Архів парафії
Збудуємо храм разом!
Вклади свою цеглину в новий храм Божий !
Наш банер
Рекомендуємо
Наш телеграм канал.
Ікони з дерева
Сьогодні в третю неділю Великого посту Євангеліє від Марка передає слова Спасителя, спрямовані до великої юрби людей. Христос закликає усіх стати його наслідувачами, але ціна, яка виставлена за це шокує багатьох.
Кожна неділя Великого посту має свою тему для спогадів і роздумів. Зазвичай піст слугував особливим періодом підготовки оголошених до прийняття святого таїнства хрещення й саме таким чином підбиралися недільні Євангельські читання.
Уявіть собі стан людей, коли несподівано, посеред проповіді почала сипатися штукатурка, а кімната заповнилася густими стовпами пилу.
У православному церковному календарі цей день називається “Неділя сиропусна Згадування Адамового вигнання. Прощена неділя”. Церква згадує вигнання Адама і Єви з раю за порушення посту. Євангельське читання дає кілька порад стосовно посту та наголошує на необхідності прощення провин і примирення із ближніми.
Притча про Страшний суд не залишає сірих плям, чітко визначаючи лише дві якісно різних можливості існування людини у вічності. Це, або єдність із Богом і блаженство в раю, або вічні муки у пеклі.
З першого погляду, подія, яку відзначає Церква сьогодні, здавалася звичайним буденним явищем. Такі ритуали проводили над кожним первістком чоловічої статі.
Свята Православна Церква продовжує готувати нас до Великого Посту, пропонуючи для роздумів притчу про блудного сина. Це одна з 17-ти притч, що містяться виключно в Євангелії від Луки (Лк. 15:11-32). Її називають “перлиною в короні Євангельських притч” та “Evangeliumin Evangelio”, “євангелієм в Євангелії”.
В день відзначення четвертої річниці інтронізації Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, 3 лютого 2023 року, Його Блаженство очолив Божественну літургію у тисячолітній святині Православної Церкви – Соборі святої Софії Київської.
Сьогодні Свята Православна Церква починає молитовний і богослужбовий шлях до свята Світлого Христового Воскресіння.
Від народження і до хрещення Ісус Христос провів своє життя в тихій невідомості в Назареті.
Розклад богослужінь:
Вечірнє богослужіння
– 17:00;
вівторок - Вечірня з акафістом до Пресвятої Богородиці ради Її чудотворного образу «Всецариця»;
четвер – Вечірня з акафістом до свт. Миколая Чудотворця (перед його святими мощами);
Божественна Літургія – 9:00.
Храм відчинений з 8:00 до 19:00.
Обідня перерва 3 13-00 до 14-00
Зібрано громадою для Української Армії:
762980 грн.
Церковний календар
24 квітня. Четвер
Мч. Сави Стратилата i з ним 70 воїнiв (272). Прп. Сави Печерського, в Ближнiх печерах (ХІІІ). Прп. Олексiя, затворника Печерського, в Ближнiх печерах (ХІІІ). Мчч. Пасикрата i Валентина (228). Мчч. Євсевiя, Неона, Леонтiя, Лонгина та iнших (303). Прп. Фоми, юродивого (546–560). Прп. Єлисавети, чудотворицi (VІ–VІІІ).
Молченської ікони Божої Матері (1405).
25 квітня. П'ятниця
Апостола i євангелiста Марка (63).
Царгородської iкони Божої Матерi (1071).
Парафіяльна школа
Публікації
Вітальне слово протоієреєві Сергію Петленку, з нагоди 60-річчя від дня народження
Всечесний отче! Мало хто із нас до кінця розуміє своє покликання і служіння. Тільки Богу відомо наскільки кожного хрест його служіння є тяжким і тернистим. Стоячи перед Вами у цей світлий день ми радіємо, що саме Ви несете цей хрест настоятеля нашої громади, - наголосив о. Григорій у своєму вітальному слові.
Роздуми-реквієм протоієрея Григорія Фої біля домовини отця Валерія Семанцо...
Пауза на карантин, як шлях до перегляду життєвих цінностей
Події в світі під час епідемії, як привід до роздумів про життя людини...
Наше видання
Підготовка до Святих Таїнств Сповіді та Причастя