна Ти між жонами.
22 березня 2012 року, у четвер четвертої седмиці Великого посту, Православна Церква вшановує 40 мчч., що в Севастiйському озерi мучилися.
Цього дня з нагоди храмового свята Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив літургію Ранішосвячених Дарів у каплиці побудованій на честь Сорока мучеників Севастійських, що знаходиться в Святошинському районі м. Києва.
Розклад богослужінь:
Вечірнє богослужіння
– 17:00;
вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;
четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);
Божественна Літургія – 9:00.
Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00
Зібрано громадою для Української Армії:
762980 грн.
Церковний календар
01 листопада. П'ятниця
Безсрр. i чудотворцiв Косми та Дамiана Асiйських i матерi їхньої прп. Феодотiї (ІІІ). Сщмчч. Іоана, єп., i Якова, пресвiтера, що в Персiї постраждали (бл. 345). Мцц. Кириєни та Юлiанiї (305–311). Мч. Єрминингельда, царевича Готфського (586). Мчч. Кесарiя, Дасiя i з ними п’яти (VІІ).
02 листопада. Субота
Мчч. Акиндина, Пигасiя, Афонiя, Єлпидифора, Анемподиста та iнших з ними (бл. 341–345). Прп. Маркiана Киринейського (388).
Шуйської-Смоленської iкони Божої Матерi (1654–1655).
Парафіяльна школа
Публікації
Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження
Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.
Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...
Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей
Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...
Наше видання
Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя