Архів парафії
Збудуємо храм разом!
Вклади свою цеглину в новий храм Божий !
Наш банер
Рекомендуємо
Наш телеграм канал.
Ікони з дерева
Святий апостол і євангелист Марк, апостол від 70-ти, племінник апостола Варнави, народився в Єрусалимі. Як говорить церковне передання, в ніч хресних страждань Ісуса Христа він слідував за Ним, загорнувшись у плащ, і втік від воїнів, які його схопили.
Після Вознесіння Господнього будинок матері святого Марка став місцем молитовних зборів християн і притулком для деяких з апостолів. Повернувшись до Єрусалиму, він разом з апостолом Петром побував в Римі, звідки вирушив до Єгипту, заснувавши там Церкву.
Апостол Марк відомий також як автор одного з чотирьох Євангелій. Червоною ниткою в ньому проходить думка як саме діє сила Божа на немічні людські сили.
Вороги знущалися над воїном Юрієм, примушували зректися християнської віри, але які б тортури вони не вигадували, великомученик дивовижним чином виходив із них неушкодженим. До великомученика звертаються з проханням про здоров’я душевне і тілесне, а також про перемогу над ворогом – байдуже над яким: внутрішнім, чи зовнішнім загарбником.
Нехай Милосердний Господь, за молитвами великого воїна Христового, допоможе і нам пройти неушкодженими під час різних випробувань й загроз та отримати перемогу над злом: видимим та невидимим.
Пряма трансляція у Свято-Введенському храмі – Божественна літургія з молебнем за здоров'я і проти ворожої сили – 6 травня о 8:50 – https://youtu.be/Fs_AG9bZaBc
ПРОВОДИ, РАДОНИЦЯ – Великоднє поминання померлих цьогоріч, через карантинні заходи, також буде особливим, про що Св. Синод ПЦУ постановив:
"Відвідання священнослужителями і мирянами кладовищ у поминальні дні після Великодня та звершення на них заупокійних молитов перенести на Троїцьку батьківську поминальну суботу (6 червня 2020р.)".
Але ж для кожної християнської родини
під час поминальних днів є не тільки важливим відвідання кладовища, а найголовніше - молитва за померлих родичів.
ХРИСТОС ВОСКРЕС!
19 квітня 2020 р., православні християни по всьому світу відзначили своє головне свято – Воскресіння Ісуса Христа.
З усіх великих празників нашого церковного року найбільш давній, урочистий і радісний — це Світлий Празник Христового Воскресіння. Він, як сказано в ірмосі 8-ої пісні пасхального канона утрені: "Цар і Господь, празників празник і торжество торжеств".
Пасхальне богослужіння очолив настоятель храму протоієрей Сергій Петленко у співслужінні прот. Григорія Фої та свящ. Василя Білика.
У православних християн сьогодні Велика П'ятниця Страсної седмиці - день розп'яття Спасителя, найскорботніший день у році.
Страсна П'ятниця присвячена спогадам про суд над Ісусом Христом, його розп'яття і хресну смерть на Голгофі, зняття Його тіла з хреста і поховання. Господь наш Ісус Христос пройшов через неправедне засудження, приниження, страшні тортури і знущання, Розп’яття і Страждання на хресті, щоб звільнити від смерті та спасти кожного з нас. В цей день відбувається винос Плащаниці. Вона символізує Тіло Спасителя та покладається посеред храму – як символ покладання Тіла Ісуса Христа до Гробової печери.
Останній тиждень перед Пасхою називається Страсним (страсть з ц.-сл.— страждання). Цей тиждень має таку назву тому, що він присвячений останнім дням земного життя Христа Спасителя: Його стражданням, хресній смерті й погребінню. Усі дні цього Страсного тижня називаються "Великими" – Великий Понеділок, Великий Вівторок і т.д. Через особливе значення і велич духовних спогадів та богослужінь Страсний тиждень не включений у богослужбове коло Великого посту, а стоїть окремо, як перехід від Святої Чотиридесятниці до Світлого Христового Воскресіння. А ще Страсний тиждень особливий тим, що він є найсуворішим.
В останню неділю Великого посту Церква святкує урочистий вхід Ісуса Христа в Єрусалим.
Напередодні у Свято-Введенському храмі було відправлено Всенічне бдіння. За вечірнім богослужінням була звершена Літія, під час якої відбулося благословення хлібів.
Богослужіння звершив протоієрей Сергій Петленко у співслужінні кліриків храму - протоієрея Григорія Фої та священника Василя Білика.
Після читання Євангелія отець Сергій благословив і освятив вербу, яку віруючі принесли до храму.
У день самого свята святкову Божественну літургію звершив настоятель – протоієрей Сергій Петленко у співслужінні духовенства храму.
Вербна неділя в Свято-Введенському храмі.
Напередодні Вербної неділі – у ЛАЗАРЕВУ СУБОТУ буде відслужене Всенічне бдіння -
пряма трансляція о 17:00, 11 квітня (субота) - https://youtu.be/bPPC-kWrbSM
СВЯТО ВХОДУ ГОСПОДНЬОГО У ЄРУСАЛИМ (ВЕРБНА НЕДІЛЯ):
– Божественна літургія о 9:00, 12 квітня (неділя) – пряма трансляція – https://youtu.be/8BzYDTYi6uY
Дорогі брати і сестри!
Повідомляємо вам про впровадження ПРЯМИХ ТРАНСЛЯЦІЙ (ON-LINE) з богослужінь нашого Свято-Введенського храму! Принагідно висловлюємо щиру подяку усім нашим помічникам, адже тепер усі парафіяни мають можливість долучитись до спільної молитви в своїй рідній громаді, перебуваючи на карантині вдома.
Для того, щоб дивитися і слідкувати за богослужіннями потрібно підписатися на Ютуб-канал нашого храму
7 квітня Свята Православна Церква відзначає двунадесяте свято – Благовіщення Пресвятої Богородиці - початок нашого спасіння. Напередодні у Свято-Введенському храмі було відправлене Всенічне Бдіння з чином благословення хлібів, а в самий день свята у храмі була відправлена Божественна літургія.
Святкову Божественну літургію у Свято-Введенському храмі очолив настоятель парафії – протоієрей Сергій Петленко у співслужінні протоієрея Григорія Фої та священика Василія Білика.
Наприкінці богослужіння був звершений молебень, на якому духовенством храму були піднесені щирі молитви до Господа та Пресвятої Богородиці.
Розклад богослужінь:
Вечірнє богослужіння
– 17:00;
вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;
четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);
Божественна Літургія – 9:00.
Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00
Зібрано громадою для Української Армії:
762980 грн.
Церковний календар
22 січня. Середа
Ап. Тимофія (бл. 96). Прмч. Анастасія Персидського (628). Прмч. Анастасія, дияк. Печерського, в Ближніх печерах (ХІІ). Мчч. Мануїла, Георгія, Петра, Леонтія, єпископів, Сионія, Гавриїла, Іоана, Леонта, Парода, пресвітерів, та інших 377 (бл. 817).
23 січня. Четвер
Сщмч. Климента, єп. Анкирського, і мч. Агафангела (312). Прп. Мавсими Сирійця (ІV). Прп. Самана, мовчальника (бл. 400). Свт. Павліна Милостивого, єп. Ноланського (431). Пам'ять VІ Вселенського Собору (680–681).
Парафіяльна школа
Публікації
Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження
Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.
Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...
Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей
Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...
Наше видання
Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя